Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
nova88
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2013 10:58

Polacy ...

Postautor: nova88 » 05 sty 2013 11:00

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wi ... omosc.html



:roll:

z czego to wynika... ja myślę , że z tego , że większość Polaków to buractwo po zawodówkach albo bez szkoły... stąd większość takich sytuacji jak wyżej opisana. Większość Polaków w UK to patologia , która wiecznie chleje, dlaczego tak jest?

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 05 sty 2013 11:27

Chleja? odpowiem tu maja wyplaty co tydzien, w Polsce zasilek co miesiac.Po oplaceniu komornego i innych dodatkow nic nie zostalo na picie chyba ze za dlugi.Tu zarobi 300£ tyg. za pokoj 100£ zaplaci za bilet np.20£ zostaje 180£ wiec przelicz kupi 180 piw conajmiej a w polsce?mogl marzyc .Jak ktos nie widzial tyle kasy to popada w skrajnosci.Pija bo chca poprostu dom w nim 10 polakow, grile szpany do tego ziolo.Full wypas musi byc.I traca prace za picie.I wali sie wszystko po koleji.Tacy sa niektorzy polacy.Nieodpowiedzialni .Sa wyksztalceni, ale sa buraki tez.

nova88
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2013 10:58

Postautor: nova88 » 05 sty 2013 12:36

nie mogę pojąć jakim [piii...] trzeba być żeby jechać za granicę po to żeby tylko chlać!!!!!! ja rozumiem wypić na weekend, nawet ok , ale wstać do roboty potem, a nie przez cały tydzien chlać... ja się między innymi z tego powodu nie wybiorę za granicę... bym dostała do głowy i sama pewnie zostałabym ochlejsuem. dariusz w polsce też chleją... kurde ale są jednak normalni ludzie w pl a zagranica same pijusy... i jak z takimi ma zyc osoba co chce cos osiagnac ? szkoda w sumie, żyć po to żeby chlać smutne

Xargos
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 03 gru 2012 13:39

Postautor: Xargos » 05 sty 2013 12:54

Nie generalizuj, są ludzie na emigracji którzy coś chcą osiągnąć i żyć godnie.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 05 sty 2013 13:30

@nova88:

"w polsce też chleją... kurde ale są jednak normalni ludzie w pl a zagranica same pijusy"

Nawet nie wiesz jak wiele osób najzwyczajniej w świecie obrażasz takim generalizowaniem. Nie znam zbyt wielu Polaków w UK, ale ci których poznałem z pewnością nie wpisują się w ramy obrazu jaki tworzysz.

@blondynek
Niestety ta naiwność nie zanika i dowodem na to jest również forum Londynka. Ludzie pchali się sami w kłopoty, pchają i będą pchać właśnie przez naiwność, nieznajomość realiów oraz języka.

Pod artykułem z kolei jest wyróżniony komentarz, który podniósł mi nieco ciśnienie. Właściwie tylko jedno zdanie z niego: "Zawsze tak było, jesteśmy wrednym narodem.". Czy ktoś by napisał artykuł, jeśli ta para Polaków uczciwie zatrudniłaby te osoby, dała godziwe wynagrodzenie i po prostu potraktowała uczciwie? Nie, bo to nie jest chwytliwe medialnie. Na forum czytamy kto kogo oszukał. Nikt nie umieści posta w stylu "polecam tego i tego, nie oszukali" czy coś w tym rodzaju. Tak wykreowany obraz zawsze pokaże każdą społeczność w ciemnych barwach. Polecam ( nie jest to reklama, po prostu serwisy, na które sam zaglądam ) poczytać historie z wspaniali.pl, jest ich naprawdę dużo i potrafią pokazać, że wcale tacy wredni nie jesteśmy. Po prostu o tej jasnej stronie się nie mówi/pisze.

Jeszcze jak komuś znudzą się pozytywne posty z "wspaniali", to jest i odpowiednik tego serwisu piekielni.pl ( historie piekielne ). Przyznam, że chyba sam potwierdzam teorię, że lud jest po prostu łakomy krwi, bo częściej czytuję te piekielne historie. Jeszcze raz napiszę, że nie reklamuję tych serwisów. Po prostu są one ciekawym "lustrem" naszych narodowych charakterów ( a i czasami można się pośmiać z niektórych historii ;) ).

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 05 sty 2013 13:32

Errata: miało być "lustrzanym odbiciem", a nie "ciekawym lustrem".

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 05 sty 2013 13:40

Jedno jest pewne, sa wilki i owce.Sami pracujemy na obraz Polaka.A naprawde malo jest ludzi chetnych pomoc jedno drugiemu.Szczekaczy jest wiecej bo latwo pisac w wirtualu, niz robic to samo w realu.

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 05 sty 2013 15:29

A ja czytalam kiedys na yahoo artykul jak to jedna Angielka pobierala nielegalnie zasilek dla niepelnosprawnych a byla bardzo sprawna - wniosek - wszyscy Anglicy to wyludzacze zasilkow :lol:

Kieys tez czytalam, ze jakis Niemiec przetrzymywal w piwnicy wlasna corke od dziesiatek lat i ja regulanie gwalcil,mial z nia kilka dzieci - wniosek - wszyscy Niemcy to zboczency gwalcacy swoje corki :lol:

Czytalam tez , ze jeden Norweg zastrzelil kilkadziesiat dzieci na kempingu - wniosek - wszyscy Norwedzy strzelaja do dzieci :lol:

Do autroki watku - naprawde tak postrzegasz swiat ???

Wspolczuje.

Nie wiem w jakim Ty sie srodowisku obracasz ale ja nie uwazam, ze Polacy to tylko przyjezdzaja tu chlac i wykorzystywac innych Polakow. Moze Ty masz takie doswiadczenia - ja nie.

PS. Czy chcialabys aby Ciebie po jednym zlym uczynku osadzono jako zla osobe? Bo to ten sam schemat myslenia ktory prezentujesz.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 sty 2013 15:30

Wracajac z pracy, doslownie na rogu obok stacji na ktorej wysiadalam - 3 pijanych Polakow sikajacych (tak we 3 na raz) na drzewo, rog glownej ulicy, 6.15 wieczorem.

Wniosek?
Ostatnio zmieniony 05 sty 2013 15:41 przez Emigrantka, łącznie zmieniany 1 raz.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 05 sty 2013 15:40

Może tacy Polacy bardziej rzucają się w oczy?

Spokojna polska para na spacerze nie zwraca niczyjej uwagi, ale para wąsatych Marianów w niedzielny poranek na parkingu z plastikowymi kubkami już tak...

Ja tam nie lubię generalizowania i stereotypów.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 05 sty 2013 20:59

@emigrantka

Po głębszej analizie wniosek nasuwa się sam. My, Polacy, o 6:15 wieczorem zbieramy się w trójki, by wspólnymi siłami oznaczyć teren za pomocą uryny. Jest to głęboko wpisane w naszą kulturę i nie ma bata, trójlej o 6:15 być musi :twisted:

Inna sprawa, że ja widziałem jakoś pod koniec listopada trójkę facetów, których język przypominał hiszpański i również oddawali się temu trójlejowi. Stąd można wysunąć dalej idący wniosek - jesteśmy kulturowo związani z jakimś hiszpańskojęzycznym narodem :D

Dobra, wyobraźnia mnie ponosi :twisted:

@NoToCo

Ale właśnie tak jest. Ludzie, którzy są pukładani i spokojni nie zostaną zauważeni, bo przecież każdemu normalnemu człowiekowi jednak zależy na tym, by publicznie idioty z siebie nie zrobić i nieważne jakiej ten człowiek jest narodowości.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 sty 2013 21:23

NoToCo pisze:Może tacy Polacy bardziej rzucają się w oczy?


Pewnie tak gdy podlewaja drzewo w trojke i dodaja sobie nawzajem odwagui siarczystym "ku.......w" ktore niesie ze ho ho... A moze to zawody jakies byly? Nie wiem, nie zatrzymywalam sie bo mi sie na pawia na ten widok zbieralo :roll:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 sty 2013 21:24

gamedev pisze:@emigrantka

Po głębszej analizie wniosek nasuwa się sam. My, Polacy, o 6:15 wieczorem zbieramy się w trójki, by wspólnymi siłami oznaczyć teren za pomocą uryny. Jest to głęboko wpisane w naszą kulturę i nie ma bata, trójlej o 6:15 być musi :twisted:

Inna sprawa, że ja widziałem jakoś pod koniec listopada trójkę facetów, których język przypominał hiszpański i również oddawali się temu trójlejowi. Stąd można wysunąć dalej idący wniosek - jesteśmy kulturowo związani z jakimś hiszpańskojęzycznym narodem :D

.


:lol:


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron