O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
muszebiec
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2011 12:48

Mandat za jazde na gape w autobusie

Postautor: muszebiec » 01 kwie 2011 13:02

Witam, z gory przepraszam za powielanie, jesli ow temat powstal juz wczesniej. Staralam sie go znalezc, niestety bez skutku, dlatego tez zalozylam nowy watek.

Mam problem z mandatem, mianowicie rok temu zjechalam na wyspy po raz pierwszy, ponieważ nie wiodlo mi sie najlepiej nie stac mnie bylo w pewnym momencie na bilety- Mieszkajac w 3 strefie zdarzalo mi sie zapuszczac do centrum w celu poszukiwania pracy. Pech chcial, ze dwa razy zostalam zlapana bez biletu w auobusie sieci 25, gdzie nie trzeba okazywac bilety przy wsiadaniu. Poniewaz mialam naprawde kiepski okres i do wyboru bylo oplacenie mandatu, albo mieszkania, wybieralam niestety to 2. W niedalekim czasie, dostalam propozycje pracy w innym miescie, oddalonym o 5 godzin drogi od Londynu, a ze nic mnie w ow Londku nie trzymalo , spakowalam sie i zmienilam miejsce zamieszkania. Prowadzilam dosc intensywny tryb rzycia pracujac po kilkanascie godzin dziennie i nie mialam czasu ani sil , zeby zajac sie zaleglym mandatem. Kiedy stac mnie bylo na jego oplacenie i wracalam do niego myslami mialam zastoj w pracy i sytuacja materialna rownala sie zerem. Okazalo sie rowniez, iz moi byli wspollokatorzy nie odkladali mi listow, zawiadomien itp, wiec sila rzeczy nie mialam wglodu w obrot spraw zwiazanych z mandatem za jazde na gape. Niemniej, nie chce sie uchylac od odpowiedzialnosci i nazwyczajniej w swiecie boje sie ,ze mnie 'dopadna'. Mozecie mi powiedziec, jakie konsekwencje groza mi po roku zwloki i , jak moge naleznosc uiscic ? Prosze tez o ewentualne nie prawienie mi moralow. Wiem , gdzie popelnilam blad. Prosze tylko o rzeczowe informacje, za ktore zreszta z gory dziekuje.

Pozdrawiam serdecznie.

tattooart
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 16 paź 2010 18:23

Postautor: tattooart » 01 kwie 2011 15:52

Nie martw sie, usmiechnij buzke, znajdz w necie przewoznika, ktoremu jestes za ten mandat winna, zadwon i powiedz, ze chcesz to uregulowac. Najprawdopodobniej beda zaskoczeni Twoim podejsciem i zaplacisz po dwie dychy, jak mandaty opiewaja. Nie obawialbym sie zadnych ekstra konsekwencji.

pioruner
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2011 15:51

Postautor: pioruner » 01 kwie 2011 15:55

No ja bym nie powiedział...
Uregulować trzeba jak najszybciej, ale może sie zdarzyc ze beda pewne kary finansowe, najlepiej zadzwon i sie dowiedz

Elinga
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 01 kwie 2011 16:49

Postautor: Elinga » 01 kwie 2011 17:13

Ja tak mialam kiedys, dostalam mandat za przekroczenie strefy i oczywiscie zapomnialam o nim. Po roku dostalam nakaz zaplaty z sadu 176 funtow, nie bylo sie od czego i do kogo odwolac, I zamiast 20 funtow zaplacilam 8 razy tyle. Radze Ci szybko zadzwonic do firmy, ktora wystawila, moze sprawa nie jest jeszcze w sadzie i dogadac sie w sprawie zaplaty. A na takie sprawy o mandat nie wysylaja Ci zadnego zawiadomienia.

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 01 kwie 2011 18:06

RZycia jeszcze na tym forum nie widzialam :lol: :lol: :lol:

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 01 kwie 2011 18:54

napisala intensywny tryb RZycia
wiec chyba zycie miala na mysli nie dupczenie

tattooart
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 16 paź 2010 18:23

Postautor: tattooart » 01 kwie 2011 20:38

a tak sie jedno z drugim ladnie uzupelnia :D

tattooart
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 16 paź 2010 18:23

Postautor: tattooart » 01 kwie 2011 23:57

Francyja wielce uciesznie, teraz troche do ogarniecia i trzynastego w trase uderzam z morda usmiechnieta, to sie napierdziele jak dojade, ojj :D
pogoda odpowiednia, z pozytywnym wplywem i na zycie i na rzycie
najchetnej to bym pieprznal wszystkim i jutro spadal

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 02 kwie 2011 00:04

tattooart pisze: z pozytywnym wplywem i na zycie i na rzycie
najchetnej to bym pieprznal wszystkim i jutro spadal



WTF u talking about? :?

odpowiedzialnosci nieco.. :roll:

tattooart
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 16 paź 2010 18:23

Postautor: tattooart » 02 kwie 2011 00:08

toc czekam te dwanascie dni, ogarniam sprawy i odpowiedzialny jestem jak cholera. Wiec WTF tak Cie zaniepokoilo?
a i zycie i rzycie w wielkim mam powazaniu bo wielce mi i z tym i z tym dobrze
amen
i dodam, ze urwaqlas koniec przedostatniego zdania i sie kontekst zesral nieco, wplyw sie do pogody odnosil
:D

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 02 kwie 2011 00:21

a ja sie odnioslam do tego
pogoda odpowiednia, z pozytywnym wplywem i na zycie i na rzycie najchetnej to bym pieprznal wszystkim i jutro spadal
co zrozumialam jako - zbalamucil jakas niewiaste, potem to slowo ktorego uzyles, i ja zostawil :? ale moze to jakas ekspresja w polszczyznie tylko... who knows..

tattooart
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 16 paź 2010 18:23

Postautor: tattooart » 02 kwie 2011 00:44

Aina, skad Ci sie tam niewiasta wziela?
Pieprzne wszystkim chetnie bo chce zmiany, a ze odpowiadam tylko za siebie, taka decyzja przychodzi mi latwo. Tym bardziej, ze sama zmiana przyniesie od cholery pozytywow. Jak chocby pogoda wyzej wspomniana :P
Dom na wzgorzu w Nicei wydaje mi sie byc bardziej kuszaca opcja od chaty miedzy Hackney i Walthamstow


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 134 gości