O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
zYx
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2007 15:08

Bank, który nie pobiera opłat za transakcje np. w Polsce?

Postautor: zYx » 25 lis 2009 17:41

Mam konto w natwest i za każdym razem jak za coś płacę w pl natwest pobiera tzw. Exchange Rate Transaction Fee (ERTF) która chyba aktualnie wynosi 2.75% od kwoty.

Jest jakiś bank w UK, który nie pobiera takich opłat i który nie ściemnia, że nie pobiera, poprzez przeliczenie sobie exchange rate "po swojemu"?

Z góry dzięki za wskazówki.

zYx
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2007 15:08

Postautor: zYx » 25 lis 2009 18:08

To jak to jest, że jak mama przyjeżdża mnie odwiedzić, żadnych opłat nie płaci, oczywiście konto w polskim banku.

Jestem wdzięczny za wskazówki, jednak nie potrzebna mi, ani nie chcę żadnej dodatkowej karty. Chce korzystać ze swojego konta na bieżąco beż żadnych kombinacji. Nie mam na to czasu. Zarabiam pieniądze i chcę je wydawać nie płacąc jednocześnie bankowi, bo z jakiej paki.

Musi być jakiś bank, który nie pobiera za to opłaty.

endek
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2008 23:03

Postautor: endek » 02 gru 2009 05:38

:D Nationwide-jedyny bank w uk -ma taki symbol malego niebieskiego domku- zebys latwiej znalazl- placac karta kazdego banku w sklepie nie Ty placisz lecz bank,wybierajac kaske z bankomatu za granica,banki pobieraja zaleznie od wyciagnietej sumy minimum £1.50. Jedyny bank ktory nie kasuje Cie za wybieranie na calym swiecie z bankomatu to wlasnie NATIONWIDE,mozesz wybierac z kazdego bankomatu niezaleznie do jakiego banku nalezy.

endek
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2008 23:03

Postautor: endek » 02 gru 2009 05:38

:D Nationwide-jedyny bank w uk -ma taki symbol malego niebieskiego domku- zebys latwiej znalazl- placac karta kazdego banku w sklepie nie Ty placisz lecz bank,wybierajac kaske z bankomatu za granica,banki pobieraja zaleznie od wyciagnietej sumy minimum £1.50. Jedyny bank ktory nie kasuje Cie za wybieranie na calym swiecie z bankomatu to wlasnie NATIONWIDE,mozesz wybierac z kazdego bankomatu niezaleznie do jakiego banku nalezy.

zYx
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2007 15:08

Postautor: zYx » 02 gru 2009 07:21

Dzieki za wskazowki, na pewno zobacze jednak nie chodzi mi o bankomaty, a transakcje bezgotówkowe.

Dzięki.

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 02 gru 2009 17:40

W dalszym ciagu Nationwide, ale nie jest prawda, ze nie ma prowizji na calym swiecie. Brak prowizji dotyczy EU i paru innych krajow europejskich.

http://www.nationwide.co.uk/current_acc ... ctions.htm

zYx
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2007 15:08

Postautor: zYx » 02 gru 2009 20:31

zosiasamosia pisze:W dalszym ciagu Nationwide, ale nie jest prawda, ze nie ma prowizji na calym swiecie. Brak prowizji dotyczy EU i paru innych krajow europejskich.

http://www.nationwide.co.uk/current_acc ... ctions.htm


Jednak jakiś bank się znalazł. Dzięki wielkie za wskazówki. :)

boratorabora
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 29 paź 2009 20:46

Postautor: boratorabora » 04 gru 2009 10:23

kazdy bank pobiera z tym ze niektorzy troche mniej

abartok
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 26 paź 2009 00:19

Postautor: abartok » 04 gru 2009 11:32

przelewy z nat west do pko chyba pb

zdrapka
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2010 11:19

Postautor: zdrapka » 12 lut 2010 11:47

Akcenta CZ. Tak dokuczyła słowackim bankom, że zamknęli jej rachunki. Sąd ukarał ich za zmowę karą <10 mln EUR
http://www.antimon.gov.sk/409/3707/the- ... 00-for.axd
Kupią od Ciebie funty za ok.8-10gr. więcej niż bank. Z dowolnego banku w UK przelej pieniądze na konto firmy Akcenta CZ. Akcenta przeleje na Twoje polskie konto PLN. Przy przelewie rzędu 10.000GBP, zaoszcędzisz 900-1000zł (tyle na was zarabia każdy bank). Nie mają marmurów i setek pracowników. Specjalizują się w dewizach, więc mają lepsze kursy niż banki.
daniels@iplus.blackberry.com

lostintranslation
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2011 17:18

Postautor: lostintranslation » 15 cze 2011 10:57

endek pisze::D Nationwide-jedyny bank w uk -ma taki symbol malego niebieskiego domku- zebys latwiej znalazl- placac karta kazdego banku w sklepie nie Ty placisz lecz bank,wybierajac kaske z bankomatu za granica,banki pobieraja zaleznie od wyciagnietej sumy minimum £1.50. Jedyny bank ktory nie kasuje Cie za wybieranie na calym swiecie z bankomatu to wlasnie NATIONWIDE,mozesz wybierac z kazdego bankomatu niezaleznie do jakiego banku nalezy.


Aaaa, czyli to Nationwide??? Ktoś mi już wspominał o tym banku, a chciałam sobie założyć konto, bo akurat wyjeżdżam na roczne stypendium za granicę a wyciągając pieniądze kartą RBS zapłaciłabym fortunę. Dzięki!!!!

ppinc2
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2011 21:02

Postautor: ppinc2 » 06 paź 2011 15:36

sprawdź ten artykuł, może warto korzystać karty kredytowej? http://www.moneycalculators.info/pl/ban ... drozy.aspx


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości

cron