O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
funkyfreshzorro
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2011 20:32

Anglia czy Holandia czy kraje skandynawskie?

Postautor: funkyfreshzorro » 10 cze 2011 20:45

Witam wszystkich.

Muszę w tym roku emigrowac z Polski. Chce dokonac zmian w swoim zyciu, żeby moc odmienić swoje życie. Powoli już zagłebiam się w temat wyjazdu za granicę.

Myśle osiedlić sie w Londynie lub w Holandi. Nie wiem własnie gdzie byłoby mi lepiej.
Z jednej strony fajnie byloby zyc w stolicy UK-duzo atrakcji, miejsc itp, ale z drugiej strony Holandia tez piękna jest:)


Mieszkał ktos z was w Angli, a potem przeprowadził się do Holandi, lub na odwrót?Podzielcie się swoimi uwagami. Gdzie panuje lepszy klimat. Chyba jest tak ze zycie w holandi jest tansze niz np w Londynie? Wiecej mozna odlozyc.

Moze nie awrto jechac do Angli, Holandi a wybrac sie do Norwegi, Dani bądz do Szwecji?

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 10 cze 2011 21:41

Atrakcje to może są dla Japończyków co robią zdjęcia co krok ;)
W Londynie śmierdzi, bród itd. no ale praca jest i zarobki w miarę.
Mówię o sobie. Mieszkałem, miesiąc co prawda tylko, pod Amsterdamem ale gdybym miał opcję to bez zastanowienia wybrałbym Holandię.
Skandynawii nie znam, z opowieści znajomych - nie narzekali.

funkyfreshzorro
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2011 20:32

Postautor: funkyfreshzorro » 10 cze 2011 21:51

Dzieki maya za koment

A co tak masz mocno na wzgledzie, ze bez zastanowienia wybralabys holandie?

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 11 cze 2011 00:47

jezeli chcesz zmienic swoje zycie to nie nastawiaj sie od razu na odkladanie kasy,naucz sie jezyka i po prostu korzystaj z zycia

holandia tak samo fajna jak uk chociaz znam ja tylko turystycznie
jezeli bedziesz znal jezyk to poradzisz sobie wszedzie
powodzenia zycze!

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Re: Anglia czy Holandia czy kraje skandynawskie?

Postautor: kordian » 12 cze 2011 17:16

funkyfreshzorro pisze:
Mieszkał ktos z was w Angli, a potem przeprowadził się do Holandi, lub na odwrót?Podzielcie się swoimi uwagami. Gdzie panuje lepszy klimat.


Zdecydowanie w Holandii! - to jest moje zdanie
Holandia do której przybyłem PO jakimś czasie zycia w Londynie użekła moje zmysły - odrazu!
Wyobraź sobie, jak możesz sie poczuć po trzech latach życia w wielkomiejskim, 7 milionowym syfie, kiedy nagle..

Jedziesz sobie oldskulowym rowerem po pracy..
Obrazek

Widzisz woku siebie piękne krajobrazy,
Obrazek

i zawsze powala Cie zapach damskich kwiatów w "sklepie z kawą"..
:wink:
http://mzkr.wrzuta.pl/audio/2F2tKTxKxfK ... a_love_you

Tylko Holandia!

Ps.
"Opinia - wyrażony w formie werbalnej pogląd, ściśle powiązany z subiektywnym spojrzeniem autora."

Pozdrowienia mi kiedyś przyślij, z Holandii! ;)

funkyfreshzorro
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2011 20:32

Postautor: funkyfreshzorro » 13 cze 2011 22:30

Dzieki Kordian za komentarz.
Lubie śmigac roweryxem i jeszcze takim oldschoolowym:) Nic innego jak tylko banan na twarzy....

Ale do sedna....Leciutko mnie zmartwiles co do Londynu okreslajac go "syfem". Naprawdę jest taką wileką puszką, wielkim mrowiskiem, w ktorym ciezko znalezc chwile luzu,miejsca bez tych przepięknych krajobrazow? Przecież mnostwo jest parków Londynie, ciekawych miejsc....Nie wiem, ale czy faktycznie Holandia pod tym wzgledem znacząco przebija UK/ Londyn? Jestem wrazliwy na piekno przyrody, wiec jak juz czytalem sobie o Holandii, a Holandia to "Holt-land" znaczy mniej więcej "kraina lasów", lub morza i wiatrakow, to od razu dałem plus na konto holandi niz Angli. I jak jeszcze zobaczylem te zdjecie z tulipanami i wiatrakami, to po prostu miodzio swiat, moglbym nawet mieszkac w tym wiatraku:) <jocke>


Kolejna Kwestia -Ludzie

Czujesz jakas roznice miedzy anglikami a holendrami. Ktory narod jest bardziej spoko? I tak w ogole, jesli chodzi o zachowanie ludzi, roznych nacji, to ejst tak samo, cz jednak sa jakies roznice?

Niestety, ale slyszalem nie dobre opinie o nas Polakach tam. Duzo sie ta osiedlilo przypalowców,dla których najwazniejszym celem w z yciu jest przeznaczenie prawie całej wyplaty na ziolko i inne uzywki....Każdy ma swoj świat, spoko...ale sa chyba w zyciu sa tez inne ciekawe rzeczy, niz tylko zapizganie pyska po pracy:) Ale dobra, ch*** z tym


Napisz jeszcze cos, moze Holandia tez ma jakies minusy???

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Postautor: kordian » 14 cze 2011 13:13

funkyfreshzorro pisze:Kolejna Kwestia -Ludzie

Czujesz jakas roznice miedzy anglikami a holendrami. Ktory narod jest bardziej spoko? I tak w ogole, jesli chodzi o zachowanie ludzi, roznych nacji, to ejst tak samo, cz jednak sa jakies roznice?


Holendrzy według mnie, to jeden z najbardziej interesujących narodów w zachodniej Europie. Już na samym początku, zaintrygował mnie ich język :idea:
Jest to mix niemieckiego i angielskiego!
Więc mają oni w swoim charakterze narodowym troszke z Anglika i troszke z Niemca:)
"Danke well" - usłyszysz niebawem od holenderskiego urzędnika, kiedy będzie Ci wręczał "Sofinummer" - odpowiednik brytyjskiego NIN.
Tyle tylko, że w Brytanii załatwienie NINu trwa jakiś czas, natomiast Sofinummer w Holandii dostaniesz w ciągu 20 min.

Jeżeli Twój angielski albo niemiecki jest przynajmiej podstawowy,
to prace znajdziesz bez problemu - jeżeli oczywiscie będzie Ci na tym zależeć.

Powodzenia!

Abramski
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 lut 2011 18:09

Postautor: Abramski » 16 cze 2011 19:05

kolega od ponad roku pracuje w Danii i sobie bardzo chwali , miesięcznie na polskie wyciąga ok. 10000pln

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 16 cze 2011 21:46

a czym sie zajmuje?

tomekwpl
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2011 17:47

Postautor: tomekwpl » 16 cze 2011 22:54

Nom holenderskie coffeeshopy mają swój urok :twisted:
Jak zalegalizują MJ w Polsce i będą większe zarobki to nie musisz wcale wyjeżdżać - ale to pewnie za jakieś 10 lat nawet jak Kaczyński nie dojdzie do władzy. Chociaż jak masz wykształcenie to też da radę zarobić jak masz dobry zawód:)

yoki
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2009 11:10

Postautor: yoki » 18 cze 2011 16:39

Holandia, bez dwoch zdan :)
Przyjechalam do NL w 2002 roku, spedzilam tam ponad 6 lat, razem z mezem zdecydowalismy jednak,ze sprobojemy jak to jest zyc w Anglii,ktora bardzo nas fascynowala, w 2008 roku przyjechalismy tutaj. Wytrzymalismy 3 lata :) za miesiac wracamy na stare holenderskie smieci :) Wszystko zalezy od punktu siedzenia :) My bardzo tesknilismy za holandia, za rowerami za tym,ze w Holandii bardzo kultywuje sie czas wolny od pracy,ze zycie toczy sie wolniej, w mniejszym stresie, za tym,ze zyje sie bezpieczniej... Musielismy wyjechac z NL,zeby to zrozumiec. Do Anglii przyjechalismy,bo bylismy zadni nowych wrazen, doswiadczen. Nie zalujemy,ze przyjechalismy, absolutnie-ale czas jechac do "domu".... :)

Pozdrawiam cieplo i mam nadzieje,ze podejmiesz sluszna decyzje :)

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Postautor: kordian » 19 cze 2011 10:52

yoki pisze:razem z mezem zdecydowalismy jednak,ze sprobojemy jak to jest zyc w Anglii,ktora bardzo nas fascynowala, w 2008 roku przyjechalismy tutaj. Wytrzymalismy 3 lata :) za miesiac wracamy na stare holenderskie smieci :)


I bardzo dobrze, że tak zdecydowaliście.
Po co sie męczyć? Po co na siłe sobie wkręcać, że jest fajnie skoro wcale tak nie jest ...

W Anglii dobre jest tylko śniadanie,
Obrazek

i muzyka, ale tylko ta, która nigdy nie wróci.
http://www.youtube.com/watch?v=JaJIQmIei14

Pozdrawiam.

funkyfreshzorro
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2011 20:32

Postautor: funkyfreshzorro » 19 cze 2011 17:38

W Anglii dobre jest tylko śniadanie,


Kurcze, jak sobie przypomne angielskie jedzenie, to mnie lekkie obrzydzenie bierze. Jakims tam specjalista nie jestem, ale wydaje mi sie ze w Polsce mamy zdecydowanie lepsza zywnosc niz w Uk. Jak patrze na te pieczarki, kiełbasy to sa one jakies dziwne w smaku,ble!!! a nasze polskie grzyby, wędliny po prostu są mistrzowskie. Pamietam jakie miałem problemy z trawieniem podczas pobytu w Angli itp. a pzred samym powrotem do Polski myślałem tylko o dobrym obiedzie ugotowanym przez mame:)

Szczerze mowiac, to coraz mniej mysle o Londynie. Skoro tam zycie nie jest lepsze niz w Holandii, to ja nie widze sensu tam jechac, choc zawsze lekko bede płakać za Londyenm, duzo tam klubow, jest "Wimbledon", "Wembley". Wierze, że tam odnalazłbym swój swiat:) Ale nie mam co plakac. W Holandii zapewne znajde miejsca tez na dobrą rozrywke:)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości

cron