O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Polak w UK- Second Citizen .

Postautor: Gonzo » 30 paź 2007 22:25

Weźmy sobie pod lupę takie wyspy - i 1,5 mln osób które wyjechały. Są tam obywatelami drugiej, jak nie trzeciej kategorii. Oczywiście nikt się do tego nie przyzna. A teraz wytłumaczę ten mechanizm - nagle taki Angol musi się przyzwyczaić że co 40-sta osoba którą widzi na ulicy to Polak - i zrobiło się tak przez ostatnie 3 lata! Może jesteśmy normalnymi petentami w urzędach czy bankach - ale w Polsce podobnie! Ale do czego zmierzam - choćby do tego że gdy na You Tube pojawił się filmik z wyczynów kibiców w Wilnie pod nim pojawiło się wiele komentarzy cudzoziemców, także z Wysp o podobnej treści "Polacy, tolerujemy ich tutaj bo to tania siła robocza, dobrze sprzątają hotele czy podają hamburgery, ale chętnie bym ich stąd wyrzucił".
Polacy oczywiście puszczają to między uszami -bo nie zrezygnują ze swojej pensji tylko z powodu takich uwag - oczywiście nie przyznają się do tego - bo kto się przyzna że jadą po nim a on udaje ,że nie słyszy bo więcej zarabia niż w Polsce? Ponadto ludzie którzy tam wyjechali w większości nie mają honoru - spójrzcie na forum - każdy emigrant pisze: wyjechałem bo tutaj zarabiam 4 razy tyle, bo mam już 2 samochody, bo kupuję mieszkanie! (ciągle gadka o pieniądzach - czytaliście kiedyś że ktoś tam znalazł lepszy dom? wspaniałych przyjaciół? słyszeliście aby jakiś polski facet spotykał się z angielską dziewczyną?). Potem piszą jeszcze o tym jak to w Polsce źle i jak to nie czują się Polakami (skąd widzą że źle - nie wiem .., no i skoro tak nienawidzą tej Polski i polskości to po co zaglądają na polskie fora? odpowiem Wam - bo tu nawet na forum wypisując farmazony jestem kimś więcej niż tam). Spotkałem się z 2 zjawiskami będącymi reakcją na taką ilość Polaków.
1. Wśród Polaków - ludzie nie chcą mieć polskich znajomych, wstydzą się mówić po polsku, udają Anglików - dlaczego? Bo jak napisałem - Polacy to ludzie drugiej jak nie trzeciej kategorii.
2. Niespotykany wśród Anglików wzrost postaw nacjonalistycznych, a nawet skrajnie nacjonalistycznych. Na ulicach widzę coraz więcej skinów i jak na początku ludzie byli życzliwi względem Polaków, teraz gdy co 40 osobnik jest z Polski to jesteśmy dla nich już nawet nie irytujący ile wkurzający.

O tym jak nas traktują świadczy choćby młodzieżowa gra - wkurzyć Polaka - wchodzą do supermarketu lub restauracji, wybierają ofiarę i robią ją w balona - sukces osiągają wtedy gdy np. udając ze zamówili coś innego (np. mówią max szybko po angielsku i nie chcą powtarzać - ciężko ich zrozumieć) wzywają szefa - jak Polak dostanie bure przy wszystkich lub zostanie zwolniony to punktują ... pisali o tym na Wp, Onecie i Interii

Czy im się dziwie? Nie - wyobraź sobie ze nagle w Polsce pojawia się 1,5 mln Cyganów, Rosjan, Ukraińców czy Rumunów ... że co 20 osoba na ulicy jest tej nacji. Napiszesz że tak mówię bo jestem zacofanym Polaczkiem? a jak odnoszą się Niemcy do Turków? Co się dzieje z Cyganami na Słowacji? Jak traktuje się Arabów we Francji? Co robili Włosi z Polakami? W Anglii jest tak samo - tylko ludzie o tym nie mówią. To tak jakby przyjechał do Polski najazd Bułgarów - 99 % Polaków chciałoby ich zatrudnić przy zbieraniu truskawek lub sprzątaniu ulic. Ale żeby on został menadżerem? Szefem mojej firmy? Tylko pod warunkiem że płaciliby mu mniej niż powiedzmy komuś na stanowisku kierowniczym w Polsce. Dokładnie tak jest w Anglii - Polacy to niewolnicy do prac których Anglicy lub Irlandczycy nie lubią. Ale szef z Polski? Oj nie! Jesteśmy conajwyżej pracownikami szeregowymi - i tak nas gorzej traktują, mniej płacą ...

Oczywiście zdarzają się nieliczne wyjątki - ale naprawdę nieliczne

wiec jeżeli nie masz ciśnienia (np rodziny tutaj) na pieniądze to nie wyjeżdżaj - będziesz niczym.Robotnikiem na budowie piramidy.

Lipa
Gastarbeiter
Posty: 82
Rejestracja: 23 paź 2007 16:31

Postautor: Lipa » 31 paź 2007 00:13

Ostatnio zmieniony 01 lis 2007 22:44 przez Lipa, łącznie zmieniany 1 raz.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 31 paź 2007 00:29

Angole lubią niewolników za małe wynagrodzenie.Tak było w dawnej historii i powoli to wraca dzięki emigrantom z Polski.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 31 paź 2007 07:18

na drzewo, pianobijcy.

Lipa
Gastarbeiter
Posty: 82
Rejestracja: 23 paź 2007 16:31

Postautor: Lipa » 31 paź 2007 10:09

Ostatnio zmieniony 01 lis 2007 22:45 przez Lipa, łącznie zmieniany 1 raz.

user536883
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2007 16:20

Postautor: user536883 » 31 paź 2007 10:27

potwierdza sie znajomosc angielskiego u nieudacznikow co pisalem kilka minut temu w innym poscie, taki Gonzo po angielsku nawet nie umie poprawnie, napisal "Polak w UK- drugi obywatel", kto to jest drugi obywatel? nie wiele to mowi, Gonzo chcial zapewne napisac ze to obywatel drugiej kategorii, a wtedy to sie pisze second sort citizen, ale ze Gonzo nie umie podstawowych slow, to i taki nieudacznik wypisuje zo tylko zlego o UK jak tu zle, sam zapewne pracy nie mogl znalezc, jak i jego kolega w Bradford kibluje, to mysli ze kazdy tak ma, ale niech sie pojawi artykul ze Polakom w UK jest bardzo dobrze, zarabiaja dobrze, to juz Gonzo i spolka o tym nie napisza, udaja ze tak nie ma, ale niech sie zdarze jakis pojednczy ekstremalny wypadek, na kilkaset tysiecy Polakow to juz to wyolbrzymia, ze kazdy tak ma;
bardzo wielu angielskich pracodawcow jest bardzo zadowolonych z Polakow, bo dobrze pracuja, ja sam jak odchodzilem do lepiej platnej pracy to mi pracodawcy dziekowali ze u nich pracowalem, oto email:
Dnia 10-08-2005 o godz. 10:14 tim wright napisał(a):
> hi
>
> thanks for your email, as i said to you before you left, you did a very
> good job for us when you worked here - you are a very hard working guy
> (it showed the english guys what to do!)
> i am disappointed with your answer, but i do
> understand your decision.
>
> i wish you all the best in your new career in Essex and i would like to
> thank you for your contribution in the past. if you would ever like a
> written reference please do not hesitate in letting me know
>
> all the best in Essex!
>
> tim

zdecydowalem sie na inna prace, lepiej platna niz u tego Tima co tam sie podpisal, wystawil mi dobre referencje, i jakbym chcial wrocic to moge;
ale Gozno pominie to milczeniem, to jedyne co umie to pluc na UK, ze tu jest gorzej niz w Polsce;
a mnie wlasnie w UK szanowano, z tym Timem to nawet na piwo w piatek po pracy chodzilismy, anglicy sami mnie wyciagneli do pubu, nie spotkalem sie z zadna dyskryminacja od Anglikow, do wyplaty mialem tyle samo co Anglicy, kazdy pracodawca zalowal ze od nich odchodze, wystawial dobre referencje, prosil zeby zostal u nich w pracy; to w Polsce Polak jest obywatelem drugiej kategorii, w urzedzie, i w pracy

fghjgj
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2007 11:45

Postautor: fghjgj » 31 paź 2007 10:37

100% racji gonzo dlugo nosy !!!!!!!!!!! JESTESMY TU k...a j.e.b.a.n.y.m.i. BEDUINAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BEDUINI Z polski ŁACZCIE SIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sprzataczki bilderzy plomberzy fkaszka na stol w sobote wieczorem i hymn na zerwanym !!!!!

Barton
Gastarbeiter
Posty: 68
Rejestracja: 30 sie 2007 14:02

Postautor: Barton » 31 paź 2007 12:30

Gonzo vel Lipa sie nie poddaje jak widze :P
Gonzo wymysliles sobie alter ego zeby Ci wtorowal :?: i jeszcze wystawial pochwaly w profilu LOL
To takie smutne...
Gonzo co ty wiesz o zyciu w UK, tyle co przeczytasz ?
Wyszukujesz z pasja wszystkie informacje ktore maja potwierdzic Twoja prywatna teorie ze zycie w UK dla polakow jest nie do zniesienia...
Tylko po co ?
Czujesz poczucie misji ? Chcesz uchronic innych przed podobnym losem?
namowic nas do powrotu ? (tesknisz za nami ? :twisted: )
O co Ci chodzi napisz wreszcie, zobaczysz ze Ci ulzy :P
Pozdrawiam
Barton

user536883
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2007 16:20

Postautor: user536883 » 31 paź 2007 12:35

kto chce byc nikim w UK to tez moze, to wolny kraj, kto chce sprzatac to sprzata, zmywac to zmywa, i nikt tu nie dyskryminuje drugiego czlowieka za to w jakim zawodzie pracuje, kazdy jest potrzebny; szanse awansu w pracy sa, i nikt nie traktuje nikogo w pracy tak jak w Polsce, tylko w waszych opowiesciach tak to kreujecie, nie umieliscie do niczego dojsc, to teraz sie pocieszacie wypisujac jakies absurdalne sytuacje, wezcie sie za nauke angielskiego, za zdobycie fachu i sie okaze ze mozna dobrze zarabiac i nie kiblowac na dworcu, jak to wam do tej pory wychodzilo

Lipa
Gastarbeiter
Posty: 82
Rejestracja: 23 paź 2007 16:31

Postautor: Lipa » 31 paź 2007 13:20

Ostatnio zmieniony 01 lis 2007 22:45 przez Lipa, łącznie zmieniany 1 raz.

user1579590
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2007 15:51

Postautor: user1579590 » 31 paź 2007 15:55

http://www.youtube.com/watch?v=ce8WeBRoDx8

Nie wszyscy Polacy pracuja jak niewolnicy...

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 31 paź 2007 16:03

Lipa pisze:
odinn pisze:na drzewo, pianobijcy.

Zabolało ???


nie, jestescie po prostu meczacy

Barton
Gastarbeiter
Posty: 68
Rejestracja: 30 sie 2007 14:02

Postautor: Barton » 31 paź 2007 16:20

Dochodze po malu do wniosku ze "GonLip" to jedna wielka sciema.
Nie wiem jeszcze dokladnie jaki jest dalekosiezny cel sciemy.
Prawdopodobnie chodzi o rozruszanie forum, bo oklaplo po zmianie jego wygladau i wykasowaniu archiwum...
Jesli sie myle to GonLip jest poprostu zwyklym smutnym trollem.
Ale mam nadzieje ze to sciema :P
Pozdrawiam

Lipa
Gastarbeiter
Posty: 82
Rejestracja: 23 paź 2007 16:31

Postautor: Lipa » 31 paź 2007 16:45

Ostatnio zmieniony 01 lis 2007 22:45 przez Lipa, łącznie zmieniany 1 raz.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 31 paź 2007 16:48

...
Ostatnio zmieniony 02 mar 2009 19:55 przez darekzlondku, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 47 gości