Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Dudzio22
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2013 22:22

Praca w UK wykształcenie Gimnazjum (pomocy).

Postautor: Dudzio22 » 17 sty 2013 22:29

Czołem jak na razie mieszkam w PL, ostatnio odwaliłem głupią rzecz w sumie to wyszło na moją nie korzyść zostałem wyrzucony ze szkoły po "Bójce" z innym uczniem i teraz mam problem z przyjęciem do innych szkół i mam takie pytanie czy jeżeli wyjechał bym do UK gdy skończe 18'lat teraz mam 17 za 10 miechów 18, czy z moim wykształceniem znalazł bym jakąś prace by tam przeżyć chodzi mi o takie normalne życie na tle normalnym (nie jakieś zsyłanie pieniędzy do PLitp - bo jak narazie o szkole mogę zapomnieć na dzień dzisiejszy jestem po Gimnazjum, myślałem o wyjeździe do UK by żyć w UK życie nie jest tam też aż takie za łatwe jak w PL wiadomo wzloty i upadki ale myślałem że popracuje tam sobie i gdy wrócę kiedyś do PL zrobie sobie Liceum prywatne by skończyć szkołę, Obecnie tylko ciskam na kursach by jakoś dotrwać do 18'astki że się ucze, może ktoś ma podobną sytuacje i by się wypowiedział, czy będzie mi trudno coś tam ogarnąć na start itp, z góry dziękuje za pomoc.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 17 sty 2013 22:32

W UK jestes dorosly od 16 roku zycia. Nie muisz miec 18 lat zeby isc do pracy.

Na stanowisko konserwatora powierzchni plaskich wyksztalcenie nie jest zadne potrzebne.

Do papierkowej roboty na budowie (trzepania workow po cemencie) tez studiow nie musisz miec.

Dudzio22
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2013 22:22

Postautor: Dudzio22 » 17 sty 2013 22:33

emigrantka pisze:W UK jestes dorosly od 16 roku zycia. Nie muisz miec 18 lat zeby isc do pracy.

Na stanowisko konserwatora powierzchni plaskich wyksztalcenie nie jest zadne potrzebne.

Do papierkowej roboty na budowie (trzepania workow po cemencie) tez studiow nie musisz miec.


Akurat przez pół roku chodziłem do Budowlanki więc coś tam trochę umiem, czyli gdybym wyjechał na pewno coś by się znalazło czy jest tam ciężko z pracą? nie chodzi mi też o jakieś bicie kokosów jak to inny myślą że po to tam się jedzie cięzka sprawa troche.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2013 22:35 przez Dudzio22, łącznie zmieniany 1 raz.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 17 sty 2013 22:35

Nie ma nic napewno.

Jak masz pieniadze na jakies 2 miesiace utrzymania sie tutaj to sprobowac zawsze warto - nie wyglada zebys mial cokolwiek do stracenia.

Dudzio22
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2013 22:22

Postautor: Dudzio22 » 17 sty 2013 22:37

emigrantka pisze:Nie ma nic napewno.

Jak masz pieniadze na jakies 2 miesiace utrzymania sie tutaj to sprobowac zawsze warto - nie wyglada zebys mial cokolwiek do stracenia.


dzięki za odp, i że ktoś mnie tu nie wyśmiał. Musze coś kminić bo masakra nie moge tak siedzieć na utrzymaniu rodziców nic nie robiąc i nie chodząć do szkoły a wiadomo w Polsce w takiej sytuacji ciężko by było przeżyć mi.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 17 sty 2013 22:43

Jak wyzej - jak masz pieniadze na 2 miesiace utrzymania sie tutaj to probowac zawsze warto.

Ale jest tez opcja ze jednak niczego nie znajdziesz i wrocisz do PL z podkulonym ogonem wiec to tez wez pod uwage.

Dudzio22
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2013 22:22

Postautor: Dudzio22 » 17 sty 2013 22:46

emigrantka pisze:Jak wyzej - jak masz pieniadze na 2 miesiace utrzymania sie tutaj to probowac zawsze warto.

Ale jest tez opcja ze jednak niczego nie znajdziesz i wrocisz do PL z podkulonym ogonem wiec to tez wez pod uwage.


dokładnie mam to też na uwadze :P dobra jakoś to sobie wszystko przemyśle i spróbuję działać coś, pozdrawiam.

