Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Magda2666
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012 19:17

szukam pracy od wrzesnia

Postautor: Magda2666 » 23 lip 2012 19:19

Witam, szukam pracy od wrzesnia w Anglii, znam angielski.

{administrator} odsyłam do naszego serwisu ogloszeniowego, dział Praca kandydaci, jest to na pewno lepsze miejsce do puszikania pracy niz forum{/administrator}

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 24 lip 2012 22:54

Nie napisałaś co umiesz robić. Wnioskuję, że umiesz wszystko. Tutaj jak ktoś umie wszystko to nie umie nic. Ciężko będzie coś znaleźć.

Magda2666
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012 19:17

Postautor: Magda2666 » 26 lip 2012 10:27

Mam roczne doswiadczenie w pracy biurowej, skonczony kurs sekretarski, i licencjat z anglistyki. Generalnie szukam kazdej pracy w miare dobrze platnej.
Bede w Anglii pod koniec sierpnia/poczatek wrzesnia.

alapluska
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 10 sty 2011 11:11

Postautor: alapluska » 07 sie 2012 13:10

Trudno Ci będzie, może jakieś polskie biuro ksiegowe w londynie, czy jakieś prawnicze, jakaś sekretarkę, ale z drugiej strony nie masz aż takiego doświadczenia, więc nie wiem. na początku moze być ciężko.

Magda2666
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012 19:17

Postautor: Magda2666 » 09 sie 2012 10:01

rozumiem, dzieki za odpowiedz. Na poczatek chyba wezme co bedzie, a pozniej rozejrze sie za czyms konkretnym.

kamakoma
Gastarbeiter
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2011 14:33

Postautor: kamakoma » 09 sie 2012 20:17

No pewnie, lepsze to niż żyć na kredyt. jak już się oswoisz i zapoznasz to możesz szukać czegoś innego. zawsze warto isć do przodu.

Scientist
Gastarbeiter
Posty: 40
Rejestracja: 05 lis 2011 19:01

Postautor: Scientist » 25 sie 2012 02:29

Magda2666 pisze:Mam roczne doswiadczenie w pracy biurowej, skonczony kurs sekretarski, i licencjat z anglistyki. Generalnie szukam kazdej pracy w miare dobrze platnej.
Bede w Anglii pod koniec sierpnia/poczatek wrzesnia.


Jesli celujesz w Londyn to ciezko bedzie cos znalezc w pracy biurowej. Moze po zrobieniu tutejszego kursu ksiegowosci (kilka leveli) i to tylko wtedy jesli bedziesz miala duzo szczescia (mojej znajomej sie udalo).
Niestety/Stety w UK techniczni maja duzo latwiej niz humanisci.

Kobieta25
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 26 sie 2012 20:10

Postautor: Kobieta25 » 27 sie 2012 11:06

Ja też szukam pracy od września, rozglądam się i rozglądam ale jakoś nie widze szansy znalezienia czegos z Polski.... Nie mam zaufania do ogloszeń bez możliwości sprawdzenia go jeszcze tutaj, a potem się okazuje że ludzie jadą i śpią w parku... Licze na to że uda mi się tam coś znależć po przyjeździ, na szczęście dach nad głową mam zagwarantowany i talerz też więc most mi nie grozi, ale wiadomo każdy chce się szybko usamodzielnic. Zdaje sobie sprawę że na początku będę musiała wykonywać prace poniżej swoich kwalifikacji i doświadczenia ze względu na nie perfekcyjny angielski, ale myślę że jest to kwestia kilku miesięcy.

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 27 sie 2012 13:30

Ja jestem ciekawy.. niech no napisze ktoś kto znalazł pracę z ogłoszenia. Nie ograniczajmy się do ogłoszeń z londynka tylko. Z gazet tzw. polskich darmowych, może z MW (chyba też mają dział ogłoszeń) gumtree itd.

Jest ktoś taki ??

