Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
voytaskrk
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2013 13:53

faktura z podatkiem czy bez

Postautor: voytaskrk » 05 kwie 2013 23:30

pisze korekte do mojego pytania wczesniej
tu nie chodzilo o vat tylko o podatek
czyli jak wystawic fakture posrednikowi
jezeli on dostaje kase juz bez podatku i mi przelewa tez bez podatku
to ja mam wystawic na jakoa kwota
500
czy 500 + ten podatek czyli 20 %

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 05 kwie 2013 23:52

vat to jest podatek...

voytaskrk
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2013 13:53

Postautor: voytaskrk » 06 kwie 2013 09:14

ale ja jako self employed nie mam rejestracji na vat
tylko mam CISa
to jak mam te faktury wystawiac

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 06 kwie 2013 13:42

Wystawiasz invoice, rachunek, na dokladna kwote bez mieszania do tego VAT.

Jeżeli NIE JESTES zarejestrowany jako platnik VAT - w zadnym wypadku tego VATU nie możesz komus naliczyć.

Inna sprawa jest, ze VAT musisz placic. ALE znowu, NIE BEDAC zarejestrowanym jako platnik VAT, nie możesz sobie tego VATU odliczyć... itd. itp.

Jakos tak.

Sugeruje pogoglowanie żeby sprawdzić wiarygodność.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 06 kwie 2013 13:51

Deciding whether you should receive gross or net payments

When HMRC register you as a subcontractor they'll automatically set you up to receive payments 'under deduction'. This means contractors must make a deduction at 20 per cent from most of the value of your invoices and pay it over to HMRC. The deduction is held on account of your eventual tax and National Insurance contributions liability. But contractors won't make a deduction from amounts you charge on your invoice for:
• VAT
• Construction Industry Training Board levy
• materials
• consumable stores
• plant hire
• manufacturing or prefabricating materials

If you don't want to have any deductions from your payments you'll need to prove you're eligible. If you can show HMRC your business passes some qualifying tests, they will grant you gross payment status.

If you don't register with HMRC as a subcontractor you'll have higher deductions made from your payments. Contractors will deduct 30 per cent from your invoices. HMRC will put these deductions against your tax bill for the year if you do later register with them and report your income on a tax return.


http://www.hmrc.gov.uk/cis/subcontractors/reg-obs.htm


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron