O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Immona
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2008 09:53

wizyta w Polsce: ubezpieczenie zdrowotne

Postautor: Immona » 28 lip 2011 04:52

Mieszkam od paru lat w Nowej Zelandii i zamierzam spędzić w Polsce cały grudzień.
Czy możecie mi uświadomić, jak wygląda obecnie dostęp do państwowej służby zdrowia w PLu? Czy nadal trzeba być zatrudnionym/studentem/zarejestrowanym jako bezrobotny, żeby mieć ten dostęp za darmo, czy w międzyczasie zmieniono to na np. "za okazaniem dowodu obywatelstwa"?

Jeśli nie zmieniło się, to jak rozwiązujecie ten problem podczas wizyt w Polsce? Rozumiem, że może to wyglądać inaczej w przypadku osób pracujących w kraju UE, ponieważ istnieje jakieś wzajemne uznawanie ubezpieczenia. Moje opcje to wykupienie podróżniczego ubezpieczenia (obejmującego m.in. koszty leczenia) w prywatnej firmie tak jak dla turysty nie będącego obywatelem, dobrowolne ubezpieczenie się w NFZ (jest to jeszcze? opłaca się na jeden miesiąc brać?) lub zarejestowanie się na ten miesiąc w UPie (nad implikacjami etycznymi tego musiałabym się jeszcze zastanowić, ale na razie chcę zanalizować problem od strony czysto praktycznej).

Czy macie jakieś rady na ten temat?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości

cron