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 22 sty 2013 19:18

A znasz kogos w UK? Bo jesli przyjedziesz sam calkowicie w ciemno to jest duza szansa, ze skonczysz na ulicy. Domyslam sie, ze nie masz za duzo pieniedzy na oplacanie sobie poczatkowo mieszkania, kaucji itd? Nikt Ci nie moze zagwarantowac, ze cos szybko znajdziesz, ale z drugiej strony tutaj to normalne, ze mlodziez pracuje od 16 roku zycia. Na pewno znajdziesz latwiej prace jesli znasz angielski.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 22 sty 2013 20:30

Prosze dodac ze od 16 roku zycia obowiazuje NIN i place sa stosowne do wieku.W przedziale 16-nastu lat placa mniej czym starsza osoba wiecej ,zeby ten mlody Pan nie liczyl na maxymalna stawke bo po co rozczarowanie?Obiecali 8f na godzine a ja mam 4f.

Dudzio22
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2013 22:22

Postautor: Dudzio22 » 22 sty 2013 20:58

Ogólnie nikogo to w UK tak by mi pomogli wiadomo jak jest, wielcy koledzy etc wyjechali tam i grają wielkich Anglików :) właśnie takie osoby mnie denerwują co do pieniędzy mam nazbieraną pewną sumkę już, oczywiście myślę na opłaceniu pokoju na jakiś tam okres i szukać pracy, lecz mam kilka pytań od czego zacząć przed wyjazdem lub inaczej gdy już tam będę co mam robić od czego zacząć czy trzeba się gdzieś rejestrować? mógł by mi to ktoś wytłumaczyć? :wink:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 sty 2013 21:20

Dudzio22 pisze:wiadomo jak jest, wielcy koledzy etc wyjechali tam i grają wielkich Anglików :) właśnie takie osoby mnie denerwują


a dlaczego Cie denerwuja?

a pomyslales moze ze nie sa w stanie Ci pomoc w jakikolwiek sposob?

promo89
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2013 22:55

Postautor: promo89 » 22 sty 2013 22:26

Dudzio22 pisze:Ogólnie nikogo to w UK tak by mi pomogli wiadomo jak jest, wielcy koledzy etc wyjechali tam i grają wielkich Anglików :) właśnie takie osoby mnie denerwują co do pieniędzy mam nazbieraną pewną sumkę już, oczywiście myślę na opłaceniu pokoju na jakiś tam okres i szukać pracy, lecz mam kilka pytań od czego zacząć przed wyjazdem lub inaczej gdy już tam będę co mam robić od czego zacząć czy trzeba się gdzieś rejestrować? mógł by mi to ktoś wytłumaczyć? :wink:


bez około 1000 funtów to będzie spore ryzyko niewypału.

Dudzio22
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2013 22:22

Postautor: Dudzio22 » 22 sty 2013 23:09

emigrantka pisze:
Dudzio22 pisze:wiadomo jak jest, wielcy koledzy etc wyjechali tam i grają wielkich Anglików :) właśnie takie osoby mnie denerwują


a dlaczego Cie denerwuja?

a pomyslales moze ze nie sa w stanie Ci pomoc w jakikolwiek sposob?


Może i nie są bo nie rozmawiam z kilkoma osobami ponieważ źle mnie potraktowali bo że mieszkam w Polsce a oni po za Krajem to już są nie wiadomo kim.Nie mam im za złość że mieli możliwość wyjechania do UK, tylko chodzi mi o ich popisywanie się sami wiecie o co chodzi siedzicie już trochę po za Krajem, są osoby które mieszkają w uk i się nie wywyższają a znam niestety takie osoby że pokazówkę robią przyjeżdzając do polski co to oni nie są bo mieszkają w UK zapewne wiesz o co mi chodzi, co do funtów posiadam akurat tyle a drugą rzeczą to co robić odrazu przjeżdzając do UK ? od czego zacząć gdzieś iść się zarejestrować czy coś? opisze mi ktoś krok po kroku :wink:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 sty 2013 23:42

JC nie wydaje NIN

Po NIN trzeba dzwonic i umowic sie na spotkanie

Przerabiane 3 tygodnie temu. Zarejestrowali (nei mnie) JAKO UNEMPLOYED ale NIN osobno trzeba bylo zalatwiac


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 61 gości

cron