Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
siemaelo10
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2013 19:16

Kursy/CV/udoskonalenie siebie

Postautor: siemaelo10 » 08 mar 2013 19:49

Czesc. Zaczne od tego, iz nie wiem czy w dobrym dziale to napisalem, wiec jesli wybralem zly - prosze o przeniesienie.

Mam 18 lat, w tym roku zdaje mature i na dobra sprawe wlasnie zaczynam "pisac", udoskonalac wlasne CV. Jedyne rzeczy w tej chwili, ktore moge w nie wpisac to prawo jazdy kategorii "B" oraz wyksztalcenie srednie. Po odbytych studiach chcialbym wyjechac do Anglii i zamieszkac tam na stale.

Tutaj chcialbym skierowac do was pytanie :

Jakie kursy/szkolenia/warsztaty najlepiej porobic aby to CV bylo idealne dla pracodawcy? (np.: kurs masazu, ktory ulatwilby mi dostanie pracy jako masazysta). Co jest najbardziej oplacalne? W ktorym kierunku sie udac aby nie pracowac na przyslowiowym "zmywaku"? Zadna praca nie hanbi, lecz mierze troszke wyzej.

Dziekuje za odpowiedzi !

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 08 mar 2013 20:22

A na jakie studia się wybierasz?

siemaelo10
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2013 19:16

Postautor: siemaelo10 » 08 mar 2013 20:30

Najprawdopodobniej psychologia, lecz chcialbym dorobic cos do tego

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 08 mar 2013 20:45

"dorobić coś do tego" - coś do psychologii czy coś zupełnie innego?

Ja mogę Ci na pewno polecić wszelkie kursy angielskiego, bo im lepiej znasz język, tym będzie Ci łatwiej w każdym zawodzie.

Nie bardzo rozumiem pytania "jakie kursy są najbardziej opłacalne", bo inne kursy będą się opłacały elektrykowi, inne kucharzowi, a jeszcze inne fryzjerce.

Zdecyduj się najpierw w którym kierunku chcesz iść, sprecyzuj się trochę.

siemaelo10
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2013 19:16

Postautor: siemaelo10 » 08 mar 2013 20:53

Dorobic cos w innym kierunku. W jakim kierunku isc tzn: czego najbardziej potrzebna na angielskim rynku, co jest dobrze platne. Z tego co wiem masazysta zarabia naprawde duzo pieniedzy. Chodzi mi o podanie przykladow prac w ktorych mozna dobrze zarobic.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 08 mar 2013 21:04

List najlepiej płatnych prac w UK w 2012:
http://www.guardian.co.uk/money/2012/dec/07/best-paying-jobs-uk-2012

Tylko weź pod uwagę to, że nie wszystkie polskie kwalifikacje są uznawane w UK, lub traktowane na równi z tutejszymi.

siemaelo10
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2013 19:16

Postautor: siemaelo10 » 08 mar 2013 21:09

Poki jest temat to zapytam. Czy otwieranie wlasnego biznesu jest oplacalne? Np.: pizzerii, albo malej sieci kebaba

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 09 mar 2013 11:06

Tylko jak bedziesz serwowac konskie mieso.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 09 mar 2013 11:23

siemaelo10 pisze:Poki jest temat to zapytam. Czy otwieranie wlasnego biznesu jest oplacalne? Np.: pizzerii, albo malej sieci kebaba


Tak szczegolnie po psychologi....

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 09 mar 2013 20:11

Moze to nawet i dobry pomysl.

Bedzie mial wlasciwe podejscie do klienta.

Takie... psychologiczne :wink:

siemaelo10
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2013 19:16

Postautor: siemaelo10 » 10 mar 2013 13:25

Tu nie chodzi o mnie, tylko moja dziewczyna zawsze chciala miec jakas malutka siec z jedzeniem, poniewaz to lubi. Nie chcac zasmiecac forum, spytalem w tym samym temacie.

Dziekuje za mile odpowiedzi

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 10 mar 2013 19:26

szczerze?

siec z jedzeniem?

troche za duza konkurencja na okolo....

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 10 mar 2013 20:54

Duze pieniadze to zarabiaja dyrektorzy firm i bankierzy. Dobrze oplacane kwalifikacje to ukonczone studia medyczne, znajomosc jezykow programowania, roznorakie kwalifikacje w naukach scislych takich jak fizyka, biologia molekularna, chemia itp, kwalifikacje w biznesie, ksiegowosci i finansach (np ACCA, CIMA).
Wszystkie wyzej wymienione kwalifikacje wymagaja odpowiednich studiow i zajmuja czas, aby je zdobyc.
Masazysta wcale nie zarabia duzo, chyba ze w przeliczeniu na zlotowki, choc pewnie wiecej niz pracownik niewykwalifikowany.
Kazde kwalifikacje plus doswiadczenie (typu elektryk, hydraulik, mechanik samochodowy) zapewnia Ci lepsza place niz brak kwalifikacji.
Tylko ze tu musisz wykazac sie doswiadczeniem, bo nikt sie nie zna na polskich szkolach czy kursach i znajomoscia jezyka, zwlaszcza jezyka danej branzy.
Psycholog to bardzo dobry zawod, choc w UK pewnie ta branza ma wlasne wymagania i certyfikaty, ktore moga byc rozne od polskich.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 11 mar 2013 17:31

numerowa pisze:Duze pieniadze to zarabiaja dyrektorzy firm i bankierzy.


Zwłaszcza ci drudzy.

Dobrze oplacane kwalifikacje to ukonczone studia medyczne, znajomosc jezykow programowania, roznorakie kwalifikacje w naukach scislych takich jak fizyka, biologia molekularna, chemia itp, kwalifikacje w biznesie, ksiegowosci i finansach (np ACCA, CIMA).


Zapominasz o wszelkiej maści prawnikach:))
Odpowiednik Polskiego Prokuratora Generalnego przed 1997 rokiem miał 500 funtów na godzinę:) Znałem osobiście;)
Informatyka - może kiedyś. Obecnie to raczej ciężki kawałek chleba, zważywszy na to, że informatyk, może pracować tysiące km od miejsca zatrudnienia.
Dyrektor pionu wdrożeniowego IT - no może wyciągnie te 60k rocznie.

Wszystkie wyzej wymienione kwalifikacje wymagaja odpowiednich studiow i zajmuja czas, aby je zdobyc.


Bardzo dużo czasu. Średni czas zdobycia odpowiedniego magistra to najmniej 5 lat.

Masazysta wcale nie zarabia duzo, chyba ze w przeliczeniu na zlotowki, choc pewnie wiecej niz pracownik niewykwalifikowany.
Kazde kwalifikacje plus doswiadczenie (typu elektryk, hydraulik, mechanik samochodowy) zapewnia Ci lepsza place niz brak kwalifikacji.


I wcale nie gorsze pieniądze. Budowlaniec z prawdziwego zdarzenia może wyciągać bez problemu 100k rocznie. To jeden z lepiej opłacanych zawodów.

Tylko ze tu musisz wykazac sie doswiadczeniem, bo nikt sie nie zna na polskich szkolach czy kursach i znajomoscia jezyka, zwlaszcza jezyka danej branzy.
Psycholog to bardzo dobry zawod, choc w UK pewnie ta branza ma wlasne wymagania i certyfikaty, ktore moga byc rozne od polskich.


Zwłaszcza rozśmieszyło mnie: "mam 18 lat i jedynie w CV mogę wpisać prawo jazdy kat. B":))) Nie wiem, czy ktoś rozsądny dał by ci pracę gdzie wymagane było by poruszanie się samochodem firmowym:)) Jak masz Prawo Jazdy od roku?
Jedyne co ja mogę poradzić autorowi wątku, to nauka j. angielskiego i podjęcie studiów w UK. Jak ktoś tam wcześniej pisał podobnie.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 11 mar 2013 19:43

goraluk pisze:
Zwłaszcza rozśmieszyło mnie: "mam 18 lat i jedynie w CV mogę wpisać prawo jazdy kat. B":))) Nie wiem, czy ktoś rozsądny dał by ci pracę gdzie wymagane było by poruszanie się samochodem firmowym:)) Jak masz Prawo Jazdy od roku?


Nie - kwestia ubezpieczenia , chyba od 21 lat z tego co pamietam


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 103 gości