Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 sty 2013 12:15

ja znalazlam czyjes z flaszka JD w metrze.... :lol:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 sty 2013 12:16

i stringi.. zdjecie znaczy sie...

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 11 sty 2013 22:14

Hej, no ja tez juz dawno pracy nie szukalam, ale wydaje mi sie, ze styczen to raczej nie najlepszy miesiac na szukanie pracy, zwlaszcza w tych branzach, ktore wymieniles. Po pierwsze wszyscy sa splukani po swietach, wiec ludzie mniej wydaja (a co za tym idzie, puby i restauracje sa puste, produkuje tez sie zapewne mniej), a po drugie wiele osob, ktore mialo tymczasowa prace na okres przedswiateczny, teraz musi szukac nowej pracy. Wiec moze rzeczywiscie poczekaj do marca. I na wszelki wypadek wez wiecej pieniedzy, bo nie wiadomo jak dlugo bedziesz tej pracy szukal, czasem duzo zalezy od szczescia. Co do wyplat to jest roznie, agencje raczej placa tygodniowo, jesli placa Ci na godzine, to tez czesto placa tygodniowo, a jesli masz ustalone roczne "salary" to wtedy placa miesiecznie. Pierwsza wyplata moze byc z poslizgiem, bo pracodawca zwykle musi sobie zostawic choc kilka dni na rozliczenie ile komu ma zaplacic i wtedy, np. za przepracowany tydzien nie dostajesz wyplaty w ten sam piatek tylko w nastepny, a jesli zacznasz pod koniec miesiaca to wyplate mozesz dostac pod koniec nastepnego miesiaca (choc tez nie zawsze, bo np. ja zaczelam kilka dni przed wyplata i zaplacono mi za te kilka dni, tylko ze pare dni po wyplacie). W kazdym razie zawsze na wszelki wypadek lepiej miec wiecej oszczednosci i zarzadzac nimi rozsadnie. Zycze powodzenia.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron