O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Eliot87
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2011 21:11

Jak sie wam podoba Londyn?

Postautor: Eliot87 » 01 maja 2011 21:23

Za nie całe pół roku mam zamiar wyemigrować do Londynu, bo nudzi i wkurza mnie rzeczywistosc w Polsce. Nie mówie, ze jakos jest mi na maxa zle, ale chce zobaczyc troche, swiata i chce w koncu dobrze nauczyc się języka angielskiego. Wyjezdzam, z tego wzgledu tez że chce w koncu sie jakoś usamodzielnic i poprawic jakosc swojego życia.

Chciałbym was się zapytac, jak wam sie zyje w Londynie. Co w nim jest najbardziej ekscytujacego? Czy warto tu zamieszkac na pare lat lub na cale zycie...

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 02 maja 2011 14:55

ogolnie jest niezle...
psy nie sraja na chodnikach
na benefity mozna sie zalapac
:roll:

londyn25
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 22 mar 2009 15:30

Postautor: londyn25 » 11 maja 2011 17:28

przedewszytskim koloryt miasta - wiele ludzi, wiele kultur, wiele narodow - wiele restauracji gdzie mozna sprobowac jedzenia z calego swiata. Usmiechnieci ludzi, ktorzy posluguja sie slowami 'prosze', przepraszam, dziekuje. Uprzejma obsluga w sklepach, supermarketach, stacjach kolejowych, autobusach (czesto ludzie przy wsiadaniu do autobusu witaja sie/ pozdrawiaja kierowce). Uprzejmosc na kazdym kroku.

Zafascynuje sie londynskie metro i caly transport - ale po miesiacu bedziesz mial dosc wiecznych przeprosin za opoznienia ;).

Angielskie poczucie humoru.

Miasto czyste i ciekawe - dostarcza rozrywki i zajec dla kazdego - teatry, muzea, musicalle, wystawy

Wiele 'akcji' ulicznych artystow

Super parki londynskie - St James's Park, Green Park, Richmond, Greenwich

Ciekawe i klimatyczne miejsca - Camden Town, Southall, Maida Vale, Hampstead, Canary Wharf

To czym dla mnie jest Londyn - tutaj zyjesz jak chcesz i mozesz korzystac z zycia. Pod warunkiem ze pobyt w Londynie dla Ciebie to nir tylko praca przez 6 dni w tygodni po 12-14 godzin na dobe a z rozrywek to wodka na flacie w sobote ;)

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 11 maja 2011 18:42

southhall-klimatyczne miejsce :lol: :lol: :lol:

Bolero
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 12 maja 2011 09:58

Postautor: Bolero » 12 maja 2011 10:01

Uwielbiam to miasto :)

londyn25
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 22 mar 2009 15:30

Postautor: londyn25 » 13 maja 2011 10:14

ewazraju pisze:southhall-klimatyczne miejsce :lol: :lol: :lol:


nie rozumiem? znasz to miejsce? ma klimat Indii - sklepy z ichnimi ubraniami, pelno restuaracji z kuchnia hinduska, sklepy z przyprawami - rozumiem ze dla ciebie kazdy hindus to 'brudny ciapaty'

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 13 maja 2011 10:42

no wlasnie...
tak ludzie wracaja myslami do czasow wojny i mysla jak kto sie stalo, ze hitler tyle nienawisci w sobie mial, i ze tyle ludzi za nim poszlo. Niby Zydzi to narod wybrany, bo Jezus tez byl zydem i jest to jasne w Bibli, a skas w ludziach tyle do nich nienawisci? itd.. mozna tak wymieniac i wymieniac.. oczywiscie nie kazdy tak mysli, znam duzo wiekszosc wspanialych anglikow, ktorzy nienawidza podzialow, kazdy czlowiek powinien byc sobie rozwny, a przynajmniej poz wdgledem tego gdzie sie rodzi i wychowywuje... czlowiek to czlowiek, a ludzi trzeba szanowac i zawsze o tym trzeba pamietac mowiac o innych. Ja czsto rozmawiam z ludzmi miesiacami i nigdy nie zapytalam o narodowosc, choc akcent slysze. Mysle, ze jak ktos pochodzi z innego kraju to to docenia i sie dobrze czuje, a chyba najwazniejsze jest to, by ludzie dobrze sie czuli prawda? aach.. :roll:

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 13 maja 2011 11:45

Aina, chcesz wiedzieć skąd tyle nienawiści, kim był Hitler, co się dzieje na świecie? Itd, itd ?
Oglądaj: http://www.youtube.com/watch?v=WjtzOxjECGA
Obejrzyj całość oczywiście a także wywiad z Aaronem Russo i inne materiały.

Później to: http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96Ay0

Puchalski
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 01 cze 2011 16:07

Postautor: Puchalski » 08 cze 2011 08:48

Glosujcie na PO i pana Donalda Tuska, ktory probuje zrobic lepsza Polske. Tylko mu pisuary przeszkadzaja.

kotten
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2011 15:14

Postautor: kotten » 09 cze 2011 15:27

Witam
W tym roku planuję wyjazd do Londynu. Początkowo miałam wyjechać z znajomym ale prawdopodobnie pojadę sama. Jeszcze nie wiem kiedy najpóźniej pojadę na początku w październiku na początku. Zawsze opowiadano mi, że Londyn to piękne miasto. Jedni twierdzą , ze ofert pracy jest niewiele , inni ze ofert pracę jest dużo. Mam mieszane uczucia ale chce zaryzykować. Jechać samemu to na pewno większe ryzyko. Zawsze byłam ciekawa co ciekawego można zwiedzić w Londynie.
Pozdrawiam Kotten


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 43 gości