O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 17 wrz 2009 22:45

Drogi Blondynku
glupota jest stala towarzyszka ludzkiej natury
tak samo jak madrosc

i to dotyczy kazdego bez wyjatku

pierwszy raz o tym slyszysz?

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 18 wrz 2009 00:49

Istnieje grupa Polaków, którzy są wręcz mistrzami w poniżaniu i dołowaniu samych siebie i swoich rodaków(patrz Banita) - komentarze w stylu: "jacy to my Polacy okropni jesteśmy", "wcale nie jesteśmy od innych lepsi, a wręcz gorsi" są tego najlepszym przykładem. Wystarczy już tej żałosnej "autorefleksji" i pokutnego biczowania się panowie masochiści. Czas zacząć myśleć pozytywnie i być dumnym z bycia Polakiem.Odnośnie 17 Września..
Gdyby Francja i Anglia nie narobiły w pory w 1939 i gdyby mieli choć szczyptę honoru - wtedy 17 Września by nie było.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 18 wrz 2009 08:36

...taki aksjomat:
blondynek pisze:mnie sie nie zdarza
:lol:
twierdzisz ze jest inaczej- pokaz 8)

..jest przykladem!

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 wrz 2009 08:59

jako czlowiek bez klasy mialem nadzieje na jakas w koncu rzeczowa dyskusje ale ...

Kordian - a gdzie podzial sie twoj szacunek dla tych co zgineli np. pod cedynia? ja nie widze zadnej roznicy miedzy tymi a tymi co zgineli na granicy 17 wrzesnia. ty za to w swoim wielkim byciu malym patriota widzisz tylko to co bylo na koncu, to o czym w tv glowki gadaja a cala reszta juz nie wazna, i ty smiesz sie uwazac za wielkiego polaka patriote? gdzie sie podziala pamiec i szacunek do ponad 1000 lat polskiej histori? aaaa wiesz tylko ze cos tam bylo ale juz sie o tym nie mowi to to temat slaby politycznie i zamieszac sie za bardzo nie da wiec po co tracic czas. gdzie kordianku byl twoj szacunek do polskosci jak jedyne na co cie bylo stac to kp? jak wtedy reprezentowales ojczyzne? jako wystawiales jej laurke? ja przynajmniej nie wstydzie sie mowic skad jestem jak pytaja zeby nie mysleli ze polacy to moga tylko tyle co ty pokazales

darek - ty chyba musisz sie czegos napic moze wtedy otworza ci sie oczy i zaczniesz postrzegac swiat w calosci a nie tylko wybrany kawalek na spolke z kordianem. dobrze ze napisales ze historie trzeba znac itd. szkoda ze twoje znanie i szacunek do walczacych za nia zaczyna sie dopiero w 1939.

gozno - za malutki i glupiutki jestes zeby dostrzec kto tu sie poniza jako polak. to nie ja co roku placze ze o ja biedny polaczek, one ruskie mnie noz w plecy w 39, co by bylo gdyby itp itd. ja jako polak ktory sie ceni czego wy we 3 nie jestescie i pewnie nigdy nie pojmiecie mowie - h im w d, mam gdzies co bylo przez ostatnie 70 lat, niech zobacza gdzie jest teraz polska a gdzie sa oni bo u nich od 39 zmienialo sie tylko w moskwie, u nas zmienil sie caly kraj i ludzie jakos zyja czego nie mozna powiedziec o rosjanach w wiekszosci. masz racje mapecie biczuj sie dalej co roku, placz w te swoje rocznice czegos i nazekaj jak to ci zle i pisz to co piszesz jest sie przynajmniej z czego posmiac

jak ktoremus spadna klapki z oczek i wylaczy tv to zapraszam do dyskusji - jak nie to szkoda klawiszy

ps. o sztandarowym argumencie w moja strone jak nie ma sie nic innego do powiedzenia - mod vs. klasa - twoja klasa dareczku konczy sie chyba na naszej klasie, kiedys mialem o tobie inne zdanie ale od jakiego czasu sklaniam sie ku temu drugiemu

ps2. ew. bledy ortograficzne - pfff zieeeew

amen

EDIT: zamiast stac i lamentowac cala polska wczoraj powinna pokazac ruskim gest Kozakiewicza, wtedy dopiero wtedy pokazalaby ze ma do siebie jakis szacunek bo poki co nie ma zadnego
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2009 09:04 przez banita, łącznie zmieniany 1 raz.

sebastianis
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2009 18:56

Postautor: sebastianis » 18 wrz 2009 08:59

A ja sobie zadaje pytanie co znaczy byc patriota, jaka cegielke moge od siebie dolozyc zeby moskal starozakonny niemeic czy inna swolocz na moj kraj reki juz nie podniosla.
I tak sobie mysle, ze tylko pozytywizm jest sluszna droga.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 18 wrz 2009 09:15

