Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
kurmanek
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2012 11:52

Praca i wszystko :)

Postautor: kurmanek » 29 lip 2012 12:10

Witam, mam 17 lat - Jadę do Anglii to już postanowione, jakoś na początku września tam powinienem być... Nie wiem czy dam radę, trochę czytałem forum i wiem że nie jest wcale tak łatwo, zrezygnuje dopiero po miesiącu. Pracę szukam tutaj w Polsce na jakiejś myjni, barze.... Zmywak, sprzątanie cokolwiek.
Mój język nie jest rewelacyjny, jestem młody, szybko się uczę. Jeżeli w ciągu miesiąca nie znajdę pracy to wrócę z wielkim bólem. Z mieszkaniem też nie wiem jak to będzie bo wiadomo przecież że trochę trzeba poszukać, najwyżej pierwszy tydzień spędzę na stacji metra, chyba że ktoś chętnie przyjmie na kilka nocy 17-latka oczywiście zapłacę bo za darmo nic nie ma, nie tylko w naszym kraju :). Chciałbym się dowiedzieć szczególnie ile pieniędzy musiałbym ze sobą wziąć, aby po prostu starczyło na jakieś lokum (pokój - jedynka) coś tego typu. Ile wydam na jedzenie, oczywiście nie mam zamiaru jeść homarów :P zwykłe jedzenie z tesco, co najtańsze (zupki chińskie itp.). Z dokumentami to chyba jasna sprawa... Dowód osobisty i paszport. Co po przyjedzie załatwić w tempie natychmiastowym chodzi mi o NIN czy coś podobnego, oraz co zrobić tuż po przyjeździe. :)

Dobrze by było aby ktoś kto tam jest pomógł mi po prostu przetrwać chociaż pierwsze 2 dni, a może ktoś potrzebuje młodego chłopaka do pomocy? Kto wie :) Ja jestem oczywiście chętny. Proszę o szybką odpowiedź :)

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 29 lip 2012 12:24

Mieszkanie - wejdz na ogloszenia nawet tutaj i zobacz ile pokoj kosztuje.

Jedzenie? jak sie dobrze zepniesz to za £30 na tydzien wyzyjesz tylko co to za zycie.

Dojazdy sa bardzo drogie.

NIN itd - tego w miesiac nie zalatwisz bo czasem miesiac sie czeka na spotkanie w sprawie NIN.

Konto w banku - potwierdzenie adresu, skad bedziesz mial?

Na czarno (bez NIN, bez konta w banku) juz tak chetnie nie zatrudniaja jak kiedys - za duze kary sa.

Miesiac? Na znalezienie pracy? Ciezko Ci bedzie cos w miesiac znalezc.

Mam w tej chwili lokatorow, przyjechali 12 lipca, umowinie na rozmowe o NIN sa na 7 sierpnie (wczesniej sie nie dalo), konto w banku zalatwili bo ich tutaj znajoma za nich poreczyla/dopisala do swoich rachunkow (u mnie sa tylko na troche, 7 wyprowadzaja sie do tej znajomej bo u niej sie pokoj bedzie wtedy zwalnial). Oboje znaja jezyk, jeszcze nic nie znalezli - a szukaja.

kurmanek
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2012 11:52

Postautor: kurmanek » 29 lip 2012 12:29

Ale NIN mogę załatwic podczas szukania pracy?
No własnie jak jest z tym kontem w banku, jak to wygląda bo w Polsce jest zupełnie inaczej, z tego co wiem to nie ma czegoś jak \"zameldowanie\" to niestety jak bym wynajął pokój to nici z konta w banku? Muszę mieć mieszkanko tak?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 30 lip 2012 08:58

ID, czyli na przyklad paszport i potwierdzenie adresu - czyli na przyklad rachunek za prad, wystawiony na twoje nazwisko. Zazwyczaj. Sa zdaje sie banki ktore oferuje ulatwione otwieranie kont, cos mi sie kiedys obilo o uszy. Ale z tego co pamietam to byly platne konta. Moze ktos inny wie cos wiecej o tym.

