O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
efektmotyla
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 02 lis 2007 22:54

Postautor: efektmotyla » 11 kwie 2010 16:24

Drogi Autorze Postu,

Zadajesz pytania, ktore to wymagaja chwili zastanowienia i analizy zaistnialych wydarzen i faktow....Ja osobiscie nie znam odp na zamieszczone przez Ciebie pytania, niemniej nie omieszkam zostawnienia komentarza skoro juz pokwapilam sie na przeczytanie wszystkich wiadomoscie tutaj zostawionych:)....'Podczas II wojny światowej winę przypisywaliśmy Niemcom i Rosjanom, potem komunistom'...z calym szacunkiem ale ten kawalek sugeruje conajmniej biernosc naszego narodu (oczywiscie bardzo indywiadualne interpretacja)z czym zgodzic sie nie moge z racji,iz jakby nie bylo jestesmy narodem walecznym, z poczuciem wlasnych wartosci i kultuwujemy jakze nam droga tradycje i obyczaje....22tys polskich obywateli zostalo zamordowanych w Katyniu, to nie jest przypisywanie winy, to sa fakty i naszym obowiazkiem jest pamiec....oczywiscie,nie jestesmy narodem doskonalym i jak kazda inna nacja ciagle sie uczymy ale to nie jest powod zeby nas skreslac...i oczywiscie,ze trzeba bylo wymienic Tupoleva-154 na lepszy model, i oczywiscie, ze nie mozna bylo wsadzac kwiatu polskiej polityki na jeden poklad,i oczywiscie.....i tak mozna,az bez konca...ale to sie nazywa gdybaniem nad rozlanym mlekiem...stalo sie...tragedia, ktora to ciezko objac rozumem. Nie mam odp na 'dlaczego', a i nie zazdroszcze ludziom, ktorzy 'znaja' konkretna i absolutna odp (kwestionowane kryteria absolutu). Dla Kowalskiego to jest wola badz kara boska, dla Kowalskiego nr 2 fatum lub przypadek, a Kowalski nr 3 doszukuje sie spisku. Jak to moja znajoma ujela 'historia zatoczyla kolo' i fakt pozotaje faketm. Stanelismy w obliczy ogromnej tragedii i trzeba nam znow mobilizacji i sily by stawic temu czola.
Ja osobiscie wierze w nas i mam gleboka nadzieje, ze 'wyrwe' spowodowana utrata tak wielu znakomitosci bedziemy w stanie uleczyc jak najszybciej dla dobra naszego narodu.
Przyzanje, iz dalam upust moim myslom i zdaje sobie sprawe, ze odeszlam troszke od tematu, jednakze z zaciekawieniem bede sledzic proby polemiki z Twoim postem gdyz jest milo zobaczyc na formu cos wiecej niz pusta prowokacje:).Pozdrawiam

kupon
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2010 16:04

Pilot?

Postautor: kupon » 11 kwie 2010 17:01

Podobno to wina Pilota bo sie uparl aby ladowac w tej mgle. Samolot tez troche stary byl...

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 12 kwie 2010 01:15

Ja znam wszystkie odpowiedzi. Ale po 15 funtów za jedną. Trza zadzwonić na nr 079562145, wprowadzić swój nr karty, zadać pytanie, a po 2 dniach przyjdzie odpowiedź pocztą.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 12 kwie 2010 18:59

user1727342 pisze:Czytam Biblię tak aby zrozumieć starając się wyciągnąć wnioski dla swojego życia.
I to, co wyczytałem to to, że Bóg kocha ludzi i dał swojego jedynego syna Jezusa Chrystusa aby poszedł do ludzi i objawił im Ojca, tak aby każdy kto w niego wierzy nie zginął ale miał życie wieczne i miał je w obfitości.
Bóg nie posłał Jezusa aby pozabijał ludzi lecz wprost przeciwnie aby dał im życie pełne wartości.
Czy tak trudno wyczytać to z Biblii?

A tak wracając do tematu, czy ktoś zna odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania?




skoro tak biblie czytasz to bys zauwazyl, ze tam wlasnie sa odp na zadane przez ciebie pytania.. po co londynek zasmiecac twoimi wywodami i denerwowac ludzi.. jak nie rozumiesz biblii to przykleknij sobie i Boga zapytaj wprost albo poczekaj do smierci.. :wink:

user1727342
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2010 15:27

Biblia żródłem odpowiedzi? Ale jaka jest odpowiedź?

