Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
StudentGood
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2012 23:18

Praca dla studenta - wakacje 2013 - porady

Postautor: StudentGood » 13 lis 2012 23:23

Witam

Jestem studentem Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Studiuje Inżynierie Naftową i Gazowniczą. Branża Oil & Gas to stolicą tego przemysłu jest Aberdeen(sporo jest także w Edynburgu oraz Londynie). W tej branży nie odłącznym elementem jest język angielski. No włąśnie ,dlatego też chciałbym na przyszłych wakacjach polecieć do Wielkiej Brytanii i przedewszystkim podszkolić język oraz zarboić sobie przez wakację.

Ktoś powie , żebym sobie poszukał coś w branży - jakiś trainee albo internship - tak szukam - wysyłąm CV ale ciężko sie przebić bo ludzie aplikują z całego świata. Z pracą po studiach nie powinno być problemów ( przynajmniej na razie tak jest) .Po zatym firmy patrzą czy dany aplikujący ma tytuł inżyniera( Bachelor) - mnie egazamin inżynierski czeka w styczniu 2013. Nigdy w UK nie byłem lecz z jeżykiem problemów nie mam.Uczę sie go od 3 klasy podstawówki.We wrześniu tego roku zdałem na AGH lektorat z j.angielskiego.Do tego ucze sie sam jezyka technicznego po ang.Mimo wszystko dalej kontynuuje naukę języka prywatnie. Co więcej nie mam w Wielkiej Brytanii żadnej rodziny( co w obecnych czasach jest troszkę dziwne ;-)). Znajomi byli w UK ale to tylko przez wakacje, z roku na rok coraz gorzej - tak twierdzą.

Celem tego postu jest to aby uzyskać informacji jak to teraz wygląda teraz z pracą i samym mieszkaniem. Czy przez 3 miesiące potencjalnego pobytu w UK będą jakieś rezultaty w języku?

Jak to wygląda z agencjami pracy?Z tego co czytam w sieci,to oszustów jest cała masa.Ja chciałbym postawić na jezyk,pieniażki są dla mnie ważne ale na tych wakacjach schodzą na 2 plan. Jak sprawa z zakwaterowaniem?

Oczywiście,piszac tutaj aboslutnie sie nie spodziewam , że ktoś mi da namiary na prace itp.Wszedzie powoli sie robi cieżko i każdy dba o swoja posade.


Pozdrawiam

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 14 lis 2012 13:51

Dobry pomysł z tym językiem, bo język wyuczony a praktyczny to jak dwie strony jednej monety.
Powinieneś poszukać pracy gdzie będziesz miał dużo styczności z językiem na co dzień. Np. domy opieki nad starszymi, tam można bardzo podszkolić język bo można dużo rozmawiać, dobrym miejscem jest praca wolontariacka jako interpreter, też dość szybko można pod szlifować język z praktyki. Tak czy owak najlepiej szukać pracy dającej duży kontakt z ludźmi. Mój znajomy, który jeszcze 5 lat wstecz umiał tylko OK i f***** po 3 latach pracy w domu opieki mówił z takim akcentem, że Anglicy mieli problem z rozpoznaniem skąd jest.
Generalnie Anglicy tak naprawdę w większości więcej się domyślają co mamy do powiedzenia niż nas rozumieją:)) Dlatego tak ważne jest to co chcesz zrobić, czyli praktyka z native speaker.
Będąc w Polsce polecam ci słuchania przez internet radia BBC 5Live, to stacja głównie nastawiona na transmisje sportowe, jednak w czasie ich braku jest bardzo dużo komentarzy, rozmów na tematy polityczno społeczne, na zasadzie dużo gadania mało grania. Na tutejszych uniwersytetach polecają obcokrajowcowi słuchania też BBC R4. To bardziej ambitniejsze stacje.
Pozdrawiam.

ps. W Aberdeen zarobki są porównywalne z Londynem a koszty mieszkania mniejsze. Szkocja nie jest też głupim planem na przyszłość, zwłaszcza wszystko na to wskazuje, że w referendum 2015 Szkoci opowiedzą się za niezależnością i na tym wygrają! Bo cała ropa i gaz na Morzu Północnym jest ich:))

ps2.
Zainteresuj się też (jeśli jeszcze nie znasz) czymś co się zwie "couchsurfing", to nie dość, że fantastyczny sposób na poznanie świata (prawie za darmo) jak również na doskonałe warunki do szlifowania języka:)

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 14 lis 2012 14:46

dobrym miejscem jest praca wolontariacka jako interpreter, też dość szybko można pod szlifować język z praktyki.


Chyba żartujesz, że osobie, która chce tu przyjechać NAUCZYĆ się języka proponujesz występowanie w roli TŁUMACZA.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 14 lis 2012 14:51

pod szlifowac jezyk


sam po szlifuj swoj.... :lol:

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

odp

Postautor: daro43 » 14 lis 2012 14:57

on ma dzisiaj zespół natręctw wrodzonych wszystkich doprowadza do pionu :wink:

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 14 lis 2012 15:17

StaraBaba pisze:
pod szlifowac jezyk


sam pod szlifuj swoj.... :lol:

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 14 lis 2012 15:51

kompleksowe analizy nie sa opisywane w darmowych gazetach....

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 14 lis 2012 15:59

ani na arabskich kanalach...hmmmm

StudentGood
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2012 23:18

Postautor: StudentGood » 14 lis 2012 21:00

Dziękuje za odpowiedź.

Póki co zabieram się za szukaniem pracy ale jest ciężko . Ofert prac przez polskie agencje , typu prac sezonowych jest bardzo mało.Trzeba będzie zaatakować od wewnątrz i przerzucić się na angielskie agencje pracy.

Pozostają zawsze programy typu Work in UK(odpowiednik do Camp America czy Work in Travel) - tylko , że agencji jest mało - trzeba wyłożyć około 2500zł a pełno ludzi nie zadowolonych bo często zostawali na lodzie zaraz po przyjezdzie do UK.

Tak , słucham również radia BBC. Już po regularnych 3 mięciach zaczynam czuć różnice :) .

Pozdrawiam wszystkich .

StudentGood
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2012 23:18

Postautor: StudentGood » 14 lis 2012 21:02

Tak ,ostatnio zainteresowałem się coachsurfingiem. Moja siostra właśnie zwiedza teraz cała Azje i czesto z tego korzysta :D

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 14 lis 2012 21:30

trzeba wyłożyć około 2500zł a pełno ludzi nie zadowolonych bo często zostawali na lodzie zaraz po przyjezdzie do UK.


I swiadomie chcesz sie w takie cos pakowac???? :roll: :roll: :roll:

Podaj strone...

O BBC itd nie bylo do Ciebie....to bylo na temat Goraluk... i jego "znajomosci tematow" :roll:

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 14 lis 2012 21:36

StudentGood pisze:Trzeba będzie zaatakować od wewnątrz i przerzucić się na angielskie agencje pracy.


wg profilu:

http://www.agencycentral.co.uk/


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron