O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
donmichallo
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2011 12:52

Londyńczycy, student potrzebuje Waszej pomocy : )

Postautor: donmichallo » 01 cze 2011 21:06

Witam wszystkich zainteresowanych,

Na początku powiem, że planuję się wybrać na wakacje do londynu, pozwiedzać, porobić zdjęć etc : )

Ale nie o tym, chciałem zapytać czy przysługują studentom w Londynie zniżki na komunikację miejską (metro/autobusy). Jeśli tak to jaki dokument do tego upoważnia ?

Czytam i czytam, ale nadal nie jestem pewien czy Legitymacja ISIC
(INTERNATIONAL STUDENT IDENTITY CARD) upoważnia do korzystania z ulg na komunikację ?

Bardzo proszę o szybkie i rzetelne odpowiedzi, z góry chcę za nie pod

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 01 cze 2011 23:10

studentom ogolnie przysluguja ale to nie znaczy, ze i Tobie..
a serio, w sklepach odziezowych bedziesz mial 10% znizki (wiekszosci) w McDonads cheesburgera za darmo :D ale komunikacja to skomplikowana sprawa. Np na pociagi wyrabia sie taka rail card ze zdjeciem za co placi sie £24 i ta karta jest wazna caly rok, i jak nia przy okienku pokarzesz to mozesz dopiero kupic bilet ze znizka. Zeby te karte wyrobic wypelnia sie taka mala aplikacje i stempelek szkoly potrzebny. Jak bys sie uparl to moglbys te aplikacje wydrukowac onlina szkola Twoja stepelek postawi i tu karte wyrobisz, tylko czy to bedzie sie oplacalo? 24 funty za karte. Na busy, nie wiem jak w londynie bo tam nie jezdze busami tylko metrem, ale w miejszych miastach pojedynczych biletow z karta nie sprzedaja, tylko takie 10 trips, czyli bilet wystarczajacy na 10 przejazdow i na to jest znizka 40%.
A na merto nie ma zadnych znizek:(


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 30 gości