O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
forumowisko
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 15 cze 2010 19:53

Postautor: forumowisko » 18 cze 2010 05:55

juź się Polusy ogarneliście? wpisałem sobie w stopke jakiś przykładowy adres www źeby sprawdzić czy sie wyświetla bo troche skomplikowana obsługa profilu tu jest, cieźko go znaleźć, ale widze źe niezła jazda sie zrobiła :D aź strach odpowiedzi na posty pisać bo juź sie znajdą "społeczniaki londyniaki"
Pozdro600
A postów bede pisał sobie ile chce i nie podniecajcie się za mocno tym

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 18 cze 2010 08:51

juzekbrona pisze:Na maturze w 1986 jak się zrobiło 3 błędy ortograficzne to była dwója (pał nie było).
A potem jak Hołda na egzaminie przyłapał na błędzie językowym to wyp... z sali.
A jeszcze potem, jak mówiłem lej'a zamiast lejte_r to mnie też wywalili. Już tu.
A teraz risentli to Polacy zachorowali epidemiologicznie na dysleksję. Niezależnie od języka, którym
próbują mówić.



heh bo na ulicy mowi sie innym jezykiem niz w szkole czy jak tam, lej'a wiadomo, ze tylko przy piwie i na ulicy :lol: tylko blondynek taka elokwetna ze wszedzie z litery :lol: niewiem czego tam ucza w pl :roll: ale poziomu edukacji w anglii nie ma co porownywac, bo czy widzieliscie anglika po studiach w fabryce na polkach ukladajacego czy w przataniu?? a polakow z licencjatem czy magisterka pelno przy takich pracach :shock:

wiec blondynek ja sie tylko smieje z tych twoich wypocin jezykowych bo londynek to nie olimppiada jezykowa :wink: a jak bym jezykow nie umiala to bym piatki na dyplomie nie miala i nie pracowala bym tu gdzie pracuje i nie pisala teraz na compie tylko podlogi bym zmywala 8)

a chlopa ci trzeba bo mniej upierdliwa bys byla :lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 cze 2010 09:30

aina24 odpusc bo naprawde zalatuje absurdem

angielskie uczelnie lepsze od polskich - wez no mi nie rozp... nadgarstkow - tylko nie wyjedz mi tu z porownaniem Oxfordu do polibudy czy jakos inaczej

pewnie dlatego otworzyli dla nas granice ze brakowalo im ludzi na zmywakach, no bo przeciez nikt z nas nie pracuje w zadnej innej branzy, szczegolnie w IT

ilosc wiedzy jaka trzeba przyswoic na polskich studiach jest nie do okielznania dla typowego angola a twoje porownanie ilu docentow robi na zmywaku jest rownie trafne jak to o znajomosci jezyka przez kosmetyczki

zaden angol nie przetrwa polskich studiow a prawie kazdy polak zaliczy angielskie

zadania i egzaminy w ogole w angielskich szkolach sa smieszne i stworzone dla zwyklych ludzi ale zrozumie to tylko ktos kto liznol polska edukacje i angielska

mialem kolege ktory wyjechal w klasie maturalnej, przysyla mi przyklad zadania jekie rozwiazuje sie na ostatnim roku czegokolwiek co tam jest odpowiednikime pl liceum - 2x + 4 = 8 oblicz x - a ja w tym czasie mialem calki ...

jesli spojrzysz na normalne prace i dwie osoby z podobnym wyksztalceniem to ZAWSZE POLAK JEST GORA

przestan sie madrzyc w tematach pl vs. uk bo gowno wiesz o pl a guzik o uk

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 19 cze 2010 12:29

nie mowie, ze edukacja w pl jest kiepska ale jesli np porownam prawo w pl i tu to np w pl na pierwszym roku maja logike, prawo rzymskie itd. ok jasne fajnie moze takie cos wiedziec tylko studia sa na takie rzeczy za krotkie.. w anglii maja od razu moduly:prawo kontraktowe, szkody, employment, uczy sie duzo rzeczy praktycznych i na bierzaca co w sadzie sie dzieje, tak wiec jak sie wychodzi z uni po paru latach to ma sie wrazenie, ze sie duzo umie. Bo jesli trafiamy od razu po studiach do firm prawniczych gdzie trzeba obslugiwac klienta to wiadomo, ze nie przyjda do mnie po to by posluchac o historii prawa rzymskiego itd :roll:

poza tym obcokrajowcy nie sa tego swiadomi, ze aby cos zrobic z dyplomem brytyjskim tutaj trzeba miec przynajmniej upper second czyli takie polskie 4+ tzn jak sie aplikuje o prace to jest wymog odnosnie wyksztalcenia, ze nie masz co aplikowac jesli nie masz przynajmniej upper second. A ja mam kilku polakow w uni co sa bardzo z siebie dumni, ze studiuja na brytyjskim uni, ale ich aim jest aby zdac :shock: ... a takie podejscie to zupelna strata czasu :x

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 cze 2010 13:53

banita,

Nie masz racji. W Polsce rzeczywiscie tloczy sie w studentow olbrzymia ilosc wiedzy - teoretycznej, czesto przestarzalej i bezuzytecznej. Przecietny polski student przechodzi studia na sciagach i wykuwaniu na blache.

W UK natomiast wiedzy rzeczywiscie sie wymaga ale przede wszystkim wymaga sie umiejetnosci jej zastosowania w praktyce. Ostatnio zdawalem egzamin z audytu - 90% punktow jest do uzyskania za zastosowanie odpowiednich procedur w przedstawionych sytuacjach. A wiec typowo polska znajomosc teori jest niewystarczajaca - trzeba wiedziec jak ja zastosowac.

