O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 21 cze 2010 12:23

te rankingi sa wymyslane przez studentow wiec nie sa az tak wiarygodne bo ktos kto studiuje w jednym uni z kad ma wiedziec jak jest w innym..

poza tym w tych rankingach na jakosc sklada sie wiele czynikow tak jak research, biblioteka itd... kazdy normalny czlowiek wybierajac studia bedzie patrzyl na kolumne z mozliwosciami pracy. np ja wybierajac studia kierowalam sie mozliwosciami pracy, gdzie westminster uni zapewnial, ze po prawie 96% pracuje w zawodzie, poza tym prawie kazdy budynek w dzielnicy gdzie mieszkam to westminster wiec tam wiadomo tez przyjmuje po westminster. TAk wiec nie ma co atrzec na rakingi tylko obmyslec wlasna way :wink: Dle mnie dziwne jest to, ze czesto ktos z pl mowi ze np skonczyl ekonomie czy cos z biznesem, a mowia ze chodzili do liceum ogolnoksztalcacego a nie ekonomicznego.

kolejna dziwna rzecza jest to, ze banita mowi, ze polacy duza wiedza ale przeszkadza im bariera jezykowa :roll: Moim zdaniem kazdy studencina w pl wie, ze angielski jest international language i jest niezbedny. Ok ktos powie, ze nie ma czasu sie uczyc :roll: ale jesli sie postanowi kazdego dnia uczyc np 3slow to miesiac i juz umiesz 93 czyli po roku takim sposobem mozna umiec ok 1115 slow( liczac 93 *12miesiecy) to baaaardzo duzo, bo gdzies tam w miedzy czasie jeszcze gramatyke podpatrzec :wink: czy 3 slowa to duzo???

tak wiec to kolejny przyklad na to, ze duzo nie znaczy dobrze. Bo przeciez kazdy ma ang w podstawowce i liceum- kope lat- a jak przyjezdza tu to pisze w CV ang podstawowy. Tak wiec co z tego ogromu wiedzy na pl studiach jak i tak sie wszystko zapomina :roll: lepiej uczyc sie tego co najbardziej potrzebne jak takze organizacji i praktyki... sama wiedza nie wystarczy trzeba jeszcze wiedziec jak ja zastosowac i w anglii wlasnie tego ucza..

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 cze 2010 12:34

aina24 na temat nauki jezyka tez malo wiesz bo przeslas inna droge jego nauki niz wiekszosc z nas

jak myslisz: czy latwiej nauczyc sie ekcyklopedi na pamiec czy szybkiego sposobu jej przegladania?

ludzie czytajcie ze zrozumieniem slowo pisane

wy swoje, ja swoje, kazdy mysli ze ma racje a gadamy o 2 roznych rzeczach ...

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 21 cze 2010 12:47

moze i tak ale przy and of the day chodzi o to zeby umiec a nie sposob nauczenia... Tak samo jest z prawem, gdzie w pl ucza sie aktow prawnych na pamiec a my uczymy sie tylko jak i gdzie je znaklezc.. no bo jak bede miala klienta z konkretnym problemem to do sadu nie ide tego samego dnia tylko mam czas na zajrzenie tu i tam :roll:

tak samo bladynek mial racje moze i z tym ze nie umiem zasad gramatyki tzn co i dlaczego, bo my sie tego nie uczymy, to jest poprostu naturalna rzecz, ze ja wiem jak cos napisac ale ciezko wytlumaczyc dlaczego tak a nie inaczej :roll: wiec jak ktos mnie pytal pamietam kiedys o past simple a past perfect to ja musialam myslec co on ma na mysli i wytlumaczylam w przykladach :oops:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 cze 2010 13:43

banita,

1. W Pl zeby miec kwalifikacje w rachunkowosci musisz skonczyc okreslony wydzial AE. W UK musisz skonczyc ACCA, ACA lub CIMA. Porownanie uprawnione wiec jak najbardziej.

Studia i wiedza nie sa dobrem SAMYM W SOBIE. Wazne jest jak potrafisz ta wiedze wykorzystac.

2. Sondaze a rankingi to dwie rozne rzeczy wiec twoje porownanie jest co najmniej nietrafione. Sondaze wyborcze przewiduje przyszlosc, rankingi bazuja na osiagnieciach placowek naukowych.

A teraz, piewco wysokiego poziomu polskiego szkolnictwa, powiedz mi jakich to polskie uniwersytety dokonaly odkryc? Jakie przeprowadzily istotne badania?
Nie, niewazne, napisz mi lepiej: jacy to pracodawcy przekonani o wysokiej jakosci polskich uczelni publikuja oferty pracy gdzie ich absolwenci sa preferowani?

