Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
freelans
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2012 14:08

Proszę o fachową odpowiedź

Postautor: freelans » 09 lis 2012 14:14

Witam . Mam pytanie . Pracowałem u gościa ,zatrudniającego selfemployerów . Pracowałem dwa tygodnie . Powinien mi zapłacić ,zabierając 30% podatku ,jednak zasłania się brakiem u mnie UTR . Kiedy będę miał -mówi -że mi zapłaci . Proszę Was o jednoznaczne potwierdzenie ,czy faktycznie nie może mi wypłacić ,czy zwyczajnie leci w CH...? Z góry dzięki za odpowiedzi.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 09 lis 2012 14:31

Nie rozumiem, nie zapłacił Ci wcale za pracę, czy zapłacił mniej o 30%?

PS. Ch... piszę się przez samo "h" :)

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 09 lis 2012 14:38

Ludzie polacy nie płaca już utr home office jesteśmy po okresie przejściowym w UE i nikomu nie płacic żadnych 90£ dziëkuje

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 09 lis 2012 14:38

Ludzie polacy nie płaca już utr home office jesteśmy po okresie przejściowym w UE i nikomu nie płacic żadnych 90£ dziëkuje

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 lis 2012 14:47

NoToCo pisze:Nie rozumiem, nie zapłacił Ci wcale za pracę, czy zapłacił mniej o 30%?

PS. Ch... piszę się przez samo "h" :)


CH

freelans
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2012 14:08

Postautor: freelans » 09 lis 2012 15:10

dzięki za szybkie odpowiedzi . W ogóle mi nie zapłacił ,a miał zapłacić 30 % mniej z tytułu podatku i braku UTR . Zawsze pracowałem na kontraktach i nie wiem jak to interpretować . CH.. może i przez samo H ,jednak wiemy o co chodzi;) . Przez "CH" może i większy:). Dzięki

freelans
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2012 14:08

Postautor: freelans » 09 lis 2012 15:11

NoToCo pisze:Nie rozumiem, nie zapłacił Ci wcale za pracę, czy zapłacił mniej o 30%?

PS. Ch... piszę się przez samo "h" :)



W ogóle mi nie zapłacił:)

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 09 lis 2012 15:20

UTR nie ma i nie bëdziesz miał, czyli jasno Ci zobrazowal, nie zapłaci bo już zapłacił podatek, może za mało zarobiłeś? chłopie czy to nie jest Ralf building company ?

freelans
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2012 14:08

Re: Proszę o fachową odpowiedź

Postautor: freelans » 09 lis 2012 15:21

freelans pisze:Witam . Mam pytanie . Pracowałem u gościa ,zatrudniającego selfemployerów . Pracowałem dwa tygodnie . Powinien mi zapłacić ,zabierając 30% podatku ,jednak zasłania się brakiem u mnie UTR . Kiedy będę miał -mówi -że mi zapłaci . Proszę Was o jednoznaczne potwierdzenie ,czy faktycznie nie może mi wypłacić ,czy zwyczajnie leci w CH...? Z góry dzięki za odpowiedzi.



W ogóle mi nie zapłacił;)

freelans
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2012 14:08

Re: praca

Postautor: freelans » 09 lis 2012 15:25

daro43 pisze:UTR nie ma i nie bëdziesz miał, czyli jasno Ci zobrazowal, nie zapłaci bo już zapłacił podatek, może za mało zarobiłeś? chłopie czy to nie jest Ralf building company ?



Czekam już 3 tygodnie . Dzisiaj miałem dostać ,jednak powodem braku wpłaty jest brak UTR . Dla mnie leci w "ptaka" .Jednak zanim się za niego zabiorę ,potrzebuje pewności . Dziękuję

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 09 lis 2012 15:40

Dwa sprostowania:

@NoToCo - ch... pisze się przez ce-ha ;)

@daro43 - pomyliłeś UTR z WRS. UTR to Unique Taxpayer Reference i z tego co można się dowiedzieć na stronie HMRC:

"The Unique Taxpayer Reference (UTR) is only issued by HM Revenue & Customs (HMRC) when you, or your client, have registered for Self Assessment. It is made up of ten numbers, for example 1234567890, and can be found on documentation issued by HMRC such as the Tax Return (SA100), a 'Notice to complete a Tax Return' (SA316) or a Statement of Account.

Depending on the type of document issued the reference may be printed next to the headings 'Tax Reference', 'UTR' or 'Official Use'.

Please note: If you're self-employed and you register online for business taxes, you will automatically be enrolled for each HMRC Online Service that you selected.

In all other cases, you'll need to register with HMRC for Self Assessment and enrol for the online service separately. If you have not yet registered with HMRC for Self Assessment this must be done to get the reference before you enrol for the online service."

A jak ma się to do sytuacji autora wątku, to już niech mądrzejsi się wypowiedzą, bo ja sam nie posiadam za bardzo wiedzy w tym temacie.

freelans
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2012 14:08

Postautor: freelans » 09 lis 2012 15:45

gamedev pisze:Dwa sprostowania:

@NoToCo - ch... pisze się przez ce-ha ;)

@daro43 - pomyliłeś UTR z WRS. UTR to Unique Taxpayer Reference i z tego co można się dowiedzieć na stronie HMRC:

"The Unique Taxpayer Reference (UTR) is only issued by HM Revenue & Customs (HMRC) when you, or your client, have registered for Self Assessment. It is made up of ten numbers, for example 1234567890, and can be found on documentation issued by HMRC such as the Tax Return (SA100), a 'Notice to complete a Tax Return' (SA316) or a Statement of Account.

Depending on the type of document issued the reference may be printed next to the headings 'Tax Reference', 'UTR' or 'Official Use'.

Please note: If you're self-employed and you register online for business taxes, you will automatically be enrolled for each HMRC Online Service that you selected.

In all other cases, you'll need to register with HMRC for Self Assessment and enrol for the online service separately. If you have not yet registered with HMRC for Self Assessment this must be done to get the reference before you enrol for the online service."

A jak ma się to do sytuacji autora wątku, to już niech mądrzejsi się wypowiedzą, bo ja sam nie posiadam za bardzo wiedzy w tym temacie.



Dzięki . Też mi się wydaje ,że UTR istnieje. Jak wcześniej pisałem ,wcześniej ,zawsze pracowałem na kontraktach i ten UTR nie był mi potrzebny . W moim rozmumieniu ,pracodawca leci po całości w "ptaka" i gdyby był correct ,to na podstawie samego numeru konta i adesu ,powinien mi wpłacić ,potrącając te 20 % podatku i 10 za brak UTR.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 09 lis 2012 15:48

no tak pomyliłem sorki za dużo pisałem i to mi się wkradł błąd moja wina przyznaję się :)

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 09 lis 2012 15:53

no tak pomyliłem sorki za dużo pisałem i to mi się wkradł błąd moja wina przyznaję się :)

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 09 lis 2012 17:03

UTR oczywiście istnieje, daro się chyba pomyliło z WRS.

A faktycznie CH (wg PWN) a zmyliło mnie to, że w literakach na kurniku (scrabble po polsku) jest tylko przez "h" i tam właśnie tego słowa używam :lol:

Sam Fredra pisał:

Nie tak, jak ja przy tobie. Prawdziwa niedola: Ch** opadł, jajca stęchły, ciężkaż moja dola.


("Zaślubiny Idzi")

To tak na poprawę humoru po ciężkim tygodniu pracy :D


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości