Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
szantilas
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 11 cze 2012 10:16

problemy z kontem bankowym

Postautor: szantilas » 13 gru 2012 10:19

Witam,

Od tygodnia jestem w Londynie i mam problem z kontem bankowym, wszedzie wymagaja proof of adres, a ja wynajmuje pokoj i nawet gdybym spisal umowe z wynajmujacym to nie jest ona honorowana. To jest jakies bledne kolo nie moge dostac proof of adres bo nie mam pracy,a pracodawcy nie chca zatrudniac jesli nie ma sie konta.

Moze ktos z was ma jakis pomysl jak to rozwiazac.

urszulkara
Gastarbeiter
Posty: 65
Rejestracja: 01 maja 2012 16:21

Postautor: urszulkara » 13 gru 2012 10:56

A próbowałeś w Barclaysie?? Moje rodzeństwo tam zakładało konta i potwierdzenia adresu ani razu nie musieli mieć.

Xargos
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 03 gru 2012 13:39

Postautor: Xargos » 13 gru 2012 12:41

W HSBC można wyrobić na paszport

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 13 gru 2012 13:53

Ja zakladalam w Braclays i wzieli adres z dowodu i polskiego prawa jazdy jako proof of address. Tez mialam taki problem. To bylo prawie 8 lat temu, wiec moglo sie cos zmienic. Wiem, ze kiedys LLoyds sie reklamowal, ze zaloza Ci konto na podstawie dowodu i paszportu (reklama byla skierowana do Polakow).

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 13 gru 2012 14:38

Zwykle konto załoz np. w Santanderze , paszport lub dowód wystarczy bez potwierdzania adresu.Dziekuje.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 13 gru 2012 16:06

Wszystko zależy od osoby z jaką się rozmawia w Banku. Proof of address występuje w każdym chyba regulaminie osobistych kont, więc w teorii zawsze ci mogą odmówić. Kiedyś pisałem, że chciałem załatwić a raczej pomóc w otwarciu konta dziewczynie 20-letniej, w 3 bankach spuścili nas na drzewo (też nie miała potwierdzenia adresu) w czwartym (LLoyds) przed zamknięciem trafiliśmy na młodego chłopaka (ok. 26 lat) otworzył konto w 10 minut:) z adresem na tak zwaną "gębę".
Więc próbuj. Jeśli potrafisz, staraj się wyjaśnić swoje położenie, bo tak naprawdę rozmawiasz z ludźmi nie z maszynami:) i zawsze rozmowa może dużo zmienić.

szantilas
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 11 cze 2012 10:16

Postautor: szantilas » 13 gru 2012 16:27

Bylem w Santaderze powiedzieli ze moge otworzyc konto Basic, jesli przesle kopie dowodu i prawa jazdy razem z wnioskiem, tak zrobilem i czekam na odpowiedz. Czy ktos zakladal juz takie konto ?

P.S. Jesli udalo sie wam otworzyc konto bez proofa to prosze napiszcie, gdzie dokladanie. Znajomy powiedzial mi ze kazdy oddzial jest inny w jednym moze sie udac a w drugim nie.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 13 gru 2012 16:30

Wymien prawo jazdy na brytyjskie i juz masz proof of address...

szantilas
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 11 cze 2012 10:16

Postautor: szantilas » 13 gru 2012 17:24

Myslalem o tym, a trzeba wyslac dowod i prawo jazdy, oni maja 14 dni na rozpatrzenie wniosku, wiec na kilka tygodni zostaje bez zadnych papierow.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 13 gru 2012 17:46

szantilas pisze:Myslalem o tym, a trzeba wyslac dowod i prawo jazdy, oni maja 14 dni na rozpatrzenie wniosku, wiec na kilka tygodni zostaje bez zadnych papierow.

Nie tyle na rozpatrzenie co na załatwienie.
Polskie Prawo jazdy musi być zwrócone do organu który je wydał, nikt inny nie może go zatrzymać. Polski odpowiednik DVLA wysyła potwierdzenie kwalifikacji i na tej podstawie dają ci angielskie prawo jazdy z zaznaczonym znaczkiem PL przy kwalifikacjach nabytych w Polsce.
W UK plastikowe prawo jazdy jest tylko bezwartościowym gadżetem w portfelu/kieszeni. Tu najważniejsza jest papierowa (A4) wersja prawa jazdy.
W banku też pewnie o papier poproszą bo plastik to sobie każdy może zrobić.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 14 gru 2012 07:05

blondynek pisze:Szantilas, basic account operuje na tej samej zasadzie co standardowe konta. Jedyna roznica ze zamiast karty debetowej otrzymasz karte elektron.


Właśnie, a czy jest jeszcze gdzieś konto basic z kartą bankomatową tylko?
Potrzebne mi takie konto, bez książeczki czekowej i bez możliwości ustawienia DB? StaraBaba będzie wiedziała o jakie mi konto chodzi.


bAsic accounts sa zwyklymi kontami tyle ze nie mozesz tam miec overdraft (na przyklad), a karta elektron mozesz plaic wszedzie tak samo jak debetowka


Nie, nie wszędzie, tylko tam gdzie płatność jest online, przy płatnościach off line, kartę electron odrzuci. Np. płatność na stacji benzynowej bezpośrednio w dystrybutorze - to płatność off line czyli dystrybutor nie sprawdza, czy są środki na koncie a jedynie czy konto jest aktywne - może być 1p i też pozwoli zatankować za 99 funtów. Płatność rozliczana jest po jednym lub dwu dniach. Tu elektron odpadnie.
Większość punktów jak sklepy, supermarkety czy płatności internetowe są dziś online -czyli pieniądze są pobierane w momencie dokonania transakcji tam elektronem zapłaci.
Są jeszcze inne miejsca gdzie "elektronem" można obie jedynie pomachać:)
Np. hotel, czy może też być elektron nieprzydatny w wypożyczalniach, w tym samochodów. Tak czy inaczej w codziennym użyciu raczej nie przeszkadza aż tak bardzo.
Overdraft- też nie jest przywilejem konta debetowego, tylko zwykłym kredytem na specjalnych warunkach i wcale to, że koś ma konto debetowe nie oznacza, że dostanie OD bo to też podlega credit check jak każdy kredyt.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 14 gru 2012 12:29

blondynek pisze:jestes gorszy niz baba


Odwal sie ode mnie :lol:


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 82 gości

cron