I cos ci powiem: przekonywac cie nie mam zamiaru, jesli rankingi uczelni cie nie przekonaja to nic cie nie przekona. Tak jak Muha moze byc przekonany ze Kaczka to maz stanu tak ty mozesz byc przekonany ze polskie uniwerki maja wysoki poziom - prawda taka sama a mi sie nie chce szarpac :roll:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 cze 2010 13:52

BTW:

Ranking AWRU:

http://www.arwu.org/ARWU2009.jsp

METODOLOGIA:

http://www.arwu.org/ARWUMethodology2009.jsp

ps: i cos ci jeszcze powiem: niektorzy Polacy nie potrafia pogodzic sie z mysla ze zyli w kraju o trzeciorzednym znaczeniu, ktorego wiekszosc osogniec rowniez byla trzeciorzedna. I dotyczy to jak widze rowniez osob tak inteligentnych jak ty.

ps2: zastanawiam sie ostatnio nad wyjazdem do Portugalii ale nie zamierzam twierdzic ze maja lepszy poziom edukacji.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 cze 2010 14:36

no i dalej bez zrozumienia ale ok bede kontynuowal choc nie na temat

dla ciebie Marc wszystko co angielskie jest lepsze niz polskie - dla mnie 50/50 i akurat szkolnictwo jest po stronie polskiej lepsze wg. mnie

zaprzeczasz sam sobie

a) piszesz ze polska to kraj o trzeciorzednym znaczeniu a podpierasz sie rankingami w ktorych szkoly z panstw pierwszorzednych sa od setek lat a polskie od dekady wiec to tak jakby porownywac syrene do golfa w 70 latach
to samo sie tyczy odkryc i badan - pogadamy za 100 lat jak bedziemy miec rowne szanse aczkolwiek juz w tej chwili polscy uczeniu moja wiele sukcesow ale najwyrazniej w wyborczej o tym nie pisza :wink:

b) wiedza jest dobrem powiadasz - czyli polacy maja dobro a angole maja ... ? brak wiedzy ale wiedze jak ten brak wykozystac? zapytam jeszcze raz - latwiej posiasc wiedze czy umiejetnosc poslugiwania sie nia? co czlowiek inteligentny powinien posiadac najpierw?

na czym opierasz swoj brak oceny portugalskiego szkolnictwa? na rankingu czy wlasnym doswiadczeniu? skad wiesz ze nie maja lepszego? a indie sa w tyhc rankingach?

zdradze ci tajemnice - skonczylem polska uczelnie ktora od lat jest pierwsza we wszystkich rankingach - a wiesz czemu? bo rektor wie gdzie i komu dobrze posmarowac a w szkole g.. uczyli, g... wiedzieli i g... perspektywy na przyszlosc stworzyli - taka to najlepsza uczelnia

zdradze ci jeszcze jedna tajemnice - mozesz skonczyc oxford i byc nikim i rowniedobrze mozesz skonczyc obrobke skrawaniem i byc kims

ktos kto twierdzi ze lepszym systemem jest ten ktory uczy uzywac a nie daje wiedze chyba sie pomylil - umiejetnosci to sie ssie w mleku matki a szkoly sa od tego ze dac ci wiedze - jak kogos trzeba uczyc jak wiedzy uzywac znaczy idiota

patrzac na te rankingi wychodzi na to ze amerykanie sa najmadrzejsi na swiecie? 1 polska uczelnia na 500, znaczy sie probojesz mnie przekonac ze jestes glupszy niz przecietny amerykaniec? no bo nie oszukujmy sie i ty i ja jestesmy przecietnymi polakami wiec musimy sie porownywac do przecietnych jankesow. chcesz mi powiedziec ze polski maturzysta jest glupszy od amerykanskiego? czy ty wytrzezwiales po weekendzie? ty na serio czy jaja sobie robisz? chlopie wez sie ogarnij. oni nie wiedza ile jest kontynentow, nie potrafia obliczyc raty kredytu, nie wiedza ze mleko jest od krowy a wg "twoich" rankingow sa najmadrzejsi ?!?!?! Obrazek

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 cze 2010 14:47

No i co ci mam powiedziec?

Ty WIERZYSZ w to ze polskie uczelnie sa lepsze i juz. Fakty takie jak rankingi, jak zainteresowanie pracodawcow absolwentami danych uczelni, jak renoma cie nie przekonaja. Bo ty WIERZYSZ ze jest inaczej. A wiara jak wiadomo nie wymaga dowodow.

ZWollenicy teorii o zamachu na Kaczynskiego tez WIERZA. Nie przekonaja ich wiec zarowno brak motywow, brak przeslanek uprawdopodabniajacych zamach a nawet dowody ze bylo inaczej. Bo oni WIERZA ze tak jest. I kropka.

Nie, nie porownuje cie do zwollenikow teorii spisku na zycie najjasniejszego Lecha II - po prostu pokazuje ci ze jest to identyczny mechanizm psychologiczny.


Podawanie poszczegolnych osob jak przykladow absolwentow jest bezuzyteczne w szacowaniu poziomu uczelni. Istotny jest natomiast SREDNI poziom absolwentow, a ten mierzy sie popularnoscia na rynku pracy, osignieciami w pracy badawczej itp itd etc - odyslam do metodologii konstruowania tego typu rankingow.

