O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
bay
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2010 01:11

wielki problem

Postautor: bay » 04 sie 2010 01:21

Witam serdecznie wszystkich
Mam problem zgubilem dokumenty - dokładnie dowód osobisty. I teraz moje pytanie mam kupiony bilet na autobus (dla osób które będa się dziwiły czemu na autobus a nie samolot odpowiadam: wracam do polski na stałe/mniejsze opłaty za bagaż) lecz czy przekraczając granicę będą nas sprawdzali? Zawsze latałem samolotem.Jest to dośc pilne bo termin mam w tym tygodniu.Brak dowodu zobazylem jak szedlem dziś zamykac konto w banku. Czekanie do ambasady Polskiej to pomyłka jest,przykre ale prawdziwe podobnie jak dodzwonienie sie tam. Pewnie jak podejme ryzyko jazdy mimo to ze nie mam dokumentow tylko bilet moze sie skonczyc czekaniem na granicy a autobus pojdzie dalej. Prosze o wiarygodne odpowiedzi.

user1588247
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2010 10:45

Postautor: user1588247 » 04 sie 2010 06:33

Tak, beda was sprawdzali. To jest najbardziej strzezona wewnetrzna granica uni. Sprawdzaja wyjezdzajacych i wjezdzajacych.
Nie masz paszportu? :shock: Jakis dokoment musisz miec(dowod lub paszport) Znalem kiedys kolesia ktory przyjechal na dowod kolegi do ktorego nawet nie byl podobny.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 sie 2010 07:01

Idz do ambasady, nie masz innego wyjscia. Glowy nie dam ale zdaje sie ze dostaniesz paszport tymczasowy w takim przypadku.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 04 sie 2010 10:17

Tak, powinni dac paszport tymczasowy, wazny tylko na powrot do Polski.

bay
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2010 01:11

Postautor: bay » 04 sie 2010 11:27

Niestety paszport sie skonczyl rok temu wiec przyjechalem do uk po urlopie na dowodzie z mysla ze na dowodzie wyjade.Wniosek o paszport w polsce zlozyłem jeszcze wiec paszport czeka na mnie ale w pl. Moje nieszczescie wynikajace z utraty tego dokumentu sprawia ze jest to wielki problem. Czas oczekiwania do 2 tygodni. Ja obcnie mam gdzie mieszkac lecz mam zaplanowany wyjazd z Polski na 10 sierpnia do Włoch-bilety-hotele itd. Wiec pewnie podejme ryzyko wyjazdu bez dokumentu.Mam prawo jazdy gdzie jestem na zdjeciu i karty bankomatowe Niemiecką i Szwajcarską więc wrazie problemów mam jak udowodnic ze ja to ja. A jak bedzie to sie przekonam na granicy.Poprosiłem znajomych z Francji ze wrazie czego mnie odbiorą jak by autobus pojechał a ja bym został na granicy.Więc jest to kolejne rozwiązanie. Do dziś nie wiem jak to się stało. Kilka dni temu jeszcze go miałem. Dziękuję wszystkim za pomoc z całego serca i życze powodzenia.Maciek

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 04 sie 2010 12:17

bay pisze:Niestety paszport sie skonczyl rok temu wiec przyjechalem do uk po urlopie na dowodzie z mysla ze na dowodzie wyjade.Wniosek o paszport w polsce zlozyłem jeszcze wiec paszport czeka na mnie ale w pl. Moje nieszczescie wynikajace z utraty tego dokumentu sprawia ze jest to wielki problem. Czas oczekiwania do 2 tygodni. Ja obcnie mam gdzie mieszkac lecz mam zaplanowany wyjazd z Polski na 10 sierpnia do Włoch-bilety-hotele itd. Wiec pewnie podejme ryzyko wyjazdu bez dokumentu.Mam prawo jazdy gdzie jestem na zdjeciu i karty bankomatowe Niemiecką i Szwajcarską więc wrazie problemów mam jak udowodnic ze ja to ja. A jak bedzie to sie przekonam na granicy.Poprosiłem znajomych z Francji ze wrazie czego mnie odbiorą jak by autobus pojechał a ja bym został na granicy.Więc jest to kolejne rozwiązanie. Do dziś nie wiem jak to się stało. Kilka dni temu jeszcze go miałem. Dziękuję wszystkim za pomoc z całego serca i życze powodzenia.Maciek


Jak masz stary paszport, mozesz bez problemu na nim wrocic. Sam tak jechalem raz z 4 lata temu.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 sie 2010 13:25

Zdecydowanie nie polecam. Ryzykowania ze zostaniesz na granicy tylko dlatego ze nie chce ci sie postac w kolejce do ambasady nie nazwalbym przesadnie rozsadnym zachowaniem.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 04 sie 2010 14:13

MarcFloyd pisze:Zdecydowanie nie polecam. Ryzykowania ze zostaniesz na granicy tylko dlatego ze nie chce ci sie postac w kolejce do ambasady nie nazwalbym przesadnie rozsadnym zachowaniem.


Bzdura.

"Utrata ważności dokumentu paszportowego podczas pobytu za granicą nie pozbawia jego posiadacza prawa wjazdu na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej."

z http://www.powrotnik.gov.pl/powrotnik/f ... _/854.html

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 sie 2010 14:50

Nie, ja mialem na mysli ze nie polecam mu jazdy bez zadnego dokumentu.
Nie odnosilem sie do twojego posta.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 04 sie 2010 15:48

MarcFloyd pisze:Nie, ja mialem na mysli ze nie polecam mu jazdy bez zadnego dokumentu.
Nie odnosilem sie do twojego posta.


Ah, rozumiem. W takim razie rowniez odradzam jazdy bez dokumentu :)

user753132
Gastarbeiter
Posty: 71
Rejestracja: 28 mar 2010 10:46

Postautor: user753132 » 04 sie 2010 18:28

Na tutejszej granicy nie jest tak latwo jak na polsko-niemieckiej kiedys(szczegolnie w nocy), ze kierowca/pilot zebral paszporty i poszedl, za pare minut wrocil i odjazd- bez sprawdzania do kogo nalezy paszport. Tutaj niestety wszyscy opuszczaja autobus i przechodza kontrole w budynku(tak jak na lotnisku). Autobus przejezdza pusty(z kierowca :D ) i za szlabanem wszyscy wsiadaja ponownie.
Sproboj przeszukac wszystkie rzeczy jeszcze raz: ksziazki, pudelka, kieszenie wszystko, nawet rzeczy gdzie bys sie nie spodziewal znalezc jak np buty, plyty DVD itp.
Kiedys tak skutecznie "schowalem" prawo jazdy, ze tez nie moglem znalezc. Przeszukalem caly dom 3 razy i nic. za czwartm razem znalazlem.
Moze zostawiles w banku jak zamykales konto, lub u znajomych, w jakims sklepie, przypomnij sobie kiedy miales dowod ostatni raz i gdzie pozniej byles- pochodz, popytaj.

veda
Emigrant
Posty: 159
Rejestracja: 15 lis 2008 22:17

Postautor: veda » 04 sie 2010 21:53

na paszport tymczasowy w naszym "idealnie" zorganizowanym konsulacie czeka sie 2 tygodnie a i tak pewnosci miec nie mozna ze sie go otrzyma w terminie...(wiem z wlasnego doswiadczenia).
W Twoim przypadku dostaniesz swistek papieru z ktorym bez problemu wyjedziesz z UK.

Ale tak jak ktos juz wspomnial spokojnie moze wyjechac na niewaznym paszporcie, to zdecydowanie lepszy pomysl niz problemy z braku posiadania zadnego dokumentu.
Karty bankomatowe i prawo jazdy nie potwierdzaja tozsamosci.



powodzenia!

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 04 sie 2010 22:56

Sproboj przeszukac wszystkie rzeczy jeszcze raz: ksziazki, pudelka, kieszenie wszystko, nawet rzeczy gdzie bys sie nie spodziewal znalezc jak np buty, plyty DVD itp.


Ja kiedys swoj paszport znalazlam w.... lodowce.

:oops:

Z wywieszonym ozorem do caba na lotnisko lecialam... bo to bylo pare godzin przed odlotem.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 05 sie 2010 00:17

Emigrantka pisze:
Sproboj przeszukac wszystkie rzeczy jeszcze raz: ksziazki, pudelka, kieszenie wszystko, nawet rzeczy gdzie bys sie nie spodziewal znalezc jak np buty, plyty DVD itp.


Ja kiedys swoj paszport znalazlam w.... lodowce.

:oops:

Z wywieszonym ozorem do caba na lotnisko lecialam... bo to bylo pare godzin przed odlotem.


Pewnie nie chciałaś, żeby się przeterminował. Ot kobiety...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 71 gości

cron