O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 14 kwie 2010 16:58

jaki by ten kaczynski nie byl i reszta szkoda mi ich..


Jak powiedział "Gazecie Wyborczej" płk Zbigniew Rzepa, prokurator wojskowy, który bierze udział w badaniu przyczyn katastrofy, z zapisów czarnych skrzynek wynika, że piloci przed samą katastrofą rozumieli, że się rozbiją. Przyznał, że końcówka zapisu na taśmie "była dramatyczna",

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 14 kwie 2010 18:35

MarcFloyd pisze:Wcale nie uwazam aby post Ewy byl glupi:

o tym co sie stalo 70 lat temu w katyniu,beznadzieja jaka byla w polsce taka nadal jest moze jeszcze wieksza ale najwazniejse zeby kwiatki w katyniu byly...komus sie priorytety mieszaja i odkad zyje zawsze taka mentalnosc w polsce byla..


...a wedlug ,mnie:

ewazraju pisze:abstrahujac od tragedii...wkurza mnie to nieustanne p... o tym co sie stalo 70 lat temu w katyniu,...

...
...idziesz droga wybiorczego tworzenia oceny tworczosci niemadrej ewy ...
...czy mamy w dalszym ciagu zal do Szwedow za Potop Szwedzki?... rozroznij najblizsza historie ktorej skutki ciaza w pamieci bardzo wielu Polakow... podaj mi choc jedna osobe z kregu twojej wlasnej rodziny ktora znasz/znales ktora zostala zamordowana w Katyniu... masz kogos?
...punkt myslenia zalezy od punktu siedzenia... inaczej bys podchodzil do tematu gdyby...
... takie klapanie ewci:..."poza tym powiedzmy szczerze ze zgineli ze zwyczajnej glupoty lub nieostroznosci..."
stan przed tymi wszystkimi ktorzy sa zdruzgotani smiercia najblizszych - powiedz im to...
...prawda? czy ktores z was wie jaka jest prawda? mnie tez sie cos wydaje, ale wole to formulowac w formie pytan a nie stwierdzen...

...uszanujcie cierpienie tych co zgineli i tych co musza z tym sie pogodzic...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 14 kwie 2010 21:16

Darek, co ty pieprzysz?

1. Jak wybiorczego jesli cytuje caly post?

2. Czy skoro moj dziadek walczyl z Niemcami to mam tychze Niemcow nie lubic, wyzywac ich przy kazdej okazji i obrazac? A to sie robi w Polsce z Rosjanami.

3. Tak, zgineli z czyjejs glupoty lub nieostroznosci. Czyjej - pokaza trasmy czarnej skrzynki. Bo jak na razie prokuratura odmawia ich ujawnienia.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 15 kwie 2010 00:06

...widocznie mamy rozne zdefiniowane pojecie "caly"...

...jest potezna roznica pomiedzy podejsciem do Niemcow i Rosjan. Pozwol, ze uzyje porownania. Niemcy faszystowskie to taki zboj ktory wlamal sie do twojego domu, zrabowal co sie dalo, zabil tych niektorych domownikow, ale... na koncu jak go zlapali-pokonali, przyznal sie co zrobil, i oficjalnie nazwal sie zbojem (mniejsza o okazanie skruchy i zalu - sprawy niemiezalne)
Rosja sowiecka, to taki dobry sasiad ktory w ramach pomocy przyszedl ci odebrac czesc twojego domu, wymordowac czesc domownikow bo tobie sie nie przydadza a oni nie wiedzieli co z nimi zrobic... a nastepnie kaza sie nazywac przyjaciolmi a takie tam zaszlosci to... nie bylo swiadkow, nie ma problemu.
Z grubsza - latwiej sie dogadac ze skruszonym zbojem niz z falszywym przyjacielem. Wiekszosc z nas rozroznia jednak Ruskich i ich elity polityczne ktore to byly i sa ...hmmm to nie miejsce i nie czas...

...nie oczkuje niczego rewelacyjnego po ogloszeniu zawartosci tychze tasm, niczego sensacyjnego, tasmy nie powiedza co kto komu nakazal, rozkazal...nawet jasli to tam jest, to tam zostanie... moze byc tak ze lepiej sklamac niz zabic prawda - glupota i nieostroznosc to nie sa okreslenia adekwatne do jakiegokolwiek scenariusza faktycznych zdarzen...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 15 kwie 2010 08:45

Bzdura! Na tej zasadzie Czesi powinni nas nienawidzic do dzisiaj za Zaolzie (nie przeprosilismy), Litwini za AK (nie przeprosilismy), inni wschodni sasiedzi za agresje polska na wschod ( "wyprawa" Pilsudskiego na Kijow - nie przeprosilismy).

PO CO? Zostawic historie historykom a nie zyc nia jakby to wszystko wydarzylo sie wczoraj.

A cytowalem niema caly post - z drugiej czesci tylko poczatek, zeby wyjasnic czego sie tyczyl, wiec two przytyk jest niecelny.

Co do tasmy to juz widac mataczenie: dziwnym trafem mowi sie o ostatnich sekundach. Mnie nie interesuja ostatnie sekundy, mnie interesuje czy piloci sami podjeli decyzje o ladowaniu czy ktos im to nakazal.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 125 gości

cron