O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
shadove
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2009 10:00

Czy warto....?

Postautor: shadove » 25 cze 2009 10:18

Zawsze marzyłem o wyjeździe do UK a to podoba mi sie kultura,jezyk,akcent,sztuka ogólnie cały angielski klimat.
Zawsze marzyłem by studiować za granica graphic design, który jest moim głównym hobby. Jednak los chciał a raczej ojciec ze siedzę w Irlandii(ale zawsze to coś , bliżej do UK:)).
Tutaj mam stała prace ale w dobie kryzysu poobcinali godziny wiec mam na mieszkanie,jedzenie i troszkę dla siebie. Pracuje już od roku w JJB Sports (sklep sportowy pop na wyspach) jako asystent sprzedaży, czasem dodatkowo w weekendy jako opiekun.

Teraz pojawiła się możliwość. Otóż mam znajomego w Londynie, który zapewnia że mi pomoże, znaczy pomoc wyglądała by min. da mi jedzenie,będę miał gdzie spać ale tylko przez okres tygodnia.
Poza nim nikogo nie znam itp. Czytałem, rozmawiałem, słyszałem że sprawa care assistant'a w UK jest popularna bardziej niż w Irl.
Posiadam doświadczenie wprawdzie z Polski - 2 lata w wolontariacie w opiece nad dziećmi jak i starszymi osobami,+ opieka tutaj w Irl.
Myślałem że pojadę w czerwcu jednak tak się nie stało, dlatego przyjeżdżając do Londynu mam już umówione 2 rozmowy kwalifikacyjne. Jak sprawdzam oferty w tej dziedzinie jest ich multum.
Dodatkowo poza sale i care assistant reszta doświadczenia jest z Polski min.office assistant, warehouse assistant manager,accountant ,graphic designer.

Pytanie...co lepiej uzbierać kasę,zostawić tutaj wszystko i szukać pracy w Wielkiej Brytanii czy zostać w Irlandii?
Czytałem ostatnio w internecie że kryzys na wysypach kieruje się ku końcowi no ale nie można wierzyć we wszystko co piszą w necie....

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc!

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 cze 2009 10:43

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

jak zapytasz romow z irlanidi co robic to uslyszysz zeby - uciekac

jak zapytasz tych ktorym sie w uk nie udalo to uslyszysz - nie przyjezdzaj

jak zapytasz tych ktorym sie w Irlandii powodzi i nie dotycza ich sprawy rasowe uslyszysz - zostan

jak zapytasz tych ktorym powodzi sie w uk uslyszysz - rzucaj wszystko i przyjezdzaj

a ja sie tylko spytam co zrobisz po tygodniu jak kolega powie zebys sie wyprowadzil?

shadove
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2009 10:00

Postautor: shadove » 25 cze 2009 10:50

Dlatego napisałem ze tylko mogę na tydzień. Jest też opcja ala wakacyjne, uzbierać kasę ,wziąć tutaj urlop na 2 tyg i zrobić co się w tym czasie z praca w Uk.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 cze 2009 10:56

ciezkie ale nie niewykonalne zeby znalesc prace w tydzien ale do tego i mieszkanie musisz w tydzien znalesc

jesli masz prace, w miare platna to po co ryzykowac? nie lepiej poczekac az sie "recesja" skonczy? bezpieczniejsze rozwiazanie

shadove
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2009 10:00

Postautor: shadove » 25 cze 2009 10:59

banita pisze:ciezkie ale nie niewykonalne zeby znalesc prace w tydzien ale do tego i mieszkanie musisz w tydzien znalesc

jesli masz prace, w miare platna to po co ryzykowac? nie lepiej poczekac az sie "recesja" skonczy? bezpieczniejsze rozwiazanie


5 lat czekać? Z drugiej strony gadałem z jakimś chłopakiem na czacie że właśnie w ciągu tyg znalazł prace w kuchni, no ale mieszka u koleżanki.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 cze 2009 11:03

nie 5 lat tylko chwile bo juz prawie po "recesji" jest

przeciez pisze ze da rade znalesc prace w tydzien, wszystko zalezy od tego jak tej pracy bedziesz szukal

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 cze 2009 11:09

"graphic design", a czemu nie pracujesz w tej dziedzinie ?

W koncu w pracy chodzi o to, zeby robic to co sie lubi.

shadove
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2009 10:00

Postautor: shadove » 25 cze 2009 11:17

usercostam pisze:"graphic design", a czemu nie pracujesz w tej dziedzinie ?

W koncu w pracy chodzi o to, zeby robic to co sie lubi.


chciałbym ale niestety w większości potrzebują na to papierka a to jest moje hobby a nie mam żadnych dokumentów;/

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 cze 2009 11:21

to w czym problem, zrob sobie jakikolwiek g.. papierek na to i juz, jakikolwiek bo to i tak nikogo nie bedzie obchodzilo (na poczatku twojej kariery) ale bedzie sie liczyl fakt ze masz a potem to juz papierki sie nie licza tylko doswiadczenie

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 cze 2009 11:26

to jeszcze mu doloz kupe szczescia w tych czasach

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 cze 2009 11:42

Jesli to Twoje hobby to na pewno masz juz jakies prace zrobione 'dla siebie'.

Gdybym mial zatrudnic kogos do graphic design, papierek najmniej by mnie obchodzil, bo to nie ma w ogole zadnego znaczenia w tym temacie.
Bardziej by mnie obchodzilo, czy to co robisz nadaje sie do profilu, wizerunku firmy. Jesli tak, to nie widze powodu zeby nie zatrudnic...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 cze 2009 11:52

niestety rzeczywistosc nie jest taka rozowa

poniewaz wiekszosc firm kozysta z uslug agencji szukajac pracownikow, na twoje biurko trafily by tylko CV wybrane przez "pania Zosie z Jobcentre" a pani Zosia w Jobcentre ma powiedziane ze tylko ludzie z wyksztalceniem albo z doswiadczeniem sie nadaja tak wiec CV shadove trafiloby prosto do kosza

takie historie jak wg twojego albo blondynkowego scenariusza zdazaja sie bardzo zadko

user1561247
Emigrant
Posty: 123
Rejestracja: 23 lis 2008 18:59

Postautor: user1561247 » 25 cze 2009 12:16

sadze, ze blondynkowa porada apropos haczenia sie w jd w londku jest najrozsadniejsza. skoro masz juz umowione 2 spotkania, umow sobie 3cie w ktoryms oddziale firmy. mysle ze taki transfer bylby najmniej bolesny a w tak zwanym miedzy czasie moglbys zajac sie dalszym szukaniem/ doskoonaleniem i karmieniem graficznego robala
:wink:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 52 gości

cron