Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
marcinek2626
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2012 20:33

pomoc

Postautor: marcinek2626 » 18 kwie 2012 20:36

witam mam pytanko moglby mi ktos pomoc uzyskac ten nin i wogole wszystkie dokumenty do pobytu w anglii

Grzesio85
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012 00:02

Postautor: Grzesio85 » 20 kwie 2012 01:02

Need to get a National Insurance number?

Phone Jobcentre Plus on 0845 600 0643 - lines open 8.00 am to 6.00 pm Monday to Friday. (The National Insurance number is free, but other unofficial websites may charge you if you apply through them.)

link tutaj

Dzwonisz i mowisz, ze chcesz sie umowic na rozmowe (appointment) o nadanie NIN. Podajesz imie, nazwisko, swoj brytyjski adres i chyba tez brytyjski numer telefonu. Na podstawie twojego kodu pocztowego przydziela ci termin rozmowy w placowce lokalnej JobCentre. Otrzymasz tez numer referencyjny sprawy gdybys chcial np. zadzwonic i zmienic miasto (jak w moim przypadku). Konsultant zapyta sie rowniez, czy nie bedziesz potrzebowal tlumacza (darmowego). W ciagu paru dni otrzymasz listowne potwierdzenie, ktore powinienes zabrac ze soba na rozmowe.

Teoretycznie im wiecej dokumentow na rozmowie tym lepiej (akt malzenstwa, akt urodzenia/dowod tozsamosci). Na moje dokumenty urzednik nawet nie chcial patrzec, dostalem na przyslowiowy dowod. :d Po dwoch dniach od rozmowy otrzymalem listownie NIN.

EDIT
Nie trzeba zadnych specjalnych dokumentow aby osiedlic sie w Anglii. Wsiadasz w samolot tanich linii i wsio!

Niektore banki maja dziwne wymogi co do zakladania konta osobistego, np zadaja rachunkow imiennych za media/telefon albo payslipow. Jeszcze inne kaza ci wypelniac dlugasne formularze dlugopisem. Ja posluchalem rady najomego Anglika i zalozylem konto podstawowe + oszczednosciowe za darmo w Barclays. Wystarczyl dowod osobisty, a konsultant wszystko sam wprowadzil do systemu. Wypukla karta, token, mnostwo placowek i wyplata w wiekszosci bankomatow za darmo.

Jezeli nie masz robotniczej specjalizacji (np doswiadczony hydraulik, murarz) to sie powaznie zastanow nad wyjazdem. Jezeli w zwiazku z tym jeszcze nie znasz jezyka, w ogole nie wyjezdzaj.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 91 gości