O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 22 kwie 2010 09:48

"Cudze ganicie swego nie znacie"? Ja bym raczej wrzucil tu przyslowie o belce w oku 8)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 kwie 2010 13:52

na szczescie nie bylo mnie na forum podczas tych wszystkich zdazen ostatnich dni, teraz na spokojnie moglem sobie wszystkie wywody poczytac i mam jedno pytanie ale zaznaczam sie na kaczora nie glosowalem, pis i szczegolnie tych przodownikow co zgineli uwazam za bande oszolomow, patriota ze mnie taki ze "ho ho" itp itd ale ...
niezwazajac na teorie spiskowe kto jakie podjol decyzje, na dzien dzisiejszy jesli kaczor nie nadawal sie aby spoczac na wawelu to czy ktos kiedykolwiek bedzie? wajda? golota? linda? malysz? tusk? kto?

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 22 kwie 2010 16:04

MarcFloyd pisze:"Cudze ganicie swego nie znacie"? Ja bym raczej wrzucil tu przyslowie o belce w oku 8)


ja użyłam metafory, ale może byc też belka - przynajmniej dobitnie :lol:

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 22 kwie 2010 16:10

banita pisze:na szczescie nie bylo mnie na forum podczas tych wszystkich zdazen ostatnich dni, teraz na spokojnie moglem sobie wszystkie wywody poczytac i mam jedno pytanie ale zaznaczam sie na kaczora nie glosowalem, pis i szczegolnie tych przodownikow co zgineli uwazam za bande oszolomow, patriota ze mnie taki ze "ho ho" itp itd ale ...
niezwazajac na teorie spiskowe kto jakie podjol decyzje, na dzien dzisiejszy jesli kaczor nie nadawal sie aby spoczac na wawelu to czy ktos kiedykolwiek bedzie? wajda? golota? linda? malysz? tusk? kto?


Drogi Banito zgadzam się z Tobą w 100% - ja również nie głosowałam na Kaczyńskiego i nie byłam zwolenniczką PIS, ale co do pochówku to jestem zdania, że Kaczyński jako osoba, która było nie było została wybrana przez wiekszość społeczeństwa (głosującego), i była reprezentatntem naszego kraju powinien i spoczął na Wawelu. Królów ani książąt nasz kochany kraj nie posiada a przez szacunek do urzędu należało się to prezydentowi. I dywagacje na temat tak czy nie są zupełnie według mnie bezsensowne.

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 23 kwie 2010 00:55

PilsudSkiego......kapusciane emigracyjne lby

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 23 kwie 2010 07:20

blondynek pisze:bardzo zle ze ta, spoczal

wawel mogli dla wielkich zachowac a tak zbeszczescili no nie wiem jak sie to nazywa - pamiatke narodowa?

jak dla mnie na Wawelu mogli juz nigdy nikogo nie chowac

juz chyba Walesie bardziej by sie nalezalo to miejsce

i wasa mial jak Marszalek :lol:



a Wałęsa to czym niby się przysłużył krajowi? - tylko nie mów mi, że obalił komunizm w Polsce

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 23 kwie 2010 08:55

user1831635 pisze:

a Wałęsa to czym niby się przysłużył krajowi? - tylko nie mów mi, że obalił komunizm w Polsce


...a byles w tedy juz na swiecie?
co iwesz o komunie?
co wiesz o Walesie?
Ten facet poleplnil tylko jeden blad w sowim zyciu... zostal prezydentem...
Jego swiatly umysl idzie takimi zawilymi drogami ze... trzeba sie niezle nagimnastykowac zeby nadazyc, ale... prostactwo jego myslenia czasem powala na kolana:
cyt z Onat.pl
"...
- Jeśli PiS wystawi Jarosława Kaczyńskiego jako swojego kandydata na prezydenta, czy będzie to dobre rozwiązanie?

- Najgorsze z możliwych.

- Dlaczego?

- Dlatego, że będą wyjaśnienia, będą pytania o bilingi i o to, kiedy były te rozmowy telefoniczne z samolotem. Ja nie oskarżam, ale będą wielkie pytania. A nawet jeśli Kaczyński by wygrał, to co? Polacy z litości dadzą mu wygrać, a on będzie się szarpał podobnie jak jego brat i straci wszystko co ma. On powinien wyciągnąć wnioski, kupić różaniec i modlić się. ..."

...
oczywiscie lista cytatow bylaby dobrym tematem na odrebny watek, nawet niekonczaca sie opowiesc..., ale...
Tego faceta rozpoznawali i rozpoznaja na calym Swiecie, mowi ci to cos...?
Pytanie czy obalil komunizm nie jest do konca sensowne...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 23 kwie 2010 08:59

pochowany posrod:
- krolow z ktorych polowa zmarla nagle albo z niewyjasnionych przyczyn (pewnie syfilis albo inne swinstwo) a tylko garstka w jakis sposob przysluzyla sie krajowi
- wojewodow
- ksiezy
itp itd

wielkie mi halo ...

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 23 kwie 2010 09:02

darekzlondku pisze:
user1831635 pisze:

a Wałęsa to czym niby się przysłużył krajowi? - tylko nie mów mi, że obalił komunizm w Polsce


...a byles w tedy juz na swiecie?
co iwesz o komunie?
co wiesz o Walesie?
Ten facet poleplnil tylko jeden blad w sowim zyciu... zostal prezydentem...
Jego swiatly umysl idzie takimi zawilymi drogami ze... trzeba sie niezle nagimnastykowac zeby nadazyc, ale... prostactwo jego myslenia czasem powala na kolana:
cyt z Onat.pl
"...
- Jeśli PiS wystawi Jarosława Kaczyńskiego jako swojego kandydata na prezydenta, czy będzie to dobre rozwiązanie?

- Najgorsze z możliwych.

- Dlaczego?

- Dlatego, że będą wyjaśnienia, będą pytania o bilingi i o to, kiedy były te rozmowy telefoniczne z samolotem. Ja nie oskarżam, ale będą wielkie pytania. A nawet jeśli Kaczyński by wygrał, to co? Polacy z litości dadzą mu wygrać, a on będzie się szarpał podobnie jak jego brat i straci wszystko co ma. On powinien wyciągnąć wnioski, kupić różaniec i modlić się. ..."

...
oczywiscie lista cytatow bylaby dobrym tematem na odrebny watek, nawet niekonczaca sie opowiesc..., ale...
Tego faceta rozpoznawali i rozpoznaja na calym Swiecie, mowi ci to cos...?
Pytanie czy obalil komunizm nie jest do konca sensowne...


Oczywiście zgadzam sie z Tobą, że rozpoznaje go cały Świat - i nie ujmując mu jego zasług - to Zachód go wykreował, a na dwa lata przed wyborami precydenckimi, w których brał udział, w Gdańsku wiedziano już, że Wałęsa zostanie Prezydentem. Pytenie skąd wiedziano, skoro Wałęsa jeszcze wtedy nie był zdeklarowany brać udział w wyborach?

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 23 kwie 2010 09:06

banita pisze:pochowany posrod:
- krolow z ktorych polowa zmarla nagle albo z niewyjasnionych przyczyn (pewnie syfilis albo inne swinstwo) a tylko garstka w jakis sposob przysluzyla sie krajowi
- wojewodow
- ksiezy
itp itd

wielkie mi halo ...


dokładnie, nikt nie mówi o tym , że ci królowie w większości to rozpustnicy, bo ludzie wiedza tylko, że gdzieś tam kiedyś zasiadali na tronie - a o ich życiu prywatnym na lekcjach historii nikt nie naucza bo nie wypada mówić źle o władcach

Hipokryzja w czystym wydaniu


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 74 gości