O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user351760
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 04 lis 2007 04:20

Zmywam sie do Francji co z kontraktem z 02?

Postautor: user351760 » 29 lis 2007 15:18

Czesc!

Najprawdopodobniej dostalem robotke we Francji w Alpach na 5 miesiecy :D.

No i co pakuje torby i zawijam.. agencje juz uprzedzilem landlorda tez.. jedyny moj problem to chyba tylko 02.

Podpisalem kontrakt w lipcu (11) na 18 miechow. A wyszlo jak wyszlo. Czy ktos sie orientuje jakie mam opcje w zwiazku z powyzszym. Nie sadze aby roaming czy cos mi sie oplacal. Po 5 miechach wracam tutaj (ale tez nie na dlugo bo pozniej na motor i w europe :) z drugiej strony srednio mi sie usmiecha placic 35 a miech w trakcie nieobecnosci.. ale jak nie bedzie wyjscia to co zrobic.

Chyba ze wyjscie jest... orientuje sie ktos jakies sa opcje? Mozna kontrakt zawiesci czasowo zerwac na wzglednie korzystnych warunkach?
Orientuje sie ktos w tym temacie? (btw. telefon bralem przez dial-a-phone - nie wiem czy to ma jakies znaczenie).

Pozdrawiam
Piotrek

user681861
Gastarbeiter
Posty: 37
Rejestracja: 29 lis 2007 10:32

Postautor: user681861 » 30 lis 2007 09:10

Zasadniczo - pozostaje Ci placenie przez te 5 miesiecy....
Oni lubia egzekwowac swoje kontrakty. Moga Ci zrobic prezent zmieniajac nagle stawki za polaczenia z niektorymi numerami, co daloby jakas podstawe do anulowania umowy, a tak to nie za dobrze. Szczegolnie, ze zamierzasz tu wrocic, wiec spapranie sobie historii kredytowej na pewno nie pomoze...Niestety operatorzy komorkowi co miesiac przekazuja informacje, jak splacasz swoje konto do experian/equifax...
Co do zawieszenia uslugi na kilka miesiecy sprobuj do nich zadzwonic - moze, jak sie nie uda na 5, to chociaz na 2 miesiace odroczyc splate, przedluzajac kontrakt o kolejne 2, to oszczedzi ci pare funtow.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 30 lis 2007 09:13

Serio co miesiac ? a co jesli ktos przypadkiem zrobi sobie debet i direct debit nie pojdzie? pojdzie wtedy informacja do tej instytucji co tam podales i juz spaprane papiery.
Znajomy mial taka akcje w Polsce, odlaczyl telefon TP, ale cos sie naszemu, do niedawna monopoliscie, pomylilo i za niezaplacone rachunki znalazl sie w krajowym rejestrze dluznikow.

user681861
Gastarbeiter
Posty: 37
Rejestracja: 29 lis 2007 10:32

Postautor: user681861 » 30 lis 2007 09:40

Widzialem swoj credit report online - co miesiac. Dlatego raz na jakis czas warto tam zajrzec - ja mam np. zapisany default od ntl- i nie jest tak latwo sie tego pozbyc, mimo ze mojej winy w tym nie ma.
Zakladam, ze nie zglaszaja poznej platnosci jesli spoznisz sie 2 dni...
Ja mam telefon w Orange, i raz przyslali mi uprzejme przypomnienie, aby zaplacic w ciagu 5 dni (place karta) - nie zostalo to odnotowane, ale to bylo spoznienie rzedu tygodnia.
Placac przez direct debit, jesli platnosc nie zostanie zrealizowana, to Twoj bank ma prawo umiescic wpis missed payment w twoim raporcie kredytowym - nie wiem czy wszystkie tak robia, ale hsbc na pewno
Missed payment, jesli jest 1 i przypadkowy, nie odbierze ci prawa do kredytu, kilka takich przypadkow moze zawazyc na to jak banki cie widza...
Polecam sprawdzenie, chocby raz na rok swojego credit report
Sorry za totalny offtopic

user351760
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 04 lis 2007 04:20

Postautor: user351760 » 30 lis 2007 18:31

off top nie dokonca przydatne info. Dzieki wielkie.

a i jeszcze cos takiego znalazlem

Wysłany: 04 Wrz 2007 13:16
user391256


...,,,no i od 28 sierpnia O2 bedzie zlikwidowalo polaczenia na numery dostepowe takie jak np. 08707990990 ktory to byl rozpoznawany i zaliczany do darmowych minut ... teraz (wg ich listu) tylko polaczenia na kom. ang. i stacjonarne sa zaliczane do darmowych...
tak iwec zapytowywuje sie macie jakies nowe rozwiazanie na ten bol...?


Ja zawarlem kontrakt 11 lipca. Ale nie przypominam sobie abym dostalej jakies info o zmianach.
Byc moze juz wczesniej byly zawierana kontrakty na takich warunkach a starym usereom anulowali troche pozniej.. a moze nie jak to sprawdzic?

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 03 gru 2007 01:16

skoro masz zamiar tu wracać to jedyna rozsadna droga to zmiana taryfy na najnizasza.
A jeżeli nie wracasz prędko to po zmianie taryfy splata do końca umowy ale to i tak wyjdzie pare stówek, czas miedzy zmiana taryfy a zamknięciem musi upłynąć kilkanaście dni.

Przerabialem to bo mi sie telefon zepsol, i jedyna rada bylo podpisanie nowej umowy, za stara zaplacil sprzedawca po wlasie takiej operacji

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 gru 2007 14:54

user681861: gdzie mozna to sprawdzic ?

user681861
Gastarbeiter
Posty: 37
Rejestracja: 29 lis 2007 10:32

Postautor: user681861 » 04 gru 2007 09:10

Artur79 pisze:user681861: gdzie mozna to sprawdzic ?


Kilka sposobow: Kazdy ma prawo do sprawdzenia tych danych, wiec wystarczy wejsc na strone firm equifax i experian i zamowic statutory credit report, ktory kosztuje 2 funty. Otrzymujemy go poczta po sprawdzeniu naszych informacji - moze byc konieczne odeslanie kopii dokumentu poswiadczajacego adres/tozsamosc. Poza statutory report, sa jeszcze liczne platne produkty, ktorych chyba nie warto polecac - i to na nie natkniesz sie glownie na stronach wyzej wspomnianych firm. Musisz po prostu uwaznie przejrzec strone...
Jesli jestes klientem lloydstsb, mozesz skorzystac z oferty privacyguard - otrzymujesz raport z dostepem online, za pierwszy miesiac placisz tylko funta, wystarczy zamowic i przejrzec to co Cie interesuje, a potem zadzwonic i zrezygnowac z oferty, aby uniknac placenia dalszycg 6.99/miesiac.
Jest tez strona www.checkmyfile.com, gdzie mozna sprawdzic swoje raporty online. Warto wiedziec, ze zarowno experian jak i equifax moga posiadac zupelnie odmienne informacje na temat tego, jak prowadzimy finanse. Dlatego warto skorzystac z uslug obu firm...
Oferta privacyguard.co.uk daje Ci dostep do danych z experian, podczas gdy checkmyfile.com jest oparte glownie na equifax i callcredit. No...to chyba tyle.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 04 gru 2007 09:30

dzieki :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 158 gości

cron