Scientist
Gastarbeiter
Posty: 40
Rejestracja: 05 lis 2011 19:01

Postautor: Scientist » 28 sie 2012 01:18

Do Maya

Z danego ogloszenia jest ciezko gdzyz jest ono dostepne na popularnych portalach pracy typu Reed, CV Library, Monster itp. W Londynie przy takiej ilosci ludzi zwykle nie ma sie szans ale:

Mozesz poprawic swoje szanse, aplikujac na portalach agencji specjalizujacych sie wyszukiwaniu pracownikow danej specjalnosci (dzialaja oni glownie poprzez net i telefon).
Nie wiem jaka jest twoja branza ale warto znalesc takie strony i zwyczajnie wypelnic formularz, zmiescic CVke i czekac na odpowiedz. Nie musisz od razu aplikowac na konkretna oferte pracy, chodzi o zwyczajna rejstracje. Oczywiscie najlepiej zarejestrowac sie w wielu tego typu agencjach. I zeby byla jasnosc mowie o headhunterach a nie pracy tymczasowej bez kontraktu itp.
Zwykle duzo prosciej dostac sie na interview poprzez headhuntera niz aplikujac samemu.

Mozesz wyszukac interesujace cie firmy. Google, ksiazka telefoniczna, portal Linkedin umozliwia ci zdobycie kontaktow - email, telefon. Wiekszosc ofert pracy nie jest publikowana na popularnych portalach. Pracodawcy z reguly maja w zanadzu CVki potencjalnych kandydatow i po nie siegaja najpierw, dopiero gdy nie ma odpowiedniego kandydata ogloszenie pojawia sie na portalu pracy. Tak wiec mozesz pisac do firm z pytaniem o prace a nie pod konkretna oferte ktorej nie ma na dzien dzisiejszy ale jutro moze sie pojawic. Wiekszosc firm ma swoje prywatne male HRy ktore sa odpowiedzialne za obsluge pracownikow.

Mozesz tez sprobowac networkingu. Kojarzysz portal Linkedin. Jesli masz tam konto (bezplatne) to mozesz wyszukiwac konkretne firmy a pozniej konkretnych ludzi odpowiedzialnych za rekrutacje. Aplikacja bezposrednio do osoby podejmujacej dezyzje znacznie zwieksza twoje szanse na zdobycie pracy. Majac darmowe konto nie mozesz co prawda pisac do osob z poza twojej sieci kontaktow ale tak sie szczesliwie sklada ze Linkedin daje 1 miesiac pelnego dostepu za free po rejestracji.

Pomine temat pracy przez znajomosci.

Scientist
Gastarbeiter
Posty: 40
Rejestracja: 05 lis 2011 19:01

Postautor: Scientist » 28 sie 2012 17:10

blondynek pisze:gheez....

Maya nie szuka roboty; Maye interesuje tylko z punktu ciekawosci ktorym to nowym 'londynczykom' udalo sie tak znalezc prace

co do agencji i prac

zamiast latac po reed.co.uk czy innym joe monster, najlepiej skorzystac z wyszukiwarki http://www.indeed.co.uk/

wyszukiwarka ma jedna zalete - gromadzi wszystkie prace z wielu stron agencyjnych i innych wyszukiwarek w tym jednym miejscu

wpisujesz 'cleaner slough' i wyskakuja roboty dla cleaners w Slough i okolicach ktore moga byc oglaszane w 150 agencjach - mniejszych lub wiekszych, a ktorych szukajacy moze niekoniecznie znalezc bo agencji jest od groma i ciut ciut

pracodawcy z reguly nie trzymaja CV potencjalnych kandydatow; HR by pekal pod ogromem tego -najdluzej sie tzryma pol roku - a i to rzadko ; poza tym ty mowisz z pozycji osoby z konkretnym fachem w reku, a na londynku przecietny nowy poszukujacy pracy to cleaner, KP albo budowlaniec - nie oszukujmy sie;


Nawet jesli trzymaja pol roku to zupelnie wystarczy. Rotacja w tych zawodach jest bardzo duza.

Indeed to faktycznie najlepsza wyszukiwarka i tu masz 100% racji, jednak nie tylko my wiemy ze jest indeed, wiedza o tym takze inni spragnieni pracy. Cala sztuka polega na tym zeby zostac dostrzezonym zanim oferta sie upubliczni (mniejsza konkurencja).

Nie twierdze ze kazda firma tak dziala, ale z mojego doswiadczenia tak to wlasnie wyglada. Zanim znalazlem obecna prace tez pracowalem jako KP, cleaner itp.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 50 gości

cron