..banita, to co siue dzialo 500 lat temu bylo szalenie wazne... to co bylo 2000 lat temu tez... itd... lae skutki i wplyw tej najnowszej historii, tej ktora jest w zylach naszych ojcow i dziadkow ktorz wciaz zyja jest tematem do myslenia w kontekscie "wyciagania wniskow z historii"... byloby smieszne aby dzis boczyc sie na szwedowza Potop, ale pomyslec o tym jak potraktowali nas sasiedzi ze wschodu i z zachodu i miec swiadomosc ze w ich swiadomosci i mentalnosci niewiele sie zmienilo... hmmm ... czy nie dostrzegasz roznicy?... nie twierdze ze za 500 lat ktos w rownej mierze bedzie sie zastanawial nad 17 Wrzesnia, nie... moze i dobrze ale ... ten dylemat juz nas nie dotyczy...
... co klasy... przemilcze...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 wrz 2009 09:43

pozwol ze rozloze cie na czynniki pierwsze:

darekzlondku pisze:..banita, to co siue dzialo 500 lat temu bylo szalenie wazne... to co bylo 2000 lat temu tez... itd... lae skutki i wplyw tej najnowszej historii, tej ktora jest w zylach naszych ojcow i dziadkow ktorz wciaz zyja jest tematem do myslenia w kontekscie "wyciagania wniskow z historii"


zapomiales dodac najnowszej historii, czlowiek rozumny wyciagnie wnioski z calosci problemu tj z historii a nie tylko z jego kawalka tj historii ostatniej
nawet male dziecko jak sie spazy to od razu wie zeby nie dotykac bo pazy ale przy tym nie zapomina za kiedys tam wlozylo palec miedzy drzwi a futryne i tez bolalo

darekzlondku pisze:... byloby smieszne aby dzis boczyc sie na szwedowza Potop, ale pomyslec o tym jak potraktowali nas sasiedzi ze wschodu i z zachodu i miec swiadomosc ze w ich swiadomosci i mentalnosci niewiele sie zmienilo... hmmm ... czy nie dostrzegasz roznicy?


a co za roznica z ktorej strony i kiedy? no wlasnie przez takie akcje jak 17 wrzesnia ta mentalnosc sie nie zmienia i ciagle rozdrapuje sie rany ktore juz dawno powinny za zagoic. dlaczego wg ciebie niebezpieczenstwo na dzien dzisiejszy dla polski jest tylko ze wschodu? a moze slowakom cos odbije? jak potraktowali nas sasiedzi ... a jak my traktowalismy naszych sasiadow przez wieki?

darekzlondku pisze:... nie twierdze ze za 500 lat ktos w rownej mierze bedzie sie zastanawial nad 17 Wrzesnia, nie... moze i dobrze ale ... ten dylemat juz nas nie dotyczy...


po polak we genach ma ze musi byc jakis problem, jak to jest zyc bez problemu? niemozliwe. i w genach ma tez ze musi o cos walczyc, tak zeby nudno nie bylo no bo przeciez od poczatku wiadomo ze walka jest o nic i nic sie nie wygra, ale przynajmniej pogadac bedzie o czym

jak i w wielu innych przpadkach - dopoki mentalnosc tego narodu sie nie zmieni to nic lepiej nie bedzie. zamiast myslec o tym jak co i kiedy w przyslosci to polacy lamentuja tylko o przeszlosci i stoja w miejscu

darekzlondku pisze:... co klasy... przemilcze...
good for you bo juz myslalem ze bedziesz chcial sie nad tym rozwodzic na rowni z 17 wrzesnia

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 18 wrz 2009 12:52

[quote="banita"]jako czlowiek bez klasy mialem nadzieje na jakas w koncu rzeczowa dyskusje ale ...

Kordian - a gdzie podzial sie twoj szacunek dla tych co zgineli np. pod cedynia? ja nie widze zadnej roznicy miedzy tymi a tymi co zgineli na granicy 17 wrzesnia. ty za to w swoim wielkim byciu malym patriota widzisz tylko to co bylo na koncu, to o czym w tv glowki gadaja a cala reszta juz nie wazna, i ty smiesz sie uwazac za wielkiego polaka patriote? gdzie sie podziala pamiec i szacunek do ponad 1000 lat polskiej histori? aaaa wiesz tylko ze cos tam bylo ale juz sie o tym nie mowi to to temat slaby politycznie i zamieszac sie za bardzo nie da wiec po co tracic czas. gdzie kordianku byl twoj szacunek do polskosci jak jedyne na co cie bylo stac to kp? jak wtedy reprezentowales ojczyzne? jako wystawiales jej laurke? ja przynajmniej nie wstydzie sie mowic skad jestem jak pytaja zeby nie mysleli ze polacy to moga tylko tyle co ty pokazales

darek - ty chyba musisz sie czegos napic moze wtedy otworza ci sie oczy i zaczniesz postrzegac swiat w calosci a nie tylko wybrany kawalek na spolke z kordianem. dobrze ze napisales ze historie trzeba znac itd. szkoda ze twoje znanie i szacunek do walczacych za nia zaczyna sie dopiero w 1939.

gozno - za malutki i glupiutki jestes zeby dostrzec kto tu sie poniza jako polak. to nie ja co roku placze ze o ja biedny polaczek, one ruskie mnie noz w plecy w 39, co by bylo gdyby itp itd. ja jako polak ktory sie ceni czego wy we 3 nie jestescie i pewnie nigdy nie pojmiecie mowie - h im w d, mam gdzies co bylo przez ostatnie 70 lat, niech zobacza gdzie jest teraz polska a gdzie sa oni bo u nich od 39 zmienialo sie tylko w moskwie, u nas zmienil sie caly kraj i ludzie jakos zyja czego nie mozna powiedziec o rosjanach w wiekszosci. masz racje mapecie biczuj sie dalej co roku, placz w te swoje rocznice czegos i nazekaj jak to ci zle i pisz to co piszesz jest sie przynajmniej z czego posmiac

jak ktoremus spadna klapki z oczek i wylaczy tv to zapraszam do dyskusji - jak nie to szkoda klawiszy

ps. o sztandarowym argumencie w moja strone jak nie ma sie nic innego do powiedzenia - mod vs. klasa - twoja klasa dareczku konczy sie chyba na naszej klasie, kiedys mialem o tobie inne zdanie ale od jakiego czasu sklaniam sie ku temu drugiemu

ps2. ew. bledy ortograficzne - pfff zieeeew

amen

EDIT: zamiast stac i lamentowac cala polska wczoraj powinna pokazac ruskim gest Kozakiewicza, wtedy dopiero wtedy pokazalaby ze ma do siebie jakis szacunek bo poki co nie ma zadnego[/quote

HAHA
[/b]BANITA NARZEKAĆ PISZ SIĘ PRZEZ RZ a nie ż ,wiedziałeś o tym (tylko się nie tłumacz, że to literówka) - więc nie wytykaj komuś błędów, skoro sam byki robisz "placz w te swoje rocznice czegos i nazekaj"

a prorpos tematu 17.09

widać Ty zamiast na historię odwiedzałeś bary mleczne i dlatego nie masz pojęcia jak ważny by XX wiek nie tylko dla Polski ale dla całego Świata
pozdrawiam

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 18 wrz 2009 12:58

Banita
oprócz tego, że nie chodziłeś na historię to również na język polski - "nawet
male dziecko jak sie spazy" - a więc mój drogi Banito SPARZY piszemy przez rz

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 wrz 2009 13:13

pozostale 19 wiekuw po hrystusie i iles tam przed nim nie byly warzne ani dla poslki ani dla reszty swiata

masz jakies konkretne argumenty czy tak tylko piszesz?

widze rze skoro wg [piii...] chistoria zaczyna sie dopiero w 1939 to mosisz nalerzec do tei samei gropy spolecznei dla kturei wielka brytanija konczy sie na M25 - gratuluje

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 18 wrz 2009 13:48

Banita kocham cie !!! walisz wieksze byki niz ja :) ale racje tez masz :)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 wrz 2009 14:04

dyskusja z inteligentami:

banita: ale historia polski to cos wiecej niz ostatnie 70 lat
inteligenci: widac zamiast na lekcje histori chodziles do baru itd.

no to skoro ja idiota nie chodzilem na lekcje i mowie o 1000 lat histori to ci inteligentni co mowia tylko o 70 to gdzie chodzili ?
na polonistyke chyba i teraz sprzataja w tesco w uk i poprawiaja bledy na londynku bo do tego nadaja sie po tych szkolach ktorych sa absolwentami

dlaczego podobny watek nie pojawil sie 1 wrzesnia? dlaczego nikt nie krzyczy na helmutow tylko na sasze? aaa sorry bo tego nie bylo w przemowach na westerplatte? na dniach tylko o ruskich gadaja wiec nagle rusek nasz wrog nr 1?

ide do domu zaraz wiec mata dzieci 2 dni zeby sobie pouzywac, ja sobie pogugam z synkiem przynajmniej jakis z tego pozytek bedzie, enjoy

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 18 wrz 2009 14:10

banita pisze:...
ide do domu zaraz wiec mata dzieci 2 dni zeby sobie pouzywac, ja sobie pogugam z synkiem przynajmniej jakis z tego pozytek bedzie, enjoy

...rzucil stasiek...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości