Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
sruba89
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2013 22:56

Śmiech

Postautor: sruba89 » 12 kwie 2013 23:07

Witam. Wszyscy Ci pseudo pracodawcy co szukają budowlańca który posiada:
1-doświadczenie minimum 5 lat
2-własne ubranie robocze (mowa o kasku kamizelce itp)
3-koniecznie samochód
4-własne narzędzia
5-zna się na wszystkim (dosłownie)
Tak naprawde śmiać mi się chce z takich ogłoszeń. Wymagają niewiadomo ile a oferują 6 na godzine. a Kto mi zapłaci za zniszczone narzędzia? Po drugie gdybym miał własne narzędzia wolałbym szukać samemu gdzieś robić za większe pieniądze a nie dawać sie wycyckać leniom którzy tylko szukają jakby na kim zarobić. Zamiast pomagać sobie nawzajem to tylko robią pod górkę. Ja na przyklad mam spore doświadczenie w tej branży gdyż pracuję już od ponad 7 lat. ale jest mi ciężko znależć dobrego pracodawce bo wszyscy maja jakieś wymagania nie wiadomo z kąd.Masakra

ork
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2012 16:54

Postautor: ork » 12 kwie 2013 23:25

"a nie dawać sie wycyckać leniom którzy tylko szukają jakby na kim zarobić"

Wiadomo, sam sobie odpowiedziałeś.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Śmiech

Postautor: goraluk » 12 kwie 2013 23:50

sruba89 pisze:Witam. Wszyscy Ci pseudo pracodawcy co szukają budowlańca który posiada:


No i dobrze, masz dokładnie co kto szuka, czego jeszcze ci brakuje?

1-doświadczenie minimum 5 lat


Chciałbyś by ci ktoś robił koło gazu czy konstrukcji domu po przyuczeniu tygodniowym u "pana kazia"?

2-własne ubranie robocze (mowa o kasku kamizelce itp)


PRL skończył się 23 lata temu... a w zasadzie 24. Ubranie robocze to sprawa każdego pracownika, chyba, że firma jest na tyle bogata, że każdemu kto przyjdzie zapewni buty za 30-40 funtów, rękawice, kask i pewnie jeszcze spodnie i kufajce łącznie za jakieś 80-100 funtów a potem delikwent się nie stawi do pracy.
Wybacz, ale na budowie zarobić 100 funtów idzie w jedną dniówkę, czy to dużo?
3-koniecznie samochód


A czym będziesz wozić swoje narzędzia? Metrem czy autobusem? No chyba, że za narzędzia uważasz kielnię i śrubokręt..
4-własne narzędzia


A czyje? "Alboś pan fachowiec albo przynieś wynieś pozamiataj..."

5-zna się na wszystkim (dosłownie)


No ja też od budowlańca oczekuję, że poza tym iż potrafi podłączyć kibel, umie też załatać dziury po swojej robocie.

Tak naprawde śmiać mi się chce z takich ogłoszeń. Wymagają niewiadomo ile a oferują 6 na godzine. a Kto mi zapłaci za zniszczone narzędzia?


Buhehehehe, że co? kto ci zapłaci za narzędzia?! Masz to wliczone w cenie! Czy stawce godzinowej. Narzędzia są częścią twojej pracy.
Poza tym nikt nie oferuje 6 na godzinę bo to poniżej minimum. Jak jesteś takim budowlańcem jakie zadajesz pytania to się nie dziwie, że chcą cie do noszenia cegieł co najwyżej lub kopania rowów.

Po drugie gdybym miał własne narzędzia wolałbym szukać samemu gdzieś robić za większe pieniądze a nie dawać sie wycyckać leniom którzy tylko szukają jakby na kim zarobić. Zamiast pomagać sobie nawzajem to tylko robią pod górkę. Ja na przyklad mam spore doświadczenie w tej branży gdyż pracuję już od ponad 7 lat. ale jest mi ciężko znależć dobrego pracodawce bo wszyscy maja jakieś wymagania nie wiadomo z kąd.Masakra


Kup narzędzia i rób za dużżeee pieniądze! Powodzenia.

sruba89
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2013 22:56

Postautor: sruba89 » 13 kwie 2013 00:01

goraluk niewiem czy wiesz ale niby polska taki biedny kraj a jakos kazda firme stac by zapewnic narzedzia i ciuchy ochronne. po zatym to firma powinna zapewniac bezpieczonstwo jezeli chodzi o ubrania ochronne. nieznasz przepisów? oj. widac ze chyba jestes jednym z tych pseudo wielkisz szefow haha

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 13 kwie 2013 00:34

sruba89 pisze:goraluk niewiem czy wiesz ale niby polska taki biedny kraj a jakos kazda firme stac by zapewnic narzedzia i ciuchy ochronne. po zatym to firma powinna zapewniac bezpieczonstwo jezeli chodzi o ubrania ochronne. nieznasz przepisów? oj. widac ze chyba jestes jednym z tych pseudo wielkisz szefow haha



Polska piszemy z dużej litery!!!! Pora się więc spakować i wracac na polskie budowy - zapewnia kask i obuwie ochronne :P

sruba89
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2013 22:56

Postautor: sruba89 » 13 kwie 2013 00:42

moze i pora a ty dlaej naciagaj niewinnych ludzi ;)

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 13 kwie 2013 00:45

naciagnac to ja sobie moge ....czapke na głowę pffffff :lol:

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 13 kwie 2013 00:47

śruba nie zgodzę się z Tobą. Przyglądałem się troszkę ofertom pracy dla "Samodzielnych budowlańców" i jesteś w błędzie. średnia stawka jaką zaobserwowałem z własnym sprzętem to od 90 do 120f dniówką czyli 50-100% więcej niż piszesz.

sruba89
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2013 22:56

Postautor: sruba89 » 13 kwie 2013 01:53

BananowyJoe owszem są i takie ofery. Ale czasem podzwon i zapytaj jak jest naprawde bo czesto to co pisza mija sie z prawda. Aktualnie mam prace u Anglika i szczerze jakos ich stac na wlasny sprzet i ubrania. A i jeszcze przynajmniej wyplacaja regularnie co czesto sie nie zdarza u Polskich pseudoBOSSów

ork
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2012 16:54

Re: Śmiech

Postautor: ork » 13 kwie 2013 16:33

coś skopałem przepraszam
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013 16:36 przez ork, łącznie zmieniany 1 raz.

ork
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2012 16:54

Re: Śmiech

Postautor: ork » 13 kwie 2013 16:35

goraluk pisze:
sruba89 pisze:
4-własne narzędzia


A czyje? "Alboś pan fachowiec albo przynieś wynieś pozamiataj..."



No niby masz rację, ale zobacz, jak szukasz kogoś do biura to dajesz mu komputer, a nie każesz mu przychodzić z własnym, jak zatrudniasz kierowcę to dajesz mu tira, więc zakładasz, że ten pracownik jest raczej biedniejszy od pracodawcy. Ja na swój sprzęt wydałem już jakieś 20tys. zł a wciąż nie mam wszystkiego co chciałbym mieć. Mowa o profesjonalnym sprzęcie do robienia hydrauliki.[/quote]

sruba89
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2013 22:56

Postautor: sruba89 » 13 kwie 2013 16:43

goraluk wybacz ale narzedzia morze miec kazdy to kazdy moze byc fachowcem? bo moim zdaniem fachowcem jest ten ktory posiada wiedze i praktyke na dany temat.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 13 kwie 2013 16:57

W tym ogłoszeniu:
http://londynek.net/jobs/Remonty+Lazienek+Londyn+Pd.Zach.+wimbledon+Budownictwo+i+Remonty+ogloszenia+praca,/jobs/ad?ad_id=731167

wymagana jest umiejętność kładzenia płytek, znajomość hydrauliki i elektryki (opcjonalnie), ubezpieczenie, własne narzędzia i transport.

Za całe £70 -80 dniówki.

W główkach się chyba niektórym poprzewracało...

sruba89
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2013 22:56

Postautor: sruba89 » 13 kwie 2013 17:02

NoToCo pisze:W tym ogłoszeniu:
http://londynek.net/jobs/Remonty+Lazienek+Londyn+Pd.Zach.+wimbledon+Budownictwo+i+Remonty+ogloszenia+praca,/jobs/ad?ad_id=731167

wymagana jest umiejętność kładzenia płytek, znajomość hydrauliki i elektryki (opcjonalnie), ubezpieczenie, własne narzędzia i transport.

Za całe £70 -80 dniówki.

W główkach się chyba niektórym poprzewracało...



tak tutaj masz wyszczgólnione co konkretnie, a mi chodzi o to jak chcą OGÓLNOBUDOWLAŃCA po za tym i tak uwarzam że to firma powinna zapewnić narzędzia. :twisted:

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 13 kwie 2013 17:03

Moze to polscy pracodawcy, ktorzy chca zarobic tanim kosztem? ;)


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości