O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
tomekatomek1
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2010 19:55

Firma skupująca auta

Postautor: tomekatomek1 » 12 mar 2010 19:59

Cześć,

Wystawiłem samochód na sprzedaż na autotrader.co.uk. Po jakimś czasie napisał mi facet, że ma 3 komisy i że chce kupić moje auto. Dogadałem się co do ceny (350ł) i miał przysłać mi czek który miał być wystawiony na trochę więcej (różnice miałem oddać pracownikowi, który przyjedzie po auto), po 2 tyg dostałem list z czekiem wystawionym na 2500Ł. Miał ktoś taki przypadek? Gdzie jest haczyk? Co to za przekręt? Żadnej nazwy firmy w mailu mi nie podał. Pozdrawiam

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 12 mar 2010 20:23

Wyplacisz kase, pewnie w ten sam dzien sie zjawi "pracownik", oddasz mu reszte kasy, a dzien pozniej bank cofnie pieniadze, bo czek bez pokrycia i bedziesz miec debet do splacenia.
Stary numer...

wwwENGLANDpl
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 09 mar 2010 05:52

Postautor: wwwENGLANDpl » 17 mar 2010 08:34

Musisz być b. ostrożny zamieszczając ogłoszenie na autotrader.co.uk i innych takich stronach. Ja ile razy coś tam sprzedawałem zawsze 95% maili i telefonów miałem od naciągaczy, a nie od uczciwych kupców. Np. propozycja wysłania samochodu dla córki w Austrii ( niby prezent). Przyjedzie laweta firmy kurierskiej i dostane czek itp.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 71 gości

cron