O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
instruktor
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2007 02:20

prawo jazdy-nauka

Postautor: instruktor » 21 lis 2007 02:33

jestem instruktorem nauki jazdy w Polsce(mam opinie bardzo dobrego instruktora)....mam pytanie czy dostanę pracę w UK, czy jest to opłacalne?,czy jest ktos kto tam pracuje w tym zawodzie? W Polsce zarabiam całkiem nieżle, ale chciałbym spróbowac czegoś nowego :D ....lubie nowe wyzwania

4@wp.pl
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 27 sty 2008 19:43

Postautor: 4@wp.pl » 26 cze 2008 01:58

hejka, jestem instruktorem i wlasnie czekam na uprawnienia Angielskie. Jestem niemile zaskoczony. Wszyscy mowili ze kursantow masa kasy gora roboty huk. Okazalo sie ze kursantow niewiele, kasy jeszcze mniej a roboty brak. A chcac dostac uprawnienia musisz zdac 3 egzaminy. Zdaje maksimum 20% chetnych a koszt calosci z materialami i szkoleniami ok. 6 000 funtow.. Jesli lubisz wyzwania jak piszesz to mozesz sprobowac i bedziesz mogl obok Polskich uprawnien powiesic na scianie uprawnienia Angielskie. Jesli jednak chcesz na tym zarobic to szkoda czasu pieniedzy i zapalu. Jak masz wiecej pytan to pisz na alf_sa@wp.pl.
Pozdrawiam
Instruktor

SebaHan
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2013 20:38

Postautor: SebaHan » 04 kwie 2013 20:55

Wszystko zależy gdzie i jak trafisz, na początek poczytaj jak wygląda sprawa z prawkami w Anglii (weź np pod uwagę, że aby zrobić kurs i przystąpić do egzaminu, wcale nie trzeba kupować szkoleń u instruktora, ale to też w pewien sposób ryzyko, bo istnieje szansa, że dana osoba przekaże swoje "złe" nawyki, które są niezgodne z przepisami. Co do wypowiedzi poprzednika, to tak jak napisałem, uważam, że zależy jak trafisz. Podobnie w Polsce, jak będziesz mieszkał w małej dziurze to też na instruktarzu nie zarobisz, jak będziesz dobry i porządnie przekazywał wiedzę (zarówno teorię i praktykę) oraz miał szkołę w miejscu, gdzie jest dużo potencjalnych klientów oraz reklamę to w czym problem? Na początek zaznajom się może z informacjami na różnych forach angielskich (również anglojęzycznych) lub zobacz np stronę www.kursant.co.uk

Krystian37
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2013 11:25

Re:instruktor prawa jazdy

Postautor: Krystian37 » 08 kwie 2013 11:31

Zgadzam się z poprzednikiem, praca nigdzie nie leży na ulicy. Oczywiście jeżeli ma być to godna praca. Dużo zależy od tego gdzie zamierzasz być instruktorem, konkurencja jest wszędzie, ale jak to zawsze bywa, raz silniejsza, raz słabsza. Dużo w tym przypadku zależy od Ciebie. Od tego za jakiego fachowca w swojej dziedzinie będziesz uważany przez kursantów. Weź pod uwagę, że jak będziesz miał dobrą pozycję "reklamową" to kursancie zaczną Ciebie polecać sami, w końcu każdy ma znajomych, znajomych znajomych itd. Podam Ci przykład mojego znajomego (co prawda nie instruktor, ale osoba zajmująca sie video filmami). Początkowo robił za psie pieniądze, ale robi to perfekcyjnie. Po jakimś czasie, około 3 miesięcy, zaczęto go polecać, obecnie pracuje na jednych z wyższych stawek rynkowych i przebiera w zleceniach....Wnioski wyciągnij sam, A przy okazji przejrzałem stronę jaka była podana powyżej i uważam, że tez warto oprzeć się na takich informacjach, w końcu sa podawane przez specjalistów

DariuszNicbud
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2013 16:22

Postautor: DariuszNicbud » 16 cze 2013 16:56

SebaHan pisze:Wszystko zależy gdzie i jak trafisz, na początek poczytaj jak wygląda sprawa z prawkami w Anglii (weź np pod uwagę, że aby zrobić kurs i przystąpić do egzaminu, wcale nie trzeba kupować szkoleń u instruktora, ale to też w pewien sposób ryzyko, bo istnieje szansa, że dana osoba przekaże swoje "złe" nawyki, które są niezgodne z przepisami. Co do wypowiedzi poprzednika, to tak jak napisałem, uważam, że zależy jak trafisz. Podobnie w Polsce, jak będziesz mieszkał w małej dziurze to też na instruktarzu nie zarobisz, jak będziesz dobry i porządnie przekazywał wiedzę (zarówno teorię i praktykę) oraz miał szkołę w miejscu, gdzie jest dużo potencjalnych klientów oraz reklamę to w czym problem? Na początek zaznajom się może z informacjami na różnych forach angielskich (również anglojęzycznych) lub zobacz np stronę www.kursant.co.uk

Dołączam się do tematu, w formie pytania, celowo zacytowałem wypowiedź, aby dokładniej sprecyzować problem. W UK do tej pory byłem średnio 3 razy w miesiącu, niestety samochód prowadziłem może z dwa razy, przeważnie jechaliśmy takim na który nie mam prawka, jak się zdarzyło, że było inaczej, to nie specjalnie "uśmiechała" mi się jazda "pod prąd" :D Obecnie szykuje mi sie możliwość, aby w UK podjąć pracę na stałe (mam już powoli dosyć pracy takiej jak obecnie - za "polską" pensję). Jednak jest wymagane prawko na dostawczaki, planując od jakiegoś czasu podniesienie uprawnień jestem w Polsce w trakcie kursu. Teoretycznie powinienem mieć tyle czasu (do ewentualnego wyjazdu), aby zakończyć kurs i zdać egzamin, jednak jak w tym przypadku jest ono respektowane w UK, jeżeli bym chciał podjąć pracę zawodowego kierowcy? Czy nie musi minąc jakiś okres (np 2 lata od zdobycie uprawnień)? Czy konieczny będzie jakiś egzamin dodatkowy? Bo przepisy tak jak napisałem, zdaję sobię sprawę, że będę musiał je dokładnie poznać


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 112 gości

cron