Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 07 lis 2012 14:02

@daro43

Z tego co czytam, to wydaje mi się ( tak wnioskuję z twoich postów ), że jedyną osobą z doświadczeniem w pracy na budowie w tym wątku prawdopodobnie jesteś ty. Reszta dyskusji dotyczy tylko NWM. Ja się w tej kwestii nie wypowiadam, bo nigdy nie musiałem się nad tym zastanawiać. Moja branża to IT i o budowie nie mam zielonego pojęcia i z zasady nie wypowiadam się na tematy, o którym pojęcia nie mam. Możesz zapytać, czemu więc tu się wypowiadam. Z prostego powodu. Napisałeś:

"Tak czytam co piszecie dobre to duzo w tym rebusow i dowcipu a tak naprawde nic z realu moze ktos napisze o swojej pracy jakie mial przejscia nie widzicie ze sami sie zwalczacie!!!!"

Zauważ, że sam zniżasz się w niektórych repostach do poziomu "byle dokopać", cytuję:

"Brawo Baba po garach imbecyla "

Nie bronie tu ::tuwstawnick::. Po prostu, gdy zaczynają się obelgi i personalne ataki, to mądra osoba to zignoruje, a nie zniży się do ich poziomu. Sam sposób wypowiedzi i agresja skutecznie dyskredytuje wiarygodność tego o czym ::tuwstawnick:: napisał. Fakt, że jeśli te informacje są błędne, to osoby lepiej poinformowane skorygują to, a z całej wojenki to już autor wątku musi wyciągnąć kto ma rację, komu zaufać ( a może nikomu i po prostu samemu poszukać oficjalnych informacji związanych z tematem? ;) ) itd.

A poza tym nie od dziś mówi się "nie karmić... " ;)

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 07 lis 2012 14:05

Jestem tu bardzooo dlugo tak trafialem na cwaniakow ale odzyskiwalem kaske bo wiedzialem jak i gdzie uderzyc ale sa mlodzi ludzie ktorzy nic tak naprawde o zyciu nie wiedza i daja sie dmuchac bylem ze znajomym w jobcentre i znalazlem mu prace w centrum za 7.50 na godzine mycie garow i sprzatanie knajpy w tym praca od 12 do 22 uwierzcie na kompach w posredniaku jest praca on ma tylko nin i starczy ma pracodawca 7 dni czasu by go legalnie zatrudnic i on ma 7 dni by zrezygnowac dzis poszedl pierwszy dzien zobaczymy a naprawde nikt nie wie na kogo trafi prawda czy mit?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 07 lis 2012 14:07

(.........,,,,,,,ASDREDCCE) <---- pare kropek, przecinkow i duzych liter dla Daro :lol:

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 07 lis 2012 14:12

Tak przepracowalem na budowach pare ladnych lat i sie nie smedze tylko pisze to co widzialem z zycia wziete a nie z cytatow sprawa dotyczyla gorola tylko ,bo wkladal mi w usta co sam pisal wczesniej i nie pamietal ze sam pisal ze pomocnik ma 7 do 8 f na h prosze przeczytaj spokojnie jak bylo potem ripostuj dziekuje

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 07 lis 2012 14:15

Babo sorry mam slaby wzrok i pisze ze smartfona wybacz te ,,,,,...... ciezko pisac na malej klawiaturze :lol:

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 07 lis 2012 14:25

@daro43

Domyślam się, że ten dłuższy repost to do mnie. Ja oczywiście wszystko przeczytałem ( mimo dwóch stron, nie ma tu aż tak dużo do czytania ). Ja do ciebie absolutnie nic nie mam i tak jak napisałem, jesteś przypuszczalnie jedyną kompetentną osobą ze względu na doświadczenie, by udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi autorowi wątku. To, o czym napisałem bardziej tyczyło się trzymania pewnego poziomu wypowiedzi. Chcesz być potraktowany serio, to nie zniżaj się do osoby, która cię atakuje, bo i po co? Korzyści z tego żadnych nie masz, natomiast autor wątku da sobie zapewne spokój ze śledzeniem wątku w momencie pierwszych oznak skakania sobie do gardeł ;) No i jak @starababa napisała - spróbuj używać kropek i przecinków, nawet ze smartfona, bo bardzo ciężko się ciebie czyta :)

A tak swoją drogą, to niewiele się przez te lata na londynku zmieniło, ale przyznam że teraz jest o wiele spokojniej niż 9-10 lat temu ( a może to tylko moje złudzenie ).