Postautor: user1727342 » 16 maja 2010 23:23

aina24 pisze:skoro tak biblie czytasz to bys zauwazyl, ze tam wlasnie sa odp na zadane przez ciebie pytania.. po co londynek zasmiecac twoimi wywodami i denerwowac ludzi.. jak nie rozumiesz biblii to przykleknij sobie i Boga zapytaj wprost albo poczekaj do smierci.. :wink:


Zgodziłbym się z Tobą choć tylko połowicznie.
A co ty wyczytałeś z Biblii jako wyjaśnienie prawdziwych przyczyn tej tragedii?
Czy mógłbyś się tym podzielić na forum aby i inny mogli z tego skorzystać?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 maja 2010 08:54

Jakiemu narodowemu wrogowi przypiszemy tą dzisiejszą tragedię gdzie zginęła nie tylko Głowa Państwa Polskiego ale również inni cenni liderzy i autorytety?


Nie zgineli "liderzy" ani "autorytety" tylko w wiekszosci politycy bardzo mierni (plus kilkunastu uczciwych ludzi, plus zaloga).

Jesli mam byc szczery to jakosc polskiego zycia politycznego moze tylko zyskac po zniknieciu z niego takich ludzi jak ''Spieprzaj, Dziadu'' Kaczynski, ''Scigac Spiegla'' Gosiewski, ''Zabojcza Wanna'' Wassermann czy ''Witch-hunt'' Kurtyka.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Biblia żródłem odpowiedzi? Ale jaka jest odpowiedź?

Postautor: aina24 » 17 maja 2010 14:17

user1727342 pisze:
aina24 pisze:skoro tak biblie czytasz to bys zauwazyl, ze tam wlasnie sa odp na zadane przez ciebie pytania.. po co londynek zasmiecac twoimi wywodami i denerwowac ludzi.. jak nie rozumiesz biblii to przykleknij sobie i Boga zapytaj wprost albo poczekaj do smierci.. :wink:


Zgodziłbym się z Tobą choć tylko połowicznie.
A co ty wyczytałeś z Biblii jako wyjaśnienie prawdziwych przyczyn tej tragedii?
Czy mógłbyś się tym podzielić na forum aby i inny mogli z tego skorzystać?



bo takie pytania jak Twoje ludzie sobie zadaja nie od dzis.. szczegolnie od czasu II swiatowej .. jak to sie stalo, ze tyle niewinnych ludzi zamordowano, male dzieci.. i ciagle tak sie dzieje.. widocznie Bog ma w tym jakis plan, ciezko to pojac.. nic nie dzieje sie bez powodu.. no a w biblii napisane, ze do wiary trzeba pochodzic 'jak dziecko' nie wszystko starac sie rozumiec jak uczeni w pismie bo w tedy wyciaga sie bledne wnioski... bo zrozumiesz dlaczego??? jak tak sie ludzie zastanawiaja nad wiara to poprostu przestaja wierzyc wiec moze lepiej sie nie zastanawiac prawda :roll:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 maja 2010 14:31

kiedys papiez w Toronto powiedzial,ze gdy dzieje sie tragedia to Bog placze razem znami, dlatego o wszystko trzeba sie modlic, bo tak jest Bog sprawiedliwy,ze musisz go poprosic zanim Ci cos da...

a czy oni modlili sie o szczesliwa podroz??? moze to jest przyczyna.. :roll:

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 17 maja 2010 14:39

zostaw aniu Boga i Papieza w spokoju...
...wracajac do tematu postu - przyczyna? ziemia znalazla sie za blisko samolotu...
a powazniej: nie dowiemy sie prawdy - prawda zawsze komus bedzie nie po drodze... dzis ten temat jerst na 3-5 miejscu wiadomosci, za kilka tyg na 10tym, za 2-3 miesiace - jaka tragedia? pojawia sie nowe, np... ale to zostawmy silom wyzszym...

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 maja 2010 14:57

taki wlasnie byl moj point, zeby Boga zostawic w spokoju... :roll:

no i on wlasnie mi to zazucal wiec rozwinelam wypowiedz :roll:

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 17 maja 2010 18:05

...to popracuj jeszcze nad "rozwijaniem"...

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 maja 2010 18:11

nie musze nad niczym pracowac..

poprostu nie mam czasu sie wysilac z pisaniem albo mi sie nie chce :lol: :wink:

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 17 maja 2010 18:21

wiec... zechciej bardziej chciec niechciec pisac...

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 maja 2010 18:28

glupi jestes.. nie ja nie glupi to ty glupi! tego chcesz??? :lol: to do piaskownicy bo ja juz z takich rzeczy wyroslam :wink:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 maja 2010 23:58

Biblia jest dla tych ktorzy nie rozumia 10 przykazan.
10 przykazan jest dla tych co nie rozumieja zwyklego, nie czyn drugiemu co Tobie nie mile.
Wszystko pozatym to zerowanie na glupocie, naiwnosci i zbijanie kasy.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości