O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
xyz14
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2011 12:50

Kilka pytań przed wyjazdem do Londynu

Postautor: xyz14 » 28 lis 2011 13:37

Myślicie, że to dobry czas na wyjazd do Londynu? Odłożyłem sobie około 1000 funtów na życie i mieszkanie, plus jakieś 1000zł na przygotowanie się i wyjazd. Z dokumentów posiadam tylko dowód osobisty. Podobno banki podczas starania się o kartę kredytową chcą widzieć przynajmniej jeszcze jeden dokument typu paszport, lub prawo jazdy, ale ja ich nie mam. Zdobycie karty kredytowej, NINu i rejestracja w job centre jest w ogóle możliwa z samym dowodem? Mam 22 lata, angielski znam w miarę dobrze. Z góry dzięki za każdą pomoc:]

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 28 lis 2011 17:06

Karte kredytowa?
Chyba o debetowa ci chodzi, normalna do obslugiwania konta - przeciez kredytowej nikt ci tu na wjezdzie nie da, no chyba ze na jakies 1000%

user753132
Gastarbeiter
Posty: 71
Rejestracja: 28 mar 2010 10:46

Postautor: user753132 » 28 lis 2011 18:58

Karte kredytowa dostaniesz po kilku miesiacach od otwarcia konta ale jest ona malo praktyczna chyba, ze chcesz wziac tel na abonament a tak poza tym to zaplacisz nia w Tesco czy Sainsburym ale jak bedziesz chcial wziac kase z bankomatu to Cie tak skasuja, ze ho, ho. Aha, w Lidlu(ulubionym sklepie Polakow :lol: ) nie zaplacisz k. kredytowa, w Ryanair tez wyjdzie drozej placenie k. kredytowa niz debetowa.

xyz14
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2011 12:50

Postautor: xyz14 » 28 lis 2011 19:29

Macie rację. Chodziło mi o kartę debetową:] Czyli nie będzie z nią (ani NINem, job centre, etc) problemu, jeśli posiadam sam dowód? Nie chcę, żeby się na miejscu okazało, że nic nie załatwię bez dwóch dokumentów potwierdzających tożsamość


xyz14
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2011 12:50

Postautor: xyz14 » 29 lis 2011 00:55

Dzięki za te linki. Bardzo pouczające:]

kozbierski
Troll
Posty: 306
Rejestracja: 29 sty 2010 07:21

Postautor: kozbierski » 29 lis 2011 11:18

najlepiej poczytaj na stronie w moim podpisie, tam znajdziesz obraz UK :D żebyś nie był zaskoczony. A 1000 futnów starczy ci na 2 miesiące bidowania bez pracy. Polusy jak ok to ci pomogą jak nie to pożycza ci kasę na bilet powrotny :D do PL

user753132
Gastarbeiter
Posty: 71
Rejestracja: 28 mar 2010 10:46

Postautor: user753132 » 29 lis 2011 18:47

kozbierski pisze:najlepiej poczytaj na stronie w moim podpisie, tam znajdziesz obraz UK


Zanim wejdziesz na podana strone przeczytaj co kozibierski pisze na forum:

kozbierski pisze:http://www.youtube.com/watch?v=eCHdoJdCpqo

Film który każdy Polaczek musi obejrzeć żeby się doedukować a nie być zwykłym Polusem :)


kozbierski pisze:Twój znajomy będzie dałna udawał?


kozbierski pisze:Dam Ci dobrą radę:
Jak powszechnie wiadomo do Anglii zjechała sie masa polskich buraków. Wraz z nimi przyjechały tu ich pociechy. Niektórzy już tutaj popłodzili małe buraczki. Zaprawde powiadam wam, że [piii...] jest być małym Polakiem w Anglii.


Tak wiec z tych jego wypocin dowiesz sie, ze wszyscy pracuja za minimum(lub mniej) na zmywaku, chleja piwo w parku, kupuja w funciaku/primarku/lidlu, mieszkaja po kilku w pokoju etc, etc, ale co on moze wiedziec o zyciu jak opisuje tylko wlasne podworko?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 45 gości