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 07 lis 2012 14:26

No, zeby mi to bylo ostatni raz ;)

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 07 lis 2012 14:35

ok dzięki za wyrozumiałość, będę pisał wolniej i dokładniej,skoro czytales , to mam rację z tym góralem , czy nie?pisał o płacy 7-8£ bo ja aż tak ślepy nie jestem , a wracam do tego , by nie wciskał kitu innym :wink:

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 07 lis 2012 14:43

@daro43

Widzisz, ja czytałem, a ty chyba nie :) Nie wiem czy masz rację, zakładam, że prawdopodobnie tak wnioskując z faktu, że ty masz doświadczenie w branży, która jest tematem dyskusji. Ale nie mogę ot tak powiedzieć "ten ma rację, a tamten nie", bo ja o branży budowlanej nie mam absolutnie zielonego pojęcia. Stając po czyjejkolwiek stronie będę kolejną osobą sugerującą, która opinia jest właściwa, a to by oznaczało, że sam bym się przyczynił albo do pomocy komuś ( to akurat pozytywna strona ), albo do wprowadzenia w błąd, a tego nie chcę. Ważne, że ty sam wiesz, kto ma rację, a reszta tak jak napisałem - w rękach autora wątku, on musi odfiltrować wypowiedzi i dojść do swoich wniosków, nie my ;)

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 07 lis 2012 14:59

I tak dochodząc do konsensusu, temat umarł ale będzie nie raz przedmiotem konwersacji między ziomalami, mędrcami i mankoltentami.Ja bynajmniej chcę służyć swoim doświadczeniem i pomocą oczywiście nie we wszystkich sprawach, tylko na tych na których się znam , bo jak mi ktoś powie że jest fachowcem i umie wszystko, to nie jest żaden fachowiec .

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 07 lis 2012 15:08

@daro43

I to jest właściwe podejście :) A ja sam w swojej branży nie cierpię być nazywany "informatykiem", bo mam podobne zdanie, że jak coś jest do wszystkiego, to jes do niczego ;)

Dzięki za poprawienie stylu twoich repostów ( nawet polskie ogonki dodałeś ) :)

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

praca

Postautor: daro43 » 07 lis 2012 15:22

Dzięki że mogę się sprawdzić z pisowni.Poprawiłeś mi nastrój a ja zmieniłem okulary hihi.

paletaBarw
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2013 13:17

Postautor: paletaBarw » 29 sty 2013 15:19

Ostatecznie z dyskusji wynika, że 21-letni chłopak bez średniego wykształcenia może pracować tylko na budowie, a nie do końca jest to prawda. Jeśli tylko w miarę dobrze zna się język (wystarczy w stopniu minimalnie komunikatywnym, bo reszty siłą rzeczy nauczysz się na bieżąco w pracy), masz szansę znaleźć pracę w różnych branżach. Wiadomo, że będzie to praca fizyczna a nie accounting services, ale poza budowami są jeszcze knajpy, magazyny, chłodnie, i dużo innych miejsc, gdzie wyższe czy średnie wykształcenie nikomu się raczej nie przyda. Warto też pomyśleć o zainwestowaniu w zrobienie tam prawka, bo to zwiększa znacznie szanse na zatrudnienie!

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 sty 2013 15:25

paletaBarw pisze:Ostatecznie z dyskusji wynika, że 21-letni chłopak bez średniego wykształcenia może pracować tylko na budowie, a nie do końca jest to prawda. Jeśli tylko w miarę dobrze zna się język (wystarczy w stopniu minimalnie komunikatywnym, bo reszty siłą rzeczy nauczysz się na bieżąco w pracy), masz szansę znaleźć pracę w różnych branżach. Wiadomo, że będzie to praca fizyczna a nie accounting services, ale poza budowami są jeszcze knajpy, magazyny, chłodnie, i dużo innych miejsc, gdzie wyższe czy średnie wykształcenie nikomu się raczej nie przyda. Warto też pomyśleć o zainwestowaniu w zrobienie tam prawka, bo to zwiększa znacznie szanse na zatrudnienie!


spammer.. na pal z nim

marekwitkowi
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2020 10:38

Re: Praca Londyn

Postautor: marekwitkowi » 17 sie 2020 10:44

Podbije temat. Bo może się komuś przydać. Z mojego doświadczenia nawet w dzisiejszych czasach (po brexicie) nie ma problemów ze znalezieniem pracy w budowlance. Dla początkujących proponuje wyrobienie sobie karty CSCS. Często wymagają takiego certyfikatu. Można go zrobić np w tej firmie - https://empiretrainingservices.co.uk/ choćby dla tego że można zrobić kurs po polsku. Później proponuję zrobić sobie kurs na jakieś maszyny budowlane (koparkę, walec ładowarkę itp). Ja właśnie taką drogę przeszedłem i po dwóch latach mogłem spokojnie sprowadzić rodzinkę i żyć w normalnych warunkach i co nieco odłożyć.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości