O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Rafael3D
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2010 01:41

Polonia dyskryminowana!

Postautor: Rafael3D » 15 maja 2010 01:44

cycacik z jednego forum:


"Niestety, po ostatnich wyborach prezydenckich, w których miażdżącą przewagę zdobył od razu ś.p. Prezydent Lech Kaczyński, Polonia na całym świecie została ukarana przez rządy POstokomunistyczne Tuska odebraniem ogromnej większości prawa do głosowania. W komunikacie wyborczym, zamieszczonym przez placówki dyplomatyczne RP czytamy:
"Warunkiem ujęcia w spisie wyborców oraz wzięcia udziału w głosowaniu jest posiadanie przez wyborcę zamieszkałego na stałe za granicą lub przebywającego czasowo za granicą ważnego polskiego paszportu."
Jest to w oczywisty sposób sprzeczne z Konstytucją RP, która w
rozdziale II, art. 62 pkt 1 wyraźnie stwierdza, że:
"Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeśli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat."
Poświadczeniem posiadania polskiego obywatelstwa jest wydany oficjalnie dokument przez organy RP, którym - poza granicami kraju - jest paszport.
Nie ma przy tym znaczenia czy paszport ów utracił ważność czy nie. W myśl art 32 Konstytucji RP "nikt nie może zostać pozbawiony obywatelstwa" a zatem przepisy zemsty antypolskich ośrodków rządzących spod znaku PO łamią w sposób szczególny postanowienia Konstytucji !!!
Miliony osób w szeroko rozumianej Polonii na całym świecie, które
posiadają nieważne paszporty polskie, lecz je posiadają jako obywatele RP zostały w ten sposób pozbawione prawa głosowania, co jest przykładem zbrodni przeciwko Państwu i Narodowi Polskiemu !!!
Apelujemy do wszystkich organizacji polonijnych na całym świecie o wyrażanie protestów w tej sprawie !!!"
Mam nadzieję, że docenicie powagę sytuacji, w jakiej znalazły się
miliony Polaków od USA i Kanady po Australię i Nową Zelandię.
Łączę wyrazy szacunku,
Stanisław Matejczuk"

źródła:
http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=169
http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?pl ... &page=text

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 15 maja 2010 09:03

Stasiu - Rafaelku3d...
...poki co, nie jest dla mnie tragedia osobista i nie powinno byc tragedia narodowa nie uczestniczenie w wybieraniu mniejszego zla...
wiec ... mow za siebie!

AndrzejKowal
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2010 00:15

Nieważne paszporty.

Postautor: AndrzejKowal » 15 maja 2010 10:15

Jeżeli jest tak jak mówisz, to dobrze, bo Ameryka głosowała na PiS a teraz nie będzie mogła. My w Anglii mamy ważne dowody lub paszporty :)

Rafael3D
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2010 01:41

Re: Nieważne paszporty.

Postautor: Rafael3D » 15 maja 2010 13:10

blondynek pisze:
ps Rafael - placa ci za sianie tego zametu po necie? :lol:


To nie żadne "sianie zamętu" a jedynie obawa przed kolejną manipulacją platformersów, stojącą w sprzeczności z Konstytucją. Aż tak ciężko Ci to zrozumieć?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 15 maja 2010 14:01

Jak ktos dba o utrzymanie polskiego obywatelstwa to bedzie rowniez dbal o to zeby posiadac wazny paszport.



No wlasnie - ja nie dbam to nie mam :P

Bo jak mi sie 100 lat temu skonczyl polski to latwiej i taniej bylo mi wyrobic UK-owski.. Nie mialam ochoty uzerac sie "z pania w okienku w konsulacie" i sprowadzac tony swistkow zeby polski sobie znowu wyrobic.... ziewwwwwwwww


My w Anglii mamy ważne dowody lub paszporty


Mow za siebie losiu. Moj polski skonczyl sie jakies 15 lat temu a tutejszy 2 lata temu.. nie mam zadnego

8)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 maja 2010 08:24

Trzeci troll w ciagu ostatnich kilku dni. A ta kampania prezydencka ponoc krotka jest :lol: :lol: :lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 maja 2010 09:40

skoro juz zablokowali polonusow ktorzy chca decydowac o kraju z ktorego jak wyjezdzali to na lotnisko wiezli ich wozem i nawet na dzien nie przyjezdzaja w roku wiec nie powinni miec prawa decydowac o czyms co nie jest ich to jeszcze tylko powinni zorganizowac pkt do glosowania w kazdym wiekszym miescie w uk a nie tylko w 2 i moze wtedy uda sie wygrac te wybory

w czikago przed pkt do glosowania powinny byc najpierw testy z jezyka polskiego, ktos kto nie potrafi poprawnie wypowiedziec jednego zdania w tzw. ojczystym jezyku, nie ma paszportu i mysli ze wolga to najlepiej sprzedawane auto w pl powienien spadac na drzewo a nie smiec miec jakies zadania od panstwa ktorego obywatelem juz dawno nie jest

forumowisko
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 15 cze 2010 19:53

Postautor: forumowisko » 16 cze 2010 19:06

jeszcze dojdzie ze lubiący chleb zwany ciapata ze swoimi żonami "Polkamy" bedą głosować, najlepiej żeby dla nich Olisadebe startował


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 54 gości