Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Starababa
Gastarbeiter

Praca-Agencje-Czego Unikac

Postautor: Starababa » 25 paź 2012 12:12

Marcerator - podwies/przyczep temat bo juz palce bola

Spis agencji wg branz w jakich obracaja:

http://www.agencycentral.co.uk/

Czego unikac:

1) "Agencji" ktore pobieraja kase "za znalezienie pracy"
2) "Agencji" ktory obiecuja znalezc prace pod warunkiem ze zamieszkasz w mieszkaniu/domu od nich wynajmowanym

calkowski@wp.pl
Gastarbeiter

Postautor: calkowski@wp.pl » 26 kwie 2013 21:48

Potwierdzam
Praca to jedno a mieszkanie to drugie.
Jak połączysz to po
Po pierwsze jeśli nie dasz się wykorzystywać to w dniu w którym stracisz prace tracisz mieszkanie i lądujesz pod mostem a na wypłatę poczekaj tydzień lub miesiąc
Po drugie pracodawca wie o tobie wszystko a ty o nim nic

Monkey234
Gastarbeiter

Postautor: Monkey234 » 20 paź 2013 23:18

Ostatnio miałem kontakt z taką agencją. Masakra jakaś wielka. Nie zdązyłem wyjechać, a oni mi już naliczyli w polsce 200 euro opłat w tym niby hotel. Najgorsze jest to, że ludzi, których tam było za dużo nie wyszło na tą wiadomość tylko raczej zaczeli zaglądać do portfela

raf1981
Gastarbeiter

Postautor: raf1981 » 10 sty 2014 16:28

Generalnie Agencji należy unikać. To nie są instytucje charytatywne, czyli nie dość , że musisz zapracować na pracodawcę to jeszcze na agencję dlatego 2/3 pracowników agencyjnych nigdy poza najniższą stawkę nie wychodzą. Jak nie che ci się szukać dobrej pracy a nie masz odpowiedniego doświadczenia ( ostatnio na gymtree) widziałem ogołszenia na zmywak z kilkuletnim doświadczeniem i płynnym angielskim(pewnei koleś zamierza rekrutację robi na kilka lat). To jakiś idiotyzm, dlatego lepiej jechać na początku na prowincję stawki takie same, a życie tańsze i mniejsza konkurencja. Brak debili jak w Londku.

raf1981
Gastarbeiter

Postautor: raf1981 » 10 sty 2014 16:50

emigrantka ( albo jesteś pracownicą agencji albo włąsciccielką) A podasz nazwę agencji, która płaci 15 funtów na godzinę ? Oczywiście oprócz szefostwa!!! Agencje są po to, aby zatrudniać jeleni za najniższe stawki i napychać kieszenie właścicielom. To nie są instytucje non-profit.

Emigrantka
Rezydent

Postautor: Emigrantka » 10 sty 2014 16:57

Moge ci podac nazwe agencji ktora placi £300.00 dniowke (7 godzin) ale co ci po tym skoro nie masz kwalifikacji/doswiadczenia pozwalajacych na taka prace?

raf1981
Gastarbeiter

Postautor: raf1981 » 10 sty 2014 17:04

a skąd to wiesz skoro mnie nie znasz? Większość agencji to wyciąganie danych osobowych ( szczególnie te przy Victorii!!!!).

Emigrantka
Rezydent

Postautor: Emigrantka » 10 sty 2014 17:05

Agencje oczywiscie ze nie sa instytucjami charytatywnymi - niby z jakiej racji mialby nimi byc?

Agencje zarabiaja dostajac zlecenia od pracodowacow za znalezienie ODPOWIEDNICH pracownikow.

Jak miezysz na zmywak/fabryke/ustawianie puszek w Tsco to jakiej stawki myslisz ze mozesz sie spodziewac?

Agencje zarabiaja, oczywiscie - ale nie scinaja z twojej stawki tylko dostaja pieniadze/wynagrodzenie od zleceniodawcy ktorym ty nie jestes.

Nie myl pojec. Nie rob zamieszania.

Emigrantka
Rezydent

Postautor: Emigrantka » 10 sty 2014 17:07

raf1981 pisze:a skąd to wiesz skoro mnie nie znasz? Większość agencji to wyciąganie danych osobowych ( szczególnie te przy Victorii!!!!).

Gdybys mial - nei plakalbys na Londynku na temat stawek.. proste. Nie musze cie znac zeby do takiego wniosku dojsc.

marekleyton
Rezydent

Postautor: marekleyton » 10 sty 2014 17:35

Dokladnie , Emi ma racje. Jest wiele np. branzowych agencji. Sam Znam jedna ktora placi np wykfalifikowanym elektrykom 13.50 do 16 w zaleznosci od uprawnien. I ludzie w niej pracuja bez przestojow po pare lat.

bombastik
Emigrant

Postautor: bombastik » 10 sty 2014 19:40

W sumie na jeden pieron wychodzi, bo agencja placi pracownikowi minimum, a za tego samego pracownika kasuje od pracodawcy z dyche na godzine. Pracowalem kiedys w duzym magazynie wlasnie przez agencje, czasami na zmianie bylo i 60 agencyjnych, policzcie sobie jakie zyski. Tak samo bylo jesli chodzi o prace w weekendy lub nadgodziny, zapierdzielali agencyjni bo dostawali funta wiecej na godzine, a jesli pracowaliby ludzie zatrudnieni bezposrednio przez magazyn, pracodawca musialby zaplacic im duzo wiecej.
Oczywiscie mam tutaj na mysli typowe kolchozy, gdzie nie licza sie kwalifikacje, bylebys rozumial co do ciebie mowia i robil to.

Usercostam
Rezydent

Postautor: Usercostam » 10 sty 2014 19:42

Bo oczywiście pracownicy agencji pracują za darmo i ogarnianie pracowników nic nie kosztuje? Niektórzy to mają fantazję...

bombastik
Emigrant

Postautor: bombastik » 10 sty 2014 20:22

Oczywiscie ze nie pracuja za darmo. Druga oczywista sprawa jest to, ze jezeli ktos bierze te robote, to zgadza sie z warunkami ktore taka agencja narzuca.
Ale jest tez duzo chamstwa i wyzysku, przerabialem to wiec wiem jak to wyglada
z perspektywy tego agencyjnego pracownika. Ile razy byla sytacja ze przyjechalem do pracy, a tutaj mowia ze twoja dnio wka dzis jest odwolana, nikt nie raczyl zadzwonic. Ale jak skonczyles druga zmiane o 22, o 23 byles w domu, to potrafili dzwonic zebys przyszedl na nastepny dzien na 6 rano bo potrzebuja ludzi. Nie wiem, moze sie nie znam, ale pracowalem przez dwie agencje na poczatku i wszedzie bylo tak samo, czyli kompletny brak poszanowania pracownika. No ale ten etap juz za mna i mam nadzieje ze sie wiecej nie powtorzy.

marekleyton
Rezydent

Postautor: marekleyton » 10 sty 2014 21:21

A moze przestan biadolic, doksztalc sie I zacznij normalnie zarabiac

Wróć do „Praca”