O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 21 lis 2007 16:36

fakty sa takie ze w niektorych zawodach technicznych, glownie w informatyce samoucy daja sobie rade rownie dobrze jak ludzie po studiach. Zwlaszcza w Polsce gdzie polowa programu to zapychacze, czyli przedmioty typu fizyka, algebra czy ekonometria na informatyce. Istnieja tylko po to zeby zapelnic etaty.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 21 lis 2007 16:36

user1814656....Masz całkowitą rację.Jest tak jak piszesz.Ludzie za bardzo kierują się pewnymi schematami patrząc w pierwszej kolejności na papiery.Dodam,że najwięksi geniusze w dziejach ludzkości byli samoukami bez formalnego wykształcenia.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 21 lis 2007 16:39

Z ekonomii to zapamietalem jedno co nam wykladowczyni raz uswiadomila.
Wiecie czemu tyle w Polsce uczelnii typu ekonomia, zarzadzanie i marketing, rachunkowosc itp ? Bo nauczanie tego jest najtansze, wystarczy kreda i tablica, nie potrzeba zadnego zaplecza. I produkuje sie kolejnych "ekonomistow", nie ma dla nich pracy wiec ... ucza ekonomii :)

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 21 lis 2007 18:21

to tak jak z psychologia......dostac sie tam...straszna sprawa.....od groma psychologow i takich tam a spoleczenstwo coraz bardziej "chore"
Teoria studencka to jedno a jak ktos nie potrafi uzywac mozgu w odpowiedni sposob to zadne wyksztalcenie nie pomoze :roll:
i jasne ze sa zawody ktore wrecz wymagaja teorii, nie chcialabym sie dostac w rece chirurga samouka :lol: ale indeks o niczym nie swiadczy

efektmotyla
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 02 lis 2007 22:54

Postautor: efektmotyla » 21 lis 2007 21:11

PS. Efektmotyla: nie wydaje mi sie, zebym musiala rozwijac znaczenie pojecia inteligencja, poniewaz po pierwsze trafnie zrobil to juz Odinn, po wtore, skoro szukam inteligencji ,a Ty nie potrafisz zrozumiec czego, to nie jestes ta osoba, ktorej szukam. Wniosek, ze nie widze sensu podtrzymywania rozmowy.

...oj jak mi pojechalas!!! wezme se do serca i zamkne sie w sobie :D....Dziewczyno, wstaw na LUUUUUZA! Nie bylo moja intencja Cie urazic i jezeli to w ten sposob odebralas to bardzo mi przykro. Kierowala mna czysta ciekawosc...o Twoj indywidualny pryzmat patrzenia na/postrzegania inteligencje/i...czegos bardziej personalnego, wykwintnego (znowu zarzuca, ze glupia i nie tak jak trzeba slow w kontekscie uzywa :D:D) niz: 'nie gada o samochodach i zakupach'. Jak widze jednak uzyta forma (utrzymana w atmosferze zartu ale to przeciez tez zalezy od osobistego poczucia humoru) okazala sie malo taktowna....
...przyznasz jednak, ze rzucajac haslo 'szukam inteligencji' automatycznie nasuwa sie ', bo sama jestem inteligentna' i to calosciowo ma bardzo pejoratywny oddzwiek...(pan od Mickiewicza tu fajnie naszkrabal :))...
...nieswiadomie ale jednak zrobilas podzial na lepszych i gorszych, co moim zdaniem jest krzywdzace i oto sa takie, a nie inne reakcje forumowiczow(oki, stop, bo mi ktos o psychologow zajedzie :D)...Sorki za potencjalne bledy ortograficzne no ale coz, taka niedouczona, zakompleksiona, glupia, leniwa,idt...ale jestem:)...zalecam wszystkim 'ciutke' wiecej dystansu!!b :)

ps.Lizette, niech zyja bledy ortograficzne! Kazdy ma do nich prawo i kazdy z niego czasami korzysta :)
ps2....nie, nie, nie....nic do znaczkow nie mam!
ps3....juz nie bede :D

bajukaro
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2007 22:15

Postautor: bajukaro » 22 lis 2007 20:27

Spoczko, nie mialam zamiaru nikogo klasyfikowac ani dzielic, tylko zwyczajnie mam juz dosyc jelopow, ktorych spotykam na kazdym kroku. Moza widocznie mam pecha!


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości