Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Monika1280
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2013 09:27

Biznes w UK, od czego mam zacząć

Postautor: Monika1280 » 26 lut 2013 09:29

Witam. Chciałabym otworzyć własny biznes w UK chodzi o ciucholand. Wiem że trzeba zrobić jakiś biznes plan ale moja wiedza w tym zakresie jest niewielka. Czy ktoś może podać gdzie znajdę wszelkie informacje związane z otwieraniem biznesu w UK, krok po kroku co muszę zrobić żeby ruszyć z miejsca. Będę wdzięczna za propozycje.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 lut 2013 11:34

Ciucholand w UK?

Gdzie pelno charity shops, boot sales i jumble sales?

:shock:

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Re: Biznes w UK, od czego mam zacząć

Postautor: rolmopsik » 26 lut 2013 11:43

Monika1280 pisze:Witam. Chciałabym otworzyć własny biznes w UK chodzi o ciucholand. Wiem że trzeba zrobić jakiś biznes plan ale moja wiedza w tym zakresie jest niewielka. Czy ktoś może podać gdzie znajdę wszelkie informacje związane z otwieraniem biznesu w UK, krok po kroku co muszę zrobić żeby ruszyć z miejsca. Będę wdzięczna za propozycje.


Najbardziej nieodpowiednie państwo w Europie, zeby myśleć o szmateksie - jak się dobrze rozejżeć, to zupełnie nowe ciuchy mozna za grosiki kupić (sales itp)... poza tym charity shops, car boot'y - nie ma szans na rozwiniecie skrzydeł....
Na marginesie małe pytanko - obudziłaś się ze śpiączki (coma) po jakichś 5 latach i nie pamiętasz w jakim kraju jesteś??? :-)
Biznesmeni...hmmmmm...

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 26 lut 2013 13:04

Do otwarcia biznesu nie jest ci potrzebny biznesplan do póty nie wystąpisz o pożyczki lub dodatki.
By zrobić dobry biznespaln to naprawdę trzeba poświecić temu sporo czasu i praktycznie zawsze będzie to draft.
Sam pomysł wcale nie jest zły, zależy pod jakim kontem na to spojrzeć.
Można otworzyć w UK całkiem dobry ciucholand i mieć na nim naprawdę niezłą kasę! Wszystko zależy od twojej twórczości i wyobraźni. A prawda jest taka, że głównie kobiety, uwielbiają ciuchy, stąd tych sklepów ciągle mało:)

asiagola
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2013 23:29

Postautor: asiagola » 26 lut 2013 13:42

ubierz sie ladnie, zrób sobie zdjecia, ogłos w necie - i juz masz biznes, 10razy lepszy niż ciucholand, no i myslec nie trzeba za duzo bo widac ze z tym masz problem :lol:

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 26 lut 2013 22:12

blondynek pisze:
goraluk pisze:Sam pomysł wcale nie jest zły, [...]
Można otworzyć w UK całkiem dobry ciucholand i mieć na nim naprawdę niezłą kasę!

ktos baranki strzela od rana

ciucholand w UK gdzie na kazdej High Street - nawet najmniejszej zapyzialej w zapyzialej miescinie sa co najmniej trzy charity shops

tak, goraluk, masz swieta racje :lol:


Już ci to kiedyś napisałem, zajmij się swoja pracą bo do biznesu się nie nadajesz, dlatego zawsze twoim marzeniem będą okolice 8 na godzinę:)
I w jednym masz rację, dla ciebie istnieją tylko charity shops...

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Re: Biznes w UK, od czego mam zacząć

Postautor: ODINN » 26 lut 2013 22:33

Monika1280 pisze:Witam. Chciałabym otworzyć własny biznes w UK chodzi o ciucholand. Wiem że trzeba zrobić jakiś biznes plan ale moja wiedza w tym zakresie jest niewielka. Czy ktoś może podać gdzie znajdę wszelkie informacje związane z otwieraniem biznesu w UK, krok po kroku co muszę zrobić żeby ruszyć z miejsca. Będę wdzięczna za propozycje.


nic ci nie potrzebne, oprocz dobrego pomyslu.

Zaczynasz "od zera" wiec pozyczki sobie odpusc do momentu w ktorym MASZ PLAN, i wszystko dziala, a pozyczka bedzie na np poszerzenie dzialalnosci. Na poczatku uzywaj wlasnych srodkow na rozkrecenie dzialanosci.

1 - pomysl na biznes
2 - zrob mala symulacje, zobacz relacje co jak dziala.
3 - okresl dostawcow, POLICZ WSZYSTKO...
4 - wez pod uwage, ze tutaj jest odrobine inna konsumpcja niz w pl

Nie idz w sklep w realu na poczatek (wynajem itd...), bo mozesz sie na tym przejechac. Aktualnie sporo sklepow po prostu "pada".

Zacznij od sprzedazy w sieci, to prawie nic nie kosztuje (wlasny sklep albo ebay, albo oba na raz)...


Moge ci podrzucic pomysl... Vintage.

Znam osobe ktora kupuje ciuszki w roznych szmatexach/charity za np funta albo piatke, i potrafi sprzedac za 20-60+....


Aha: co do informacji co i jak z biznesem - poszukaj infa na temat np self employed na poczatek (google...), firme mozesz zarejestrowac 3 miesiace po rozpoczeciu dzialanosci o ile pamietam... miesieczny "ZUS" to ok 10 funtow...

Powodzenia

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 27 lut 2013 00:19

Hmmmm bizmesmeni znad Wisły - szmatexy w UK'ju otwierają..... gdyby mnie tak moje stare kości nie bolały, to bym sie poturlała - ze śmiechu :-) O czym wy gadacie???.....

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 27 lut 2013 00:39

Rolmopsik pisze:Hmmmm bizmesmeni znad Wisły - szmatexy w UK'ju otwierają..... gdyby mnie tak moje stare kości nie bolały, to bym sie poturlała - ze śmiechu :-) O czym wy gadacie???.....


?

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 27 lut 2013 09:50

Widze ze jednego blazna forumowego wczoraj zbanowali dolaczyl drugi jeszcze pyskatszy, operrollcie sie od dziewczyny szaranczo, nie podoba sie wam biznes ? nie musi nie wasz.Zaoszczedcie ludziom ironicznych wpisow.Wstyd dorosle baby i sie wyrzywaja na swoich (polakach)Nic dziwnego ze sie z nas smieja .Pomyslcie klauny ze komus jest bardzo przykro.Ale wam nikt jeszcze przykrosci widac nie zrobil.Do przedszkola blondynek.

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 27 lut 2013 10:52

Co ty sie tak wszędzie wstydzisz chłopie???
Gdybyś zapomniał - to przypomne : forum publiczne, tzn kazdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii. Nie ma znaczenia czy sie jest zwolennikiem czy przeciwnikiem....
Sztuką jest, umieć WYRAZIC swoją opinie, bez negowania i szkalowania innej. Tak Ci wstyd, a jako pierwszy wszędzie urządzasz sobie osobiste wycieczki, następnie się dziwiąc reakcji innych na Twoje zaczepki..... Człowiek zadający pytanie - poczyta za i przeciw, i wyciagnie wnioski sam. Nie potrzebuje wiedzieć, że użytkownik XXXX to stara baba co mieszka w counsil'owskim domku z ogródkiem i ma problem z naduzywaniem alkoholu...
Moim zdaniem Ciucholand w UK to niewypał - Twoim złoty bizness i wystarczy...

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 27 lut 2013 11:24

blondynek pisze:
goraluk pisze: Już ci to kiedyś napisałem, zajmij się swoja pracą bo do biznesu się nie nadajesz, dlatego zawsze twoim marzeniem będą okolice 8 na godzinę:)
I w jednym masz rację, dla ciebie istnieją tylko charity shops...


:lol:

znow mierzysz wlasna miarka? jeszcze ci sie nie skonczyla? :lol:

te 8 to tak moze razy 5 pomnoz to ci wyjdzie moja stawka godzinowa Obrazek


Buhehehehe......
hehe
buheheheheheheheheh
Ty już naprawdę zostałaś błaznem grupowym na londynku... tak masz 40 na godzinę... buheheheh jak wszystkich w domu policzysz pracujących?
buheheheheh
buchehehehehehe
Nie no.... buhehehehehehehehehehehehe
Błazen.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 19 gości