Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
irekgeo
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2013 14:39

praca nauczyciel

Postautor: irekgeo » 07 maja 2013 14:42

Szukam nauczycieli pracujących w swoim zawodzie w UK. Ja w Pl pracowałem ponad 11 lat w zawodzie. Kolejne reformy w szkolnictwie "zrobiły mnie bezrobotnym". Jako, że znam angielski, postanowiłem poszukać pracy na wyspach. Czy obecnie są tu etaty dla nauczycieli z Polski? Jak zacząć pracę, gdzie szukać, jakie są wasze spostrzeżenia?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 07 maja 2013 15:20

QTS masz?

irekgeo
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2013 14:39

Postautor: irekgeo » 07 maja 2013 15:47

StaraBaba pisze:QTS masz?


Nie, nie mam. Dopiero się zacząłem tym interesować. Teraz czytam, co to wogóle jest QTS. Wychodzi na to, że nie zawsze jest wymagany. Ponoć zależy od szkoły.
cytuję:
Who needs QTS?

"Anyone who wants to teach in a state-maintained school in England or Wales needs to gain QTS, although academies can employ teachers without QTS if they believe they are suitably qualified. Individual academies will decide whether an individual without QTS is suitably qualified to be employed as a teacher. "

Aczkolwiek poniżej piszą:
cyt:
"What if you are already an experienced teacher?
You may already have been teaching for some time; in the independent sector, or as an overseas teacher. Regardless of experience, you will still need QTS before you can teach as a qualified teacher in a state-maintained school. If you have the right experience you won't necessarily need to complete a full programme of ITT. There are options including a programme of QTS assessment only and tailored training for overseas trained teachers"
Czyli wychodzi na to, że ten training QTS musiałbym przejść.

irekgeo
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2013 14:39

Postautor: irekgeo » 07 maja 2013 16:56

StaraBaba pisze:QTS masz?

OK, zadanie domowe dot. QTS powoli odrabiam. Widzę, że jednak trzeba będzie przejśc przez tę procedurę. Wychodzi na to, że 4 miesiące trzeba będzie czekać.
A jak wygląda praca nauczyciela w brytyjskiej szkole? Czy ciężko jest dostać pracę? Czy szukać pracy w Londynie, czy na "prowincji", a może Szkocja? Interesowała by mnie szkoła średnia, czyli secondary school. Tu mam doświadczenie z PL. Jakie są zarobki? Z tego co patrzyłem to zarobki mogą się różnić od 70 do 150 funtów za dniówkę. Jak "patrzą " nauczyciele miejscowi na obcego? No i język, mówię dobrze, ale wiem, że mój akcent zawsze będzie inny?

irekgeo
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2013 14:39

Postautor: irekgeo » 08 maja 2013 12:19

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi, jednak konkretów za dużo jak na razie nie ma; poza informacją od osoby StaraBaba o QTS. Chciałbym jeszcze dowiedzieć się jak praca, a głównie zatrudnienie wygląda od "kuchni". Czy aplikować z Polski bezpośrednio do szkół, czy może są jakieś agencje zatrudniające nauczycieli, czy najpierw trzeba być teaching assistant. A może przyjechać do Londynu i szukać na miejscu, chodząc od szkoły do szkoły z cv? .
Ostatnio zmieniony 08 maja 2013 12:32 przez irekgeo, łącznie zmieniany 1 raz.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 08 maja 2013 12:26

Wiesz, przerazaja mnie takie watki - chcesz tu UCZYC, podobno jezyk znasz i co?

Wpisalam w Google teacher recruitment london , pierwszy lepszy link:

http://www.teachinlondon.net/

Skontaktuj sie z jakakolwiek agencja zatrudniajaca nauczycieli, dowiez sie jak sie maja twoje kwalifikacje do ich wymagan.

http://www.teachinlondon.net/CMS/339/teachinginuk.aspx

irekgeo
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2013 14:39

Postautor: irekgeo » 08 maja 2013 12:42

StaraBaba pisze:Wiesz, przerazaja mnie takie watki - chcesz tu UCZYC, podobno jezyk znasz i co?

Wpisalam w Google teacher recruitment london , pierwszy lepszy link:

http://www.teachinlondon.net/

Skontaktuj sie z jakakolwiek agencja zatrudniajaca nauczycieli, dowiez sie jak sie maja twoje kwalifikacje do ich wymagan.

http://www.teachinlondon.net/CMS/339/teachinginuk.aspx

Dziękuję StaraBaba za pomoc. Zaraz biorę się do twoich linków.
Ps Wiesz jestem już trochę wk... szukaniem pracy w Polsce. To działa na psychę, gdy ciągle słyszysz te same odpowiedzi. A jednocześnie jesteś świadom, że mając plecy dostałbyś etat. Jeszcze raz dzięki. Będę dzwonił i pytał. Gdy już znajdę pracę dam znać. Have a nice day! :)


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 88 gości

cron