kurmanek
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2012 11:52

Postautor: kurmanek » 30 lip 2012 10:46

Aaaa, czyli jak wynajmuje u kogoś jeden mały pokoik, to ja osoba mi wystawia rachunek na moje nazwisko czy ona mnie jakoś tam zapisuje wlasnie nie wiem jak to jest. :(

jakonn
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2012 11:17

Postautor: jakonn » 30 lip 2012 11:21

Jeśli Chodzi i NIN , to można pracować bez NIN'u 3 miesiące , czyli można zacząć pracę bez NIN'u . Co do konta w banku to bez potwierdzenia adresu założysz w Lloyds TSB ... wystarczy Ci do tego tylko ID(dowód , albo paszport)

kurmanek
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2012 11:52

Postautor: kurmanek » 30 lip 2012 19:08

ooo dzieki wielkie własnie chodziło mi w sumie o ten bank bo nie wiedziałem co to będzie. mam nadzieje że sobie poradze tam... Dziekuje ;)

kamakoma
Gastarbeiter
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2011 14:33

Postautor: kamakoma » 30 lip 2012 21:52

a czy jak się pracuje bez NIN, to można potem też się ubiegać o zwrot podatku z anglii?

justa81
Emigrant
Posty: 104
Rejestracja: 07 sty 2011 08:17

Postautor: justa81 » 01 sie 2012 17:16

Wydaje mi się, że nie. Dlatego w sumie warto, nawet na pracę wakacyjną, bo jak jest kwota wolna od podatku , to ktoś miał i ubezpieczenie zdrowotne i potem ma zwrot. więc warto o to zadbać, tak mi się wydaje.

konrad202
Gastarbeiter
Posty: 62
Rejestracja: 16 lut 2011 10:24

Postautor: konrad202 » 05 sie 2012 13:59

NIN National Insurance Number - no to jak można bez tego legalnie pracować i mieć zwrot podatku z anglii ? nie można. chyba że ktoś na czarno woli robić.

komenai
Gastarbeiter
Posty: 37
Rejestracja: 03 sie 2010 09:42

Postautor: komenai » 06 sie 2012 22:39

Do NIN tez obecnie wymagaja jakiegos potwierdzenia adresu, moja znajoma z PL odeszla z kwitkiem, bo nie miala...

Co do banku Lloyds, nie bylabym taka pewna, w Barclays mozna bylo kiedys, obecnie juz sie zmienily przepisy. Latwiej otworzyc jak np. ktos znajomy ma juz konto w danym banku i moze poreczyc.

najwazniejsza sprawa przy zalatwianiu tych wszystkich najpotrzebnieszych dokumentow na start to POTWIERDZENIE ADRESU - przewaznie oczekuja dwoch roznych. No, ale jak sie uda otworzyc konto w banku, to wystarczy wydrukowac sobie Bank Statement i tam jest juz Twoj adres.

alapluska
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 10 sty 2011 11:11

Postautor: alapluska » 07 sie 2012 12:48

ale trzeba wynajmowac, czy być zameldowanym? bo tak chętnie nie meldują, a kredyt mieszkaniowy w uk brać dla NINu ? :D moja znajoma to kiedyś załatwiała, ale nie wiem jak było z adresem.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 07 sie 2012 13:02

\"Melduja\"??? Kraje ci sie pomylily

watery
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2012 19:49

Postautor: watery » 15 sie 2012 09:26

[quote=\\"komenai\\"]najwazniejsza sprawa przy zalatwianiu tych wszystkich najpotrzebnieszych dokumentow na start to POTWIERDZENIE ADRESU - przewaznie oczekuja dwoch roznych. No, ale jak sie uda otworzyc konto w banku, to wystarczy wydrukowac sobie Bank Statement i tam jest juz Twoj adres.[/quote]

A dwa różne potwierdzenia dostaje się w formie tych rachunków wystawionych na swoje nazwisko? Przez właściciela mieszkania, tak?

konrad202
Gastarbeiter
Posty: 62
Rejestracja: 16 lut 2011 10:24

Postautor: konrad202 » 20 sie 2012 22:59

czyli wystarczy tylko wynajmować? można mieć przy tym house benefit?


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 19 gości

cron