O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 25 kwie 2011 23:08

dzik2000 pisze:a skad ty wiesz ze ja tu siedze by cos wykrecic by wydoic panstwo,ktore samo takie przywileja oferuje? na jakiej podstawie to wnioskujesz?


Z twojego glupiego tematu - z twoich glupich postow.

dzik2000 pisze:szukam osoby ktora biorac pieniazki pomaga,tzn jest na biezaco w takich kwestiach.


Na biezaca w takich kwestiach moze byc kazdy w ciagu kilku minut - kwestia jezyka.

Nie znasz jezyka na tyle = jestes tu krotko= nie zapracowalas sobie na cokolwiek = gowno ci sie nalezy

:lol:
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2011 23:13 przez Starababa, łącznie zmieniany 1 raz.

dzik2000
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2011 19:56

Postautor: dzik2000 » 25 kwie 2011 23:10

blondynek pisze::lol:
nie irytuj sie
wiem juz o dwoch 'samotnych' matkach-Polkach co splacaja; jedna 7.5K a druga okolo 5K

poza tym - tak gwoli wyjasnienie - samotne matki w UK nie sa uprzywilejowane i taki termin tu w ogole nie istnieje - zacznijmy od tego

jesli juz to 'single/lone parent' :lol:

a tak POZA TYM to w zasadzie nie ma roznicy pomiedzy zasilkami dostepnymi dla 'pelnych' rodzin a single parent households - to nie Polska

dodatki zaleza od dochodu tylko i wylacznie


a czy ja gdziekolwiek pytalam/stwierdzilam ze jesm uprzywilejowna?
naucz sie czytac ze zrozumieniem

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 25 kwie 2011 23:10

POLSKA KANCELARIA RADCY PRAWNEGO W LONDYNIE
MEC. AGATA MAZUR

Wszelkie problemy prawne w UK lub na terenie Polski: sprawy sądowe, urzędowe, bankowe, w zakresie: prawo cywilne, prawo pracy, rozwody, spadki, nieruchomości, skargi konsumenckie, należności, pełnomocnictwa itp.
A także benefity, ubezpieczenia, bankructwa, odszkodowania za odwołany lot itp.
Zadzwoń już dzisiaj i umów się na wizytę , bądź zamów usługę e-mailowa
telefon: 07570132227
Mec. Agata Mazur

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 25 kwie 2011 23:11

to nie bylo do ciebie czlowieczku o malym czolku

user753132
Gastarbeiter
Posty: 71
Rejestracja: 28 mar 2010 10:46

Postautor: user753132 » 25 kwie 2011 23:12

dzik2000 pisze:
ewazraju pisze:czy single parents wlasnie wylazly z wyra? :lol:


debilizm twoj mnie przeraza.skrzywdzil cie ktos w dziecinstwie?


Nie denerwuj sie. Ewa nie pisala o tobie. Singielki(niewyzyte) to Blondynek, Ewa i Emigrantka vel StaraBaba. Do kompletu brakuje jeszcze Ainy24

dzik2000
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2011 19:56

Postautor: dzik2000 » 25 kwie 2011 23:13

blondynek pisze:
dzik2000 pisze: aw councilu takich informacji nie dostane bo oni z gory nastawieni sa na dezinformacje.

bzdury totalne wypisujesz
kazdy council ma na swojej stronie informacje na ten temat; wiele posiada kalkulatury zeby sobie wyliczyc czy - i co sie nalezy

sa to informacje ogolnie dostepne i councils sa zobowiazane do umieszczania ich na swoich stronach

wiec pisanie o 'dezinformacji' jest totalna bzdura :lol:
pierwszy z brzegu council:
http://www.newcastle.gov.uk/core.nsf/a/ ... gleparents


teoretyczie to wszystko mozna sobie w necie poszukac,ale zycie to nie wirtualny kalkulator tylko gruba baba za biurkiem ktora na starcie szuka do czego sie przyczepic.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 25 kwie 2011 23:17

user753132 pisze:
dzik2000 pisze:
ewazraju pisze:czy single parents wlasnie wylazly z wyra? :lol:


debilizm twoj mnie przeraza.skrzywdzil cie ktos w dziecinstwie?


Nie denerwuj sie. Ewa nie pisala o tobie. Singielki(niewyzyte) to Blondynek, Ewa i Emigrantka vel StaraBaba. Do kompletu brakuje jeszcze Ainy24


Aina juz jest, jej imaginary boyfriend chyba powietrze wypuscil i musi sobie go napompowac...

A co do niwyzytych - puknij sie losiu w czolko puste swoje...

Podpisane:

Stara Baba - singielka z wyboru, zaden wasaty marian mi sie po domu w klapkach panoszyl nie bedzie.. bleeeeeeeeeeeeeee

dzik2000
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2011 19:56

Postautor: dzik2000 » 25 kwie 2011 23:18

StaraBaba pisze:
dzik2000 pisze:a skad ty wiesz ze ja tu siedze by cos wykrecic by wydoic panstwo,ktore samo takie przywileja oferuje? na jakiej podstawie to wnioskujesz?


Z twojego glupiego tematu - z twoich glupich postow.

dzik2000 pisze:szukam osoby ktora biorac pieniazki pomaga,tzn jest na biezaco w takich kwestiach.


Na biezaca w takich kwestiach moze byc kazdy w ciagu kilku minut - kwestia jezyka.

Nie znasz jezyka na tyle = jestes tu krotko= nie zapracowalas sobie na cokolwiek = gowno ci sie nalezy


rozumujesz jak dziecko z podstawowki.i co ty sie tak tego jezyka uczepilas? znam angielski i powtarzam po raz wtory ze nie chodzi o pomoc w wypelnieniu formularzy tylko o kwestie prawne ,sytuacje mam skomplikowana i dlatego chce porady specjalisty a nie docinaczy internetowych ktorzy jak ty wyladowuja tu swoje frustracje.
:lol:

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 25 kwie 2011 23:28

:lol:

dzik2000
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2011 19:56

Postautor: dzik2000 » 25 kwie 2011 23:38

blondynek pisze:dzik - ja czytam ze zrozumieniem;
nie ma sytuacji 'skomplikowanych'; wszystko jest robione na prostej zasadzie pytan zamknietych gdzie istnieja tylko fakty;

jak ci nie przyznaja - to wtedy mozesz sobie apelowac i pisac o swojej 'skomplikowanej' sytuacji

753132
nie wiem skad czerpiesz informacje ale sobie zrodlo zmien
:lol:


i tu sie mylisz.sa sytuacje w ktorych zanim udasz sie do urzedu , lepiej przedyskutowc z prawnikiem na przyklad.ja tylko pytalam o podpowiedz w kwesti spradzonych osob w tym temacie.tylko to.
w rewanzu kilka osob usiluje robic ze mnie wyludzacza benefitow,idiotke bez pracy i jezyka itp. bez zadnych powodow czy przeslanek,tak po prostu patrzac w ekran.niesamowite.i druzgocace jak Polacy tu potrafia sobie sami nogi podstawiac...niepojete.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 25 kwie 2011 23:46

niesamowite.i druzgocace jak Polacy tu potrafia sobie sami nogi podstawiac...niepojete.


Oh.. i mamy patriotic angle :lol:

dzik2000
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2011 19:56

Postautor: dzik2000 » 26 kwie 2011 00:03

StaraBaba pisze:
niesamowite.i druzgocace jak Polacy tu potrafia sobie sami nogi podstawiac...niepojete.


Oh.. i mamy patriotic angle :lol:


a jak inaczej nazwac postawe ktora ty pokazujez obecnie? bez zadnych powodow,przeslanek oceniasz mnie ,nawet nie oceniasz tylko wydalas juz wyrok.
jestem bez pracy,bez jezyka i szukam jak wydoic ten wspanialy angielski system.
gratuluje.
poczucia humoru bo na pewno nie rozumu.

TomaszWiadrowski
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 25 kwie 2011 21:08

Postautor: TomaszWiadrowski » 26 kwie 2011 00:32

Czemu wrzucac od razu wszystkich do jednego worka?

System w Wielkiej Brytanii jest stworzony tak, ze w wielu przypadkach benefity sa bardzo istotnym skladnikiem budzetu. Zamiast darmowych zlobkow czy przedszkoli istnieja doplaty do tychze wbudowane w system Tax Credits i Housing Benefit. Osobiscie wolalbym widziec obydwa zlikwidowane i zapewnic dzieciakom miejsca w przedszkolach, ale... jest jak jest i trzeba sie do tego systemu dostosowac. Aby samotna mama mogla dalej pracowac i zarabiac np. te 1400 na reke w pracy na pelen etat, musi poslac dziecko do przedszkola na 40 godzin + jej czas dojazdu, co czesto daje 50 godzin przedszkola tygodniowo za srednia cene okolo 1200 funtow w Londynie. Bez benefitow takiej matce zostaloby 200 funtow na czynsz, rachunki, dojazdy do pracy, ubrania, jedzenie, itd... To przeciez oczywiste, ze wlasnie wtedy potrzebna jest pomoc od panstwa, gdyz tak jest stworzony ten system.

Nie zgodze sie z wasza opinia, ze wszystko jest takie proste, ze wystarczy powypelniac formularze i czekac na przyznanie zasilkow. Jest wiele roznych skomplikowanych sytuacji i na prawde nalezy myslec co sie wpisuje w te proste formularze zanim sie je wysle, gdyz czasem krzyzyk nie tam gdzie trzeba potrafi porzadnie pogmatwac sprawy i np. znacznie wydluzyc czas oczekiwania na zasilek (co moze skonczyc sie przykro, gdy skoncza sie oszczednosci). Ja osobiscie nie znam sie na hydraulice i korzystalem z platnej pomocy gdy przeciekal mi kran... co wysmial moj przyjaciel, ktory stwierdzil, ze tak banalna sprawe powinienem zrobic sam, a poza tym moglem sobie wygooglowac jak to zrobic krok po kroku. Fakt, mozna... ale mozna np. nie miec czasu na nauke, chciec zaplacic za scedowanie odpowiedzialnosci za wykonanie na kogos innego, skorzystac z fachowej porady, itp. Ile to juz razy spotkalem osoby, ktore same, a czesto z pomoca darmowa (Citizen Advice Bureau) wypelnialy formularze, a potem oddawaly pieniadze plus kary, gdyz przeoczyly pewne 'drobiazgi'.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 141 gości

cron