Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
DANIELS91
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2012 00:44

Praca Londyn

Postautor: DANIELS91 » 18 gru 2012 12:48

Witam , jadę do Londynu kolo 10 stycznia , lecz mam pewne obawy co do znalezienia pracy , z tego co słyszałem w lodnynie podczas zimy strasznie trudno znaleźne prace szczególnie osoba bez wykształcenia średniego .
Jakie jest wasze zdanie na ten temat

EiTKrol
Emigrant
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2011 18:37

Postautor: EiTKrol » 18 gru 2012 12:55

A co da Ci wyksztalcenie srednie w Londynie? NIC... Jakie masz kwalifikacje? Jakie doswiadczenie? Jak jezyk?

DANIELS91
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2012 00:44

Postautor: DANIELS91 » 18 gru 2012 13:01

angielski - dobry
nie pracowałem nigdy legalnie wiec doświadczenie zerowe

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 gru 2012 13:03

skad wiesz ze dobry?

poslugiwales sie angielkim gdziekolwiek gdzie jest on jezykiem urzedownym? czy tylko w szkole?


doswiadczenie w pracy zerowe - ktos zawsze gdzies musi zaczc

21 lat, nie masz sredniego i nie pracowales - ciekawe...

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 18 gru 2012 16:37

Wyksztalcenie tutaj nie jest tak wazne jak w PL.Wazne jest za to co umiesz robic? Jakie masz doswiadczenie?
Nie wazne czy pracowales legalnie czy nie, liczy sie,ze pracowales.
Jak nie masz doswiadczenia to bedzie ciezko.

Poziom jezyka mozesz zweryfikowac jeszcze w PL,cos podejrzewam,ze sie zdziwisz.Wlacz sobie radio BBC albo TV angielska - zobaczysz ile zrozumiesz.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 19 gru 2012 19:41

DANIELS91 pisze:nie pracowałem nigdy legalnie wiec doświadczenie zerowe


Bzdura! Praca nielegalna to tylko unikanie płacenia podatków, a doświadczenie zostaje...

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 19 gru 2012 19:48

PaniDomuLondyn pisze:Wyksztalcenie tutaj nie jest tak wazne jak w PL.


Że co? Hehehehe
Wykształcenie to wszystko w UK! Z wykształceniem ma się zarobki na odpowiednim poziomie. Tu dopiero się wykształcenie liczy, w Polsce się właśnie nie liczy, bo ludzie nawet tu na forum piszą, że się przekwalifikują w Polsce by mieć pracę, przeważnie w "dół", w UK nie znajdziesz na tak zwanym "zmywaku" osoby z wykształceniem...

Wazne jest za to co umiesz robic? Jakie masz doswiadczenie?
Nie wazne czy pracowales legalnie czy nie, liczy sie,ze pracowales.
Jak nie masz doswiadczenia to bedzie ciezko.


Ciężko, nie ciężko, prace niewykwalifikowane zwane popularnie "na zmywak" nie wymagają żadnego doświadczenia a jedynie sprawne ręce.
Jak ma 21 lat to i tak wątpię by miał jakiekolwiek uznane w UK wykształcenie wyższe. Jeśli jednak zna język dobrze, to matura mu wystarczy do podjęcia pracy na bardziej ambitniejszym stanowisku niż "zmywak", bo właśnie tu liczy się wykształcenie.
Może mało wśród Polaków (niestety) ale to wynika z braku języka i ... kiepskiego wykształcenia.
Poziom jezyka mozesz zweryfikowac jeszcze w PL,cos podejrzewam,ze sie zdziwisz.Wlacz sobie radio BBC albo TV angielska - zobaczysz ile zrozumiesz.


Zwłaszcza BBC radio 4 i 2.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 19 gru 2012 19:49

goraluk pisze:
PaniDomuLondyn pisze:Wyksztalcenie tutaj nie jest tak wazne jak w PL.


Że co? Hehehehe
Wykształcenie to wszystko w UK! Z wykształceniem ma się zarobki na odpowiednim poziomie.


Wlasnie - a jak sie wyksztalcenia nie ma to sie ciagnie benefity i pie... trzy po trzy o "passive income" :lol:

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 20 gru 2012 11:04

Drogi Goraluk znam czlowieka z Netto ktory rozkladal towar na polkach przez dwa lata,teraz jest kierownikiem , bez szkol, zasluzyl na to ciezka praca, przestan wypisywac bzdury Babie i tu i na Mieszkaniu , ja Ciebie sluchalem , sie klocilem i po co? wszystko zrozumialem przeczytalem i zmadrzalem.Teraz nie zabieram glosu jak nie wiem.A Ty swoje dalej tworzysz.Przestan sie draznic Swieta za pasem, wyluzuj.Tosz jestes dorosly czlowiek.

matrixx35
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2012 18:39

praca

Postautor: matrixx35 » 28 gru 2012 18:44

A jak Ja nie mam sredniego i jezyk slaby,ale mam duze doswiadczenie w pracy ktora wykonuje to mam jakies szanse na znalezienie jakies pracy?[/b]

matrixx35
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2012 18:39

praca

Postautor: matrixx35 » 28 gru 2012 18:48

A jak Ja nie mam sredniego i jezyk slaby,ale mam duze doswiadczenie w pracy ktora wykonuje to mam jakies szanse na znalezienie jakies pracy?[/b]


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości