O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
valentynek
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2007 20:14

praca na czarno a wypadek

Postautor: valentynek » 30 sie 2007 20:15

Witam wszystkich :)))
Mam pytanko do grupowiczow. Chodzi mianowicie o prace na czarno Tz bez rejestracji. Jakie sankcje ponosi pracownik a jakie pracodawca jesli sprawa sie wyda?
Problem polega na tym ze Od dluzszego czasu pracowalem na czarno na budowie, wlascicielem firmy jest polak i anglik. W grudniu ur spadlem z drabiny i zlamalem dosc skomplikowanie reke. Winna tej sytuacji byla uszkodzona drabina o ktorej jeden i drugi wlasciciel wiedzial.
Przez ponad 8 tygodni nie pracowalem i chodzilem z reka w gipsie, a pieniadze na zycie musialem pozyczac aby jakos przetrwac. Drabina (prawdopodobnie) zostala pocieta i zezlomowana, rozumiem to jako zacieranie sladow.
Teraz prubuja mi wmowic ze to moja wylacznie wina i groza zwolnieniem z pracy.
Czy mam jeszcze jakies szanse na dochodzenie swoich praw??
Czy ktos przechodzil cos podobnego??
Za wszelkie sugestie i podpowiedzi bardzo dzienkuje.
Pozdrawiam MV

pyza
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 31 sie 2007 22:13

Postautor: pyza » 31 sie 2007 22:41

hmm..ciezko powiedziec ale wydaje mi sie ze raczej nic nie zrobisz jesli oczywiscie nie chcesz stracic pracy, zawsze jakies nie prawidlowosc qw zatruidnieniu mozna zglosic do Home office, ale to walka z wiatrakami trwa wiecznopsc a pracodawca powie ze u niego wcale nie rpacowales i tyle z tego bedzie.... praca na czarno wiaze sie z ryzykiem i w wiekszosci przydadkow brakiem odpowiedzialnosci ze strony pracodawcy..
zycze powodzenia i mam nadzieje ze reka juz wyleczona a pracodawca kupil nowa drabine.. :)
pozdrawiam

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 01 wrz 2007 11:45

Proponuje skontaktować sie z prawnikiem ...

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym, który opowiadał podobna sytuacje, ale bez wypadku i po konsultacji z prawnikiem, odzyskał od pracodawcy kase za cały należny urlop plus odprawę ... w sumie ponad 1200 F

życzę powodzenia
ja jestem z Luton i jest tu taki zespół prawniczy, nie wiem jak to wygląda w twojej miejscowości

pozdrawiam

user345843
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2007 07:05

Postautor: user345843 » 26 wrz 2007 07:21

Idz do Citizen Advoice Borrow.tam uzyskasz porade prawna.Jesli masz swiadkow mozesz uzyskac niezle odszkodowanie.Powodzenia.Teddy.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 26 wrz 2007 12:20

można można, owszem moze być trochę problem ze świadkami, ale chyba 1,5 roku temu polak dostał 35000 funtów odszkodowania, i odprawy, poszukaj w archiwach gazet, idz do HO i CA tak jak pisza powyżej, na pewno znajdzie się prawnik za prowizje z odszkodowania, a ten będzie darł niemiłosiernie żeby zarobić, ty trzymaj się obrony ze zwodził cię ze jesteś cały czas na próbę i nie chciał dać ci umowy zatrudnienia. proste
inna sprawa że mimo że twoje zwolnienie moze być dodatkowym powoedem odszkodowania i kary dla pracodawcy o tyle wiadomo ze raczej pracowac to tam się już nie bedzie dało bo to nie panstwowa firma.
Ale przecież to nie jedyna firma w anglii coo??


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości