Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
lubomir
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2012 17:32

czy na budowach sprawdzają karty CSCS

Postautor: lubomir » 04 sty 2013 13:34

wysłałem cv do firm budowlanych i mam odpowiedzi,-umówiłem sie na co najmniej dwa spotkania,W cv nie napisałem że mam karte cscs ale w aplikacji na stanowisko było zaznaczone że jest wymagana.
Czy ktoś z was zaczynając prace na budowie musiał pokazywać ta kartę ...jak to wygląda w praktyce.....Sam kiedys pracowałem w Irlandii i wyrobiłem tam karte Save pass , ale pracując na kolejnych budowach pracodawcy pytali ,ale odpowiedz że mam im wystarczał ...nikt nigdy niechciał jej oglądać ani sprawdzać.....Jak to wygląda w UK

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 04 sty 2013 18:47

To zależy, na 90% spodziewaj się, że tak.
Na pierwszym spotkaniu na budowie, będziesz mieć krótki instruktarz dotyczący podstaw BHP ze wskazaniem miejsca zbiórki na wypadek pożaru itp.
Na tym spotkaniu zwanym przeważnie Induction, poproszą cię o pokazanie karty CSCS.
Jeśli to inwestor duży, to tak zrobi, jak to tyko praca w malej grupie, to ktoś może oko przymknąć.
Generalnie, bez CSCS nie możesz nawet na budowę wejść jako wizytor a co dopiero pracować.
Kary za złamanie zasad BHP są olbrzymie, łącznie z więzieniem, więc inwestorzy raczej nie ryzykują. Stąd w ogłoszeniach masz obowiązek posiadania CSCS.

Ps. nawet jak na spotkaniu powiesz,że zapomniałeś, to i tak nie dopuszczą cię do pracy bez okazania CSCS, każąc ci iść do domu.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 04 sty 2013 19:54

Co to za budowa? jak sie po niej szlaja kto chce.Wpuszczaja ale robia wyklad godzinny z bhp, i dostaje sie przepustke i wchodzisz w towarzystwie chociazby foremana.To szanujaca sie budowa .Pani pisze o jakiejs budowie, co lamie przepisy i wyglada jak plac po wojnie bez nadzoru.Do baraku chyba albo do officu, Pania wpuscili to tak.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 04 sty 2013 21:50

blondynek pisze:
goraluk pisze: Generalnie, bez CSCS nie możesz nawet na budowę wejść jako wizytor

bzdura! wchodzilam na niejedna budowe jako 'visitor' z ramienia firmy ktora budowe zlecila; zeby porozmawiac z kontraktorem, podwykonawcami, zrobic zdjecia itd itp...ostatnio w pazdzierniku;
dostalam kask i obuwie ochronne przewidziane na noszenie po budowie - nikt CSCS ode mnie nie wymagal :lol:

ty sie goraluk juz lepiej zamknij bo wypowiadasz sie w tematach ktorych ewidentnie nie znasz; a jak znasz to tylko od strony dorobionej przez siebie teorii
:roll:


Znów się wtrącasz głupia blondynko od klocków z toalety? Chłopakowi kanapki zrobione na jutro?
Naum się może czytać ze zrozumieniem co, bo jedynie pokazujesz jaka jest głupia.
A twoi rodzicie w końcu już wiedzą co kupili, czy nadal nie?
Napisałem kretynko, że generalnie nikt na budowę bez CSCS nie wejdzie bo nie wejdzie, kogoś można oprowadzać jeśli osoba oprowadzająca ma odpowiednie uprawnienia, ale ty za głupia jesteś by toż rozumieć, naprawdę blondi zajmij się może kuchnią. Na poważniejsze sprawy to ci trochę brakuje, może zapytaj rodziców, może oni ci wytłumaczą? A przy okazji nie widzę linka... Czyżbyś już przestała na wszystko linkować? Zawsze jakiś postęp...
Potem chłopak pójdzie i walnie głupotę, że jakaś blondi na londynku pisze, że wystarczy kask... Idź, może ze StaraBaba razem tymi kotami się zajmijcie, pasujecie do siebie coraz bardziej. Ona z councilu a ty z rodzicami co to pokupowali leasehlody i freeholdy a ty wynajmujesz od laseholdera i o cenie okolicy decyduje freehold i leasehold... Już ci wiele razy pisałem, zajmij się garami. Podliż się bardziej staraj babie to może ci councilowski flat obieca pomóc załatwić na wschodzie:)) będziecie razem na spacery wychodzić:))) Będziesz tam pasować.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 05 sty 2013 10:40

Ja sie zapytam.Czy pani ma doswiadczenie z prawa budowlanego? pracowala Pani w tym sektorze jako pracownik/ robotnik czy fachowiec?Bo czytam wpisy i cuduje Pani na wszystkich tematach robiac ze wszystkich glupcow.Taka przekupka co wszystko wie.Wszechwiedzaca, i zabiera glos gdzie nie powinna komu Pani chce zaimponowac tak naprawde?Przeciez widac golym okiem ze obraza Pani wszystkich.Nawet w sprawy meskie budowlane stara sie narzucic marna swoja ksiazkowa wiedze.Kiedy przestanie Pani blyszczec w tematach o ktorych nie ma pojecia nawet zielonego.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 05 sty 2013 14:27

Z takim jezykiem napewno Pani wszedzie wejdzie, jeszcze lokcie w ruch.Winszuje.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 05 sty 2013 15:36

dareczku, jak narazie to Ty na tym forum dostałeś bana za swój język.

lubomir
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2012 17:32

Postautor: lubomir » 05 sty 2013 21:02

to mój post.... i nic się z niego niedowidziałem!!!!!


A CZY Irlandzki SAVE PASS-odpowiednik CSCS jest respektowany w uk
....tzn czy moge nakarcie save pass pracowac na budowie w uk??

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 05 sty 2013 21:08

lubomir pisze:to mój post.... i nic się z niego niedowidziałem!!!!!


A CZY Irlandzki SAVE PASS-odpowiednik CSCS jest respektowany w uk
....tzn czy moge nakarcie save pass pracowac na budowie w uk??


Toż ci napisałem, na 99% nie da się bez CSCS wejść na budowę, a co dopiero pracować. Do póty nie przedstawisz ważnego CSCS lub odpowiednika, to każą ci iść do domu.
Nie wiem czy irlandzki SAVE PASS będą honorować.

lubomir
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2012 17:32

Postautor: lubomir » 05 sty 2013 21:42

spox... no nic trza wyrobić karte.....a co z tymi materiałami żeby się przygotować do egzaminu.....
mozna to olać i i tak test zdany....czy faktycznie należy sie przygotować?

dzieki


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 58 gości

cron