I nie, nie twierdze wbrew temu co piszesz ze "wszystko z UK to lepsze". Uwielbiam brytyjski bekon, polska kielbase suszona i hinduskie curry (przyklady kulinarne bo glodny jestem). Kazdy kraj ma cos dobrego w sobie. Ale nie zamierzam przekonywac nikogo ze Baltyk jest lepszy do wypoczynku niz morze Srodziemne a Uniwersytet Jagiellonski lepszy niz Cambridge - bo to zwyczajnie nieprawda.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 cze 2010 14:48

wlasciwie to juz nie musisz mi odpowiadac

przeczytalem jak ten ranking jest tworzony i juz wiem czemu najwiecej jest amerykanskich a potem angielskie itd. - same bogate kraje

kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa

daj po rowno chlopakom np. z polibudy i knypkom z uniwersity of florida to zobaczysz ktore szkoly sa lepsze a dopoki maja nie po rowno to o kant d... moza sobie te rankingi potluc i na nich bazowac kto jest madrzejszy

ps. a tu masz malutki przyklad tego jakie osiagniecia maja polacy

http://en.wikipedia.org/wiki/ACM_Intern ... ng_Contest

prowadza (by country) oczywiscie amerykanie aczkolwiek ostatni raz wygrali w 97 roku, polacy wygrali "juz" 2 x w przeciagu 10 lat a ameryklanie ... hmmm zero? swiat sie zmienia ale niektorzy chyba stoja w miejscu jak polonia z czikago ...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 cze 2010 14:58

ja w "nic" nie wierze

za to ty wierzysz w ranking w ktorym sklasyfikowano rzeczy ktore sa nierowne

ja ci mowie ze nigdy nie przyznam racji komus kto bedzie twierdzil ze John z Uni w NYC jest lepszy od Jozka z Uni w Krakowie

dziwie ci sie troche, moze jakbys byl docentem i robil na zmywaku to jeszcze bym twoj upor zrozumial ale skoro ty skonczyles polska uczelnia, ja skonczylem polska uczelnie i nie wiem (no prawie) jak ty ale mna nie rzadza leszcze z jakiegos tam angielskiego uniwerku tylko ja nimi to gdzie tu logika w tym rankingu - to ja pownienem byc na dnie a oni na gorze

to wszystko pieknie widac na przekroju emigracji polskiej w uk - albo robimy g.. roboty bo ... milion roznych powodow, albo jestesmy na dobrych stanowiskach o niebo wyzej niz te rankingi pokazuja i zawsze wygrywamy z innymi nacjami i to my "dowodzimy" innymi a nie inni nami

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 cze 2010 15:00

banita, zrozum:

To NIE MA ZNACZENIA jakie to wspaniale zadania teoretyczne studenci potrafia rozwiazac. Tym bardziej NIE MA ZNACZENIA ile od nich wymagano na egzaminach. Ma znaczenie natomiast jak swoja wiedze potrafia:

- wykorzystac w "real life"
- rozszerzyc samemu kiedy jest to potrzebne (Polacy generalnie nie lubia sie doksztalcac)

Zreszta... wierz w co chcesz, szkoda mi czasu na to.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 cze 2010 15:09

MarcFloyd pisze:Ma znaczenie natomiast jak swoja wiedze potrafia:
- wykorzystac w "real life"


skoro niczego ich nie nauczyli to co maja w tym real life wykozystywac?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 cze 2010 15:40

banita pisze:skoro niczego ich nie nauczyli to co maja w tym real life wykozystywac?


nie chce mi sie. naprawde.

Ok: to wszystko tepaki panie,po tych Harvardach, Oxfordach i Cambige'ach, gdzie tam im panie do poziomu absolwentow NASZYCH uczelni ktorzy swietnie znaja na pamiec tablice matematyczne, Kodeks Postepowania Cywilnego i XII Ksiege Pana Tadeusza i to w najtrudniejszym jezyku swiata, hurrrrrraaaa!!!!! Polska potega akdemicka swiata zachodniego. I wschodniego. Wszechswiata.

Uhhh, dobrze tak?


Ps: oczywiscie ze to byl zamach i Rosjanie sfalszowali tasmy. Nie trzeba zadnych dowodow to zrozumiale sam przez sie.

Ps2: ide zajac sie czyms pozytecznym.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 cze 2010 15:47

tak juz ok

na poczatku zaznaczylem zeby nie porownywac harvadu do polibudy tylko zwykla uczelnie do zwyklej uczeli ale tak ja temat od poczatku to i to jak grochem o sciane

ty sie w takim razie czuj mniejszy i gorszy bo ranking tak mowi a przeciez to jedyne poprawde zrodlo prawdy a ja sie bede czol lepszy bo nie patrze na zaklamane cyferki

amen

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 cze 2010 15:51

Czuj sie czuj... a ja z kilku egzaminow tutaj wynioslem wiecej praktycznej wiedzy i umiejetnosci niz z pieciu lat studiow na jednej z najlepszych polskich uczelni ekonomicznych. A bylem studentem powyzej sredniej. I tyle.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 92 gości

cron