Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 26 lut 2013 09:47

Co Wy takie troskliwe, Ci ludzie co tu przyjada Wam zawadzaja? Kuzwa do maja ma zjechac okolo 20 tys polakow.Co jedzenia wam braknie ? czy o co wam lale naprawde chodzi.To nie pomoc wasza zadna tylko chlapanie i straszenie.Ciolki bez jezyka i wiz codziennie w tirach granice przekraczaja.Strefa czarna jest naprawde czarna.Polakom tu jawnie zyc odmawiacie? Jakim prawem ich pietnujesz jedna z druga.Kazdy jest rowny.Takie zachowanie to samolubstwo i narcyzm z waszej strony.Dajcie cioty zyc innym i dajcie szanse innym nie tylko pieprzyc jak potluczone praca jest i pisalem nie raz nie wszystcy musza byc hrabinami jak Wy.Tylko drwicie i straszycie ludzi.Od mojego mieszkania sie od wal nie jeden by takie chcial, Duze studio flat rachunk wliczone.Szkoda ze nie jestem cyganem szybciej bym dostal z counilu i pokoje bym wynajmowal.R

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 26 lut 2013 12:14

daro43 pisze:Co Wy takie troskliwe, Ci ludzie co tu przyjada Wam zawadzaja? Kuzwa do maja ma zjechac okolo 20 tys polakow.Co jedzenia wam braknie ? czy o co wam lale naprawde chodzi.To nie pomoc wasza zadna tylko chlapanie i straszenie.Ciolki bez jezyka i wiz codziennie w tirach granice przekraczaja.Strefa czarna jest naprawde czarna.Polakom tu jawnie zyc odmawiacie? Jakim prawem ich pietnujesz jedna z druga.Kazdy jest rowny.Takie zachowanie to samolubstwo i narcyzm z waszej strony.Dajcie cioty zyc innym i dajcie szanse innym nie tylko pieprzyc jak potluczone praca jest i pisalem nie raz nie wszystcy musza byc hrabinami jak Wy.Tylko drwicie i straszycie ludzi.Od mojego mieszkania sie od wal nie jeden by takie chcial, Duze studio flat rachunk wliczone.Szkoda ze nie jestem cyganem szybciej bym dostal z counilu i pokoje bym wynajmowal.R


Daro - pozwolisz, że udam że nie widzę w Twoich wypowiedziach nic głupiego... i po raz ostatni - calkowicie na poziomie , bez posuwania się do osobistych uszczypliwości, objaśnię to co dla ROZSADNEGO człowieka jest oczywiste....
W postępowaniu moim nie ma odrobiny egoizmu - wrecz przeciwnie... Z obserwcji i osobistych przeżyć wiem, że przyjazd do UK, to nie wycieczka do krakowa w celach rekreacyjnych.... Ludzie którzy się na to w ostatnim czasie decydują sąprzeważnie bankrutami.... Mają nadzieję na odbudowanie swojego życia... Moim zdanie rzucają sie z motyką na księżyc, nie znając języka i przyjeżdżając tu całymi rodzinami bez przygotowania lub zaplecza finansowego.... Osobiście nie chcę widzieć moich rodaków siedzących z dziećmi na kartonach w centrum - błagających o funta na chleb- jak to robią cygani i ciapaci w tej chwili.... Już w jednej dziedzinie (przyrost naturalny) jesteśmy przodownikami...... Nie wiem czy jest z czego być dumnym....???
Bardzo się cieszę, że wspominasz o napływie następnej fali "desperatów".... nie wiem czy się orientujesz, ale pewnie nie - Cameron jest świadomy tego i zaczyna wprowadzać restrykcje immigracyjne, zostało również przeprowadzone referendum (wstępne, takie próbne) na temat przynależności UK do EU i...... guess what - zdecydowana wiekszość głosujących jest PRZECIWNA kołchozowi Europejskiemu.... Więc na pomoc Brytyjczyków i ich empatię - nie ma co liczyć.... To, ze nasze i ich warunki płacowe, będą się pogarszać, to oczywiście wiemy ( ty chyba nie) .....Niedługo w UK - najbardziej tolerancyjnym kraju Europy, będą nas traktować jak w Niemczech - zło konieczne i do getta, ani wara gadać po polsku bo zlinczują... Nie wiem gdzieś się uchował, że nie widzisz tych rzeczy....
Nie jest już tak łatwo i trzeba się przygotować - tylko o to chodzi....
A będzie jeszcze trudniej!!!!!!
Staraj sie dyskutować na poziomie, proszę - bo za to też mi wstyd :-)

:? :?

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 26 lut 2013 12:33

Tylko 40% jest za wyjsciem z UK Cameron sobie moze i jego konserwatywna partia jak wygraja co watpliwe.Cyganow zostaw oni sie dobrze maja nigdzie nie pracuja maja benefity i councilowskie mieszkania .I dochody z wynajmowania pokoi polakom.Raczej ich na ulicy nie zobaczysz.Chyba mylisz romow z rumunami?Ciapaci tez maja sie super.Nie wiem po co ta konkluzja?i do kogo to piszesz.Referendum wstepne? gdzie?Byly badania na zasadzie OBOP .
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013 12:36 przez daro43, łącznie zmieniany 1 raz.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 lut 2013 12:35

Daro, nikt a tych ktorych tak strasznie probujesz "dolowac" nie boi sie o SWOJA prace z prostej przyczyny ze zaden z nowo przybylych z komunikatywnym (rekami) o nasze prace aplikowac po prostu nie bedzie w stanie.

Przeczytaj dobrze co Rolmopsik napisala i sprobuj zrozumiec, nie przyczyniaj sie swoim "optymizmem) (naiwnoscia zyciowa) do tragedi ludzi ktorzy w to uwierza i hop siup przyjada do UK na wariata.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 26 lut 2013 12:56

Czy z moim optymizmem czy nie i tak zjada Rumuni, Bulgarzy i jak pisze conajmniej 20tys.Polakow do maja.Co do Niemiec znowu sie komus pomylilo.Tak zlo konieczne to Turcy ktorych Niemcy w owym czasie sprowadzili do Niemiec jako sile robocza,potem po latach dawali im kolo 120tys marek zeby sie wyniesli.Oni ze nie i juz.Polakom Niemcy daja darmowe mieszkania po bylych bazach wojskowych,poczytac zapoznac sie z tematem a nie pisac jak sie nie wie.Ogrom zgloszen w urzedach (Polskich)pracy to Niemcy chca Polakow,inzynierow pielegniarki i ludzi do pracy.Z kad u Rolmopsika takie informacje ze polacy to zlo? To mi jest wstyd ze piszesz o czyms a nie jestes do tego przygotowana.Szacuje sie ze w niemczech jest okolo 1,5mln polakow.I maja sie super.Nie czytaj brukowcow prosze.

cris3x
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2013 13:03

Postautor: cris3x » 26 lut 2013 13:11

Czytam se te forum i jaki jest wniosek w anglii jest kiepsko.To dlaczego ci wszyscy forumowicze którzy są na wyspach nadal tam są?Wracajcie do polski to jest cudowna zielona wyspa za 1500zł.
A te 2,5mln polaków którzy tam są mieli od razu wszystko podane na tacy.
Większość nie znała języka brak znajomych a sobie radzą. Nie mówmy o jakiś patologiach to są w każdym kraju.
Podsumowanie jak jest zle to wracajcie.

asiagola
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2013 23:29

Postautor: asiagola » 26 lut 2013 13:13

eeeeee
są zasiłki.... :lol:

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 26 lut 2013 13:16

Ty naprawde wierzysz w to co piszesz Daro - przepraszam, ale nie zależy mi az tak bardzo na udowodnieniu, że mam racje...
40% z ok 60-70% glosujących (reszta się nie pofatygowała) gdzie pozostałe 20-30% podzielone na zwolenników i obojętnych, to chyba większość.. Czy moja Matma też do Dupy??.
Było to wstępne referendum - które faktycznie Cameron ma w planach przeprowadzić po wyborach....
Widzę że nie możesz się oderwać od rzeczywistości polskiej - OBOP pfffffff....
Co do Niemiec -hmmmmm - kierowanie się tylko tym, co sugerują stronnicze tabloidy - raczej zgubne.... Czasami lepiej się wychodzi, na używaniu własnych komórek mózgowych - ale te trzeba posiadać.... Obserwacja - wyciąganie wniosków....

O żebrakach nie będę dyskutować - może masz i rację co do ich pochodzenia ( nie odważyłabym się ich zapytać jakiej są narodowości) - faktem jest jedno - nie chcialabym widzieć tam POLAKOW....

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 26 lut 2013 13:21

Widzisz ja startowalem tu z buta z ulicy i sila woli i optymizmem mam to co mam stala prace mieszkanie ale tylko moje ,nie musze klopa z nikim dzielic.Popracuje do Emeryturki potem bede spokojnie moja wyspe Polske zwiedzal. :wink: Moze sobie kupie maly domek i bede sobie grzybki w lesie zbieral albo na rybkach siedzial.Kazdy ma prawo do tego co robi i jest kowalem swojego losu, ja nie jestem zachlanny jak co drugi polak.I dla mnie moze Polakow przyjechac 5 mln.Oby szczerze pracowali i poprawili swoje relacje miedzy soba bo jestesmy na dzien dzisiejszy bardzo podzieleni.To widac oczy bysmy sobie wydrapali.I ktos kto jest tu 10 czy 20 lat powinien byc przychylny ziomala.A nie odwrotnie.Ze ktos biedny zaraz patologia.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 26 lut 2013 13:33

Znowu piszesz bzdury mam znajomych w niemczech,sa piekne miasteczka porobione bo tych bazach ruskich i daja mieszkania za darmo.Moja matka za okupacji rodzila sie w niemczech, jade teraz zaraz tam i mam legal prace i mieszkanie.Tylko nie chce wole calowac w usta niz w dupe.Gdzie te referendum wstepne bylo?Chyba u Camerona w jego szeregach.Zobaczymy jak beda glosowaly mniejszosci innych panstw, pewnie zeby nie wyjsc z UE i dodaj matematyczko Polakow legalnie tu zyjacych i pracujacych z prawem do glosowania.Zobaczymy jak bedzie po tym prawdziwym referendum jak do niego dojdzie?.A co zrobia z biznesmenami z innych panstw,ktorzy tu kase wtopili.Wygnaja do getta ,Widac ze TY bys tak zrobila.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 26 lut 2013 13:37

Per do lisz jak potłuczona.

Rolmopsik pisze:

Daro - pozwolisz, że udam że nie widzę w Twoich wypowiedziach nic głupiego... i po raz ostatni - calkowicie na poziomie , bez posuwania się do osobistych uszczypliwości, objaśnię to co dla ROZSADNEGO człowieka jest oczywiste....
W postępowaniu moim nie ma odrobiny egoizmu - wrecz przeciwnie... Z obserwcji i osobistych przeżyć wiem, że przyjazd do UK, to nie wycieczka do krakowa w celach rekreacyjnych.... Ludzie którzy się na to w ostatnim czasie decydują sąprzeważnie bankrutami.... Mają nadzieję na odbudowanie swojego życia... Moim zdanie rzucają sie z motyką na księżyc, nie znając języka i przyjeżdżając tu całymi rodzinami bez przygotowania lub zaplecza finansowego....

Naum więc się o krynico wiedzy choć czytać ze zrozumieniem. Autorka tego tematu przyjeżdża do swojej rodziny, która już tu jest Więc najpierwej patrz w swoje wady a nie szukaj jej u innych czym potem się zaczynasz chlubić a wychodzisz na kolejną w stylu blondynka która klepie konia komu popadnie.

Osobiście nie chcę widzieć moich rodaków siedzących z dziećmi na kartonach w centrum - błagających o funta na chleb- jak to robią cygani i ciapaci w tej chwili.... Już w jednej dziedzinie (przyrost naturalny) jesteśmy przodownikami...... Nie wiem czy jest z czego być dumnym....???


Z przyrostu? jak najbardziej. a co żal ci?
Poza tym, wiesz państwo ma bardzo szeroko rozwiniętą pomoc dla każdego potrzebującego, może ci to powiedzieć emigrantka która siedzi w mieszkaniu potrzymanym od państwa. Jak się tylko domyślam wyłącznie dlatego, że się z mężem rozeszła i na tej podstawie państwo dało jej mieszkanie ZA DARMO.
W UK, jak już ci to pisałem nie ma bezdomności, czym taka emigrantka ze swoim councilowskim flatem jest przykładem.
Na ulicy żebrzą osoby dla których to jest sposób na życie. Ja wiem, że dla polaka to szok, by żebrać bo tak chce. Większość z tych "żebraków" otrzymuje od państwa pomoc lub ją całkowicie ignoruje twierdząc, że są ludźmi wolnymi. I wierz mi, że tego na razie nie zrozumiesz.
Mogę ci dać przykład polaka, z pewnej miejscowości, który mieszkał w namiocie na zieleniaku rozdzielającym dwa pasy ruchu ponad 30 lat. Po jego śmierci okazało się, że na koncie miał ponad 100k funtów. Ale taki miał sposób na życie, to wybrał. Wielka Brytania jeszcze jest krajem, gdzie człowiek w większym zakresie ma możliwość decydowania o swoim życiu. O tym czy mieszkać na ulicy i żebrać też. A tego robić ni musi, bo państwo ZAPEWNI mu mieszkanie i pieniądze na przetrwanie.

Bardzo się cieszę, że wspominasz o napływie następnej fali "desperatów".... nie wiem czy się orientujesz, ale pewnie nie - Cameron jest świadomy tego i zaczyna wprowadzać restrykcje immigracyjne, zostało również przeprowadzone referendum (wstępne, takie próbne) na temat przynależności UK do EU i...... guess what - zdecydowana wiekszość głosujących jest PRZECIWNA kołchozowi Europejskiemu.... Więc na pomoc Brytyjczyków i ich empatię - nie ma co liczyć.... To, ze nasze i ich warunki płacowe, będą się pogarszać, to oczywiście wiemy ( ty chyba nie)


Zero wiesz, masz wiadomości wypisz wymaluj z ... onet....
Cameron o referendum zapowiadał jeszcze pod koniec 2012 roku, miał dać ostateczną decyzję w grudniu 2012 kiedy będzie referendum, dał w styczniu informując, że jak wygra wybory to najprawdopodobniej będzie takie referendum...
Na tej samej zasadzie kup ode mnie telewizor 60" a jak Polska będzie mistrzem świata w Brazylii to ja zwrócę ci koszty zakupu.
Anglicy wręcz przeciwnie wcale nie są za wyjściem z UE, mało są nawet za tym by wprowadzić euro, bo strasznie narzekają, że tracą na różnicach kursowych. Nawet jeśli Anglia wyszła by z UE to prawo nie działa wstecz (może w Polsce tak, ale polska to jakiś marginalny kraj na skraju Azji przynajmniej dziś) więc ludzie którzy już tu są, pozostaną. Poza tym polityka imigracyjna bardziej dotyczy napływu z Afryki imigrantów niż z UE która gwarantuje swobodny przepływ ludności, na czy i Anglicy też korzystają i to w większym stopniu niż np. Polacy.
O tym na onet nie przeczytasz.
Co do funta, to nie ma w UK euro tylko dlatego, że funt jest mocno powiązany z dolarem, a właściwie z giełdą ropy w Londynie i to trzyma funta.
Szkocja zapowiedziała, że w przypadku usamodzielnienia od korony, przystąpi do UE i przyjmie euro. Czym się bardzo narazili amerykanom, bo to może oznaczać złamanie monopolu na handel ropą za dolary.
Widzisz jak mało wiesz.

.....Niedługo w UK - najbardziej tolerancyjnym kraju Europy, będą nas traktować jak w Niemczech - zło konieczne i do getta, ani wara gadać po polsku bo zlinczują... Nie wiem gdzieś się uchował, że nie widzisz tych rzeczy....
Nie jest już tak łatwo i trzeba się przygotować - tylko o to chodzi....
A będzie jeszcze trudniej!!!!!!
Staraj sie dyskutować na poziomie, proszę - bo za to też mi wstyd :-)

:? :?


Największy problem to Polacy. Anglicy są jednym z najbardziej kosmopolitycznych narodów na świecie, Polacy dla przeciwwagi jednym z najbardziej zamkniętych. Polacy się nie integrują, mieszkają razem, pracują razem, kupują tylko w Polskich sklepach i oglądają polską tv... Sami Polacy odstawiają samych siebie na bocznicę. Nikt inny im tego nie robi. Nie inaczej jest w Niemczech.
I pamiętaj, że zawsze rządy konserwatystów i liberałów prowadzą do podziału. Na tym polega ich polityka. By obwiniać emigrantów za przekręty bankowe. Owszem anglik pracujący na taśmie po podstawówce tego ie zrozumie, ale ten z jakimś wykształceniem już tak. Otwórz się bardziej, wyjdź poza swoje ramki a zobaczysz, że UK to zupełnie iny świat niż do tej pory sądziłaś. I nawet nie staraj się tego kraju mierzyć polskimi miarami, bo w Polsce masz Wisłę a tu Tamizę.

cris3x
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2013 13:03

Postautor: cris3x » 26 lut 2013 13:44

A i do autorki postu ruszaj śmiało na wyspy i nie czytaj tych dobrych porad,pojedziesz, zobaczysz jak jest masz przecież tam brat więc dużo ci pomoże.życzyć tylko wszystkiego najlepszego w nowym świecie.

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 26 lut 2013 13:44

daro43 pisze:Widzisz ja startowalem tu z buta z ulicy i sila woli i optymizmem mam to co mam stala prace mieszkanie ale tylko moje ,nie musze klopa z nikim dzielic.Popracuje do Emeryturki potem bede spokojnie moja wyspe Polske zwiedzal. :wink: Moze sobie kupie maly domek i bede sobie grzybki w lesie zbieral albo na rybkach siedzial.Kazdy ma prawo do tego co robi i jest kowalem swojego losu, ja nie jestem zachlanny jak co drugi polak.I dla mnie moze Polakow przyjechac 5 mln.Oby szczerze pracowali i poprawili swoje relacje miedzy soba bo jestesmy na dzien dzisiejszy bardzo podzieleni.To widac oczy bysmy sobie wydrapali.I ktos kto jest tu 10 czy 20 lat powinien byc przychylny ziomala.A nie odwrotnie.Ze ktos biedny zaraz patologia.

O czym ty pitolisz ????
Jakie rybki??? Jaka przychylność ???? Ziomal??? co to znaczy - słowotwórstwo jakieś emigracyjne chyba...
Przeczytaj dokładnie każdy mój post - słowo po słowie- nikomu nie odradzam przyjazdu - ale nie całymi rodzinami , z dziećmi bez pieniedzy, JEZYKA....
10lat temu było dużo ŁATWIEJ - właśnie dlatego, że nie było nas tutaj, aż tak wielu.... Nie trzeba było umieć języka - trzeba było zapindalać.... Proszę - nie przekręcajcie i trzymajcie się tematu....Kobieta pytała o konkretną sytuację - napisałam - dałam podpowiedż - "zwiady, przygotowania, zebranie budżetu, organizacja miejsca w szkole dla dzieciaka" ale NIE Nikt nie chce czytać....
Jeszcze raz - Nie jest już tak łatwo - SINGLOWI bez zobowiązań byłoby znacznie prościej - a na benefity lepiej nie liczyć - skończyły się i będzię ich jeszcze mniej.....


Gdyby mogła liczyc na rodzine do której tak ochoczo jedzie - nie pytałaby o radę na forum polonijnym - wystarczyłoby posłuchac - brata - ciotki - kuzyna - czy kogo tam ma.... To że ma gdzie się zatrzymać nie znaczy, że.... z resztą ...
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013 14:02 przez rolmopsik, łącznie zmieniany 1 raz.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 26 lut 2013 14:15

Rolmopsik chcesz sie przypodobac tym Pania i tylko przypodobac po paru Twoich postach lyknelas jak cieple kluchy to co te Panie pisza.Powiem szczerze gowno Cie powinno obchodzic ,kto z kim kiedy i do kogo, za co tu przyjedzie pilnuj swojego podworka.Jestes tu pare dni a gebe dostalas taka rozgadana jakbys wszystko wiedziala.A wiesz bardzo malo.Widac ze nigdy biedy nie zaznalas i bieda nie zagladala Ci w oczy.Dziecko tez potem sprowadzilas i bladzisz miedzy prawda i klamstwem.Z kad wiesz z jakich zrodel ja mam wiedze?Nawet o polityce nie masz pojecia co Ci Goraluk dobitnie napisal.Jestes kolejna typowa kobieta lubiaca sensacje i ploty.Taka prawda.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 33 gości