O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
ziomx1
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2011 15:19

pytanie

Postautor: ziomx1 » 26 lis 2011 10:54

Witam, chcialbym sie dowiedziec czy mozna zglosic w tej sprawie do policji jako anonim? ze firma dzialaja nielegalne i nieuczciwy i juz mam dosc z nimi.


Tylko problem jest ze pracuje u nich na czarno.


Z gory dzieki, pozdrawiam

ziomx1
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2011 15:19

Postautor: ziomx1 » 26 lis 2011 11:09

i chce zeby sie firme zamkna

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Re: pytanie

Postautor: Starababa » 26 lis 2011 16:26

blondynek pisze:
ziomx1 pisze:Witam, chcialbym sie dowiedziec czy mozna zglosic w tej sprawie do policji jako anonim? ze firma dzialaja nielegalne i nieuczciwy i juz mam dosc z nimi.


Tylko problem jest ze pracuje u nich na czarno.


Z gory dzieki, pozdrawiam

tchorz :roll:


Rom? Ukarainiec?

i chce zeby sie firme zamkna


Tchorz i wredota.....

Nie pracuj na czarno to cie nikt nie wyroluje i ni ebedziesz musial kombinowac jak sie "zemscic"
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lis 2011 16:27 przez Starababa, łącznie zmieniany 1 raz.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 26 lis 2011 16:27

Nie mozna.

Policja zajmuje się sprawami karnymi, a nieuczciwa firma/ pracodawca to sprawa jak najbardziej cywilna. Takiie sprawy załatwiaj przez prawnika lub sam przez sąd (County Court).

Pracując nieleganie (nie płacąc podatku od dochdu) sam popełniasz przestępstwo.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 26 lis 2011 20:43

NoToCo pisze:Nie mozna.

Policja zajmuje się sprawami karnymi, a nieuczciwa firma/ pracodawca to sprawa jak najbardziej cywilna. Takiie sprawy załatwiaj przez prawnika lub sam przez sąd (County Court).

Pracując nieleganie (nie płacąc podatku od dochdu) sam popełniasz przestępstwo.


Tylko jak potrzebujesz tlumacza to wez jakiegos porzadnego :lol:

I jak wyzej, prawnik czy sad - nie tedy.

heheheh

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 27 lis 2011 08:44

g...prawda...
takie sprawy zalatwia sie przez zgloszenie firmy do HMRC :roll:


Ma im zgłosić, że firma XYZ jest nieuczciwa (pewnie zalega mu pieniądze) i ma ich dosyć?
:roll:

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 28 lis 2011 08:10

Blondynek. kompletnie nie zmasz pojęcia czym się różni prawo karne od cywilnego. Przestępstwa gospodarcze to jak najbardziej sprawa cywilna, nie karna, więc HMRC sprwy kranej napewno nie wytoczy (no chyba, że zajmuje się włamaniami i pobiciami).

Założyłam, że autor wątku chce coś ze sprawy mieć dla siebie (odszkodowanie, wypłacone zaległe zarobki), a nie tylko złożyć donos, żeby komuś narobić koło d... O niewypłacone zarobki (co jest najczęstszym problemem na polu pracownik-pracodawca) sprawę zakłada się właśnie w county court.

Moja znajomość prawa i jego mechanizmów pochodzi ze studiów, a nie z londynku.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 28 lis 2011 10:19

NoToCo pisze:Blondynek. kompletnie nie zmasz pojęcia czym się różni prawo karne od cywilnego. Przestępstwa gospodarcze to jak najbardziej sprawa cywilna, nie karna, więc HMRC sprwy kranej napewno nie wytoczy (no chyba, że zajmuje się włamaniami i pobiciami).

Założyłam, że autor wątku chce coś ze sprawy mieć dla siebie (odszkodowanie, wypłacone zaległe zarobki), a nie tylko złożyć donos, żeby komuś narobić koło d... O niewypłacone zarobki (co jest najczęstszym problemem na polu pracownik-pracodawca) sprawę zakłada się właśnie w county court.

Moja znajomość prawa i jego mechanizmów pochodzi ze studiów, a nie z londynku.


:lol: :lol: :lol:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 128 gości