Studiowalem na AE w Pl a tu studiuje ACCA. I wiesz co? Poziom brytyjskich studiow jest o niebo wyzszy. Nie dlatego ze tloczy sie we mnie wiecej, wprost przeciwnie. Ale dlatego ze to co sie we mnie tloczy uwazam za przydatne w mojej pracy, zapamietuje i zastosowuje w prkatyce a nie zapominam dzien po zdaniu egzaminu jak to bylo w PL.


A tak w ogole to zobacz sobie ranking swiatowych uczelni i nie pieprz drogi kolego :D
http://www.topuniversities.com/universi ... 2Aod1FTOTw

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 20 cze 2010 15:32

HAHAHA ale banita po dupie dostal!!!!
Uwielbiam blondynka,emigrantke,banite,jozka i jeszcze paru,ktorzy pozjadali wszystkie rozumy,wiedza wszystko o UK,bo sa jeszcze sprzed Unii. Dla nich wszyscy inni to debile i pustaki,a teraz wyszlo szydlo z worka HAHAHA.
Dawaj banita. Dostales taki cios po ktorym sie nie podniesiesz. wypowiedziales sie w tym temacie okolo 8-10 razy,a teraz jak ktos ci pokazal czarno na bialym co jest co, milczysz???
no nie wierze!!!

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 20 cze 2010 17:08

o kurna. zapomnialem,ze tutaj ilosc postow swiadczy o tym kto co moze napisac i kim jest.
nie bede z toba polemizowal wiecej. powiem tylko tyle:
blondynku mysle,ze jestes osoba,ktora w glebi serca nie jest zla. czytalem kilka razy posty z linkami pomocne dla innych uzytkownikow. musze ci to przyznac i cenie cie za to. jezeli sie nie myle,to nawet mi kiedys w czyms tam pomoglas.
ale niestety wiekszosc twoich wypowiedzi swiadczy o tym,ze ludzi masz za idiotow,uzyszkodnikow i cieciow (czy tam cieci).
ja jestem zarejestrowany pod tym nickiem juz czas jakis,nie udzielam sie specjalnie,ale uwierz mi,ze bywam tu czesto i czytam wiele. odzywam sie tylko wtedy,gdy naprawde mam dosc wylewania pomyjow na innych.
niestety, z bolem serca musisz mi przyznac,ze jestes w czolowce krytykowania innych.
teraz zapewne znikne na czas jakis i wroce zeby dopierdzielic ci (wam) pod tym samym nickiem,kiedy mnie cos wkurzy ponownie.

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 20 cze 2010 17:45

nie wiem,czy moj iloraz inteligencji rozszyfrowal to prawidlowo,ale wydaje mi sie,ze to ironia jest,he?? :wink:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 cze 2010 09:44

piszac odpowiedz do aina24 wiedzialem Marc sie do mnie przyczepisz

pytanie a) - od kiedy ACCA to sa studia? to na jakims uniwerku sie studiuje? czy moze chodzi co o ten oxford cos tam co sie w miedzyczasie czy na koniec dostaje? sorry ale daaawno temu sie tym interesowalem i juz nie pamietam a nie chce mi sie szukac wiec zapodaj pae sierpow z info

pytanie b) - jak jestes taki obcykany w ACCA to pownines wiedziedz ze czy w pl czy w uk czy w senegalu ACCA jest DOKLADNIE takie samo wiec porownywanie twoich studiow z pl do kursu ACCA jest letko nietrafione

bluearmy chcial/a bys cos jeszcze dodac na moj temat? uprzedze cie. blondynek juz ci wyjasnila ze nie siedze na tym forum w weekendy - a wiesz dlaczego? bo mieszkam w chacie z tyloma ludzmi ze dla brakuje kontaktu zebym ze lapodal ladowarke do laptoka a nawet jak sie trafi bo akurat ktos nie robi prania to net dziala tak szybko ze jak pisze w sobote to na forum pojawia sie dopiero w poniedzialek. chetnie poczulbym jakis cios od ciebie po ktorym sie nie podniose? masz jakies argumenty do rozmow? bo akurat Marc jest jedna z niewielu osob na tym forum ktore moga podyskutowac.

so ...

napisze jeszcze raz bo do wiekszosci przekaz nie dotarl, wystapily jakies zaklocenia i niedoczytali albo niezrozumieli

nie pisano o zastosowaniu

nie pisano o tym czy potrzeba czy nie

pisano o wiedzy / trudnosci

a wiedzy polski student ma wiecej niz angielski

z niecierpliwoscia czekam na runde druga ...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 cze 2010 09:47

a i Marc wez mnie nie rozwalaj jakimis rankingami ktore sa rownie prawdziwe jak wyniki sondazy w polsce

co ty porownujesz? swiat do kraju ktory jeszcze jest ze afryka?

ten ranking to obraz mozliwosci jakie sie ma - a polacy mozliwosci nie maja zadnych nawet po kosmicznej polskiej uczelini jesli nikogo na swiecie to nie interesuje bo nie wiedza gdzie jest polska

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 cze 2010 11:21

no Marc, czemu nie odpowiadasz :?

minely juz 1h i 34 min a ty ciagle milczysz, dowal mi w koncu pls ku uciesze tlumow :oops:

od 3600 postow czekam zeby mi ktos dowalil :roll:

juz mnie nie kochasz :?:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości