O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user292508
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2007 06:48

Cos dla Ciebie moj mily

Postautor: user292508 » 20 paź 2007 06:49

Moi kochani!

Ile to razu spedzilem czas w stolicy swiata w Londynie?
Ile czasu spedzilem na nabozenstwach w kosciele zielonoswiatkowym?
Kazdego tygodnia spedzam 52,5h czasu w pracy.
Nasze wspolne spotkania,ewangelizacje,obiady,gry,rozmowy z bracmi i siostrami z calego swiata!
Co moje oczy ogladaly,czego moje uszy sluchaly i czego moje rece dotykaly sie?
Jestem wdzieczny za ten cudowny pobyt w kraju, ktory nie jest kraina mlekiem i miodem usianym, ale jest krajem w ktorym spotykaja sie wszystkie narody,plemiona,kultury i religie swiata.
Czegos takiego w Polsce nie ma.
Nie chce wracac do Polski do tego katolicyzmu i bezrobocia!!! Czasem miewam sny,w ktorych sni mi sie ze znow szukam pracy i znow ta beznadzieja,beznadziejne zarobki i godziny pracy.Budze sie i ciesze sie i widze ze wciaz jestem w moim pokoju na -Uxbridge.Koszmar mija.
Nie chce wracac do Polski, ale musze ze wzgledu na zone i dzieci!!
Najbardziej doskwiera mi samotnosc,cierpie na nia. I suffer from loneliness.
Dzis jest sobota 20.10.2007, jutro wybory.
Nie ide na zadne wybory,nie bede glosowal gdyz oni tylko sie kloca,walcza miedzy soba.Z tego nic dla Polski nie bedzie dobrego.Spedze ten czas w Londynie w Kensington Temple,Coronet Cinema,Hyde Park..etc.
Piszcie do mnie.
Serdecznie pozdrawiam.
Christopher Zbyszek Hryn

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 20 paź 2007 10:34

oj moj drogi..........czuje ze po takim liscie to zaraz sie uaktywni pewien obronca polskosci na tym forum, a juz byl taaki spokojny :lol:
no ciesze sie ze sie odnalazles w tym kraju, zgadzam sie ze jest wielokulturowy, czy to takie dobre do konca? Jesli rzeczywiscie ludzie POTRAFIA zyc ze soba w zgodzie a nie tylko laskawie sie tolerowac (a mysle ze razej to drugie ma miejsce w Anglii) to jest super.
Piszesz Polska krajem bezrobocia i katolicyzmu.....Hmmmm
bezrobocia??? A gdzie ty szukales tej pracy w Polsce ze jej nie mogles znalezc? W sejmie? Bo tylko tam trzeba sie troche nawydurniac zeby sie dostac ale poza tym??? Zgadzam sie ze za marne zarobki ale jakie bezrobocie??
katolicyzmu? nic w tym zlego dopoki czarna strefa nie wtraca sie w sprawy do niej nie nalezace, niech se ludzie wierza w co chca,brzmisz jakbys to krytykowal nie masz do tego prawa nawet jesli myslisz ze bedac zielonoswiatkowym wyznawca wiesz juz wszystko (moge sie mylic,wiec sorki jesli tak),w Polsce jest wiekszosc katolikow i poki co to oni beda napedzac pewnego rodzaju sposob myslenia,czy to dobrze? Nie sadze,ale nie mi to oceniac... Ja nie jestem katoliczka...
Troche wiecej optymizmu i wdziecznosci za KAZDE miejsce w ktore jests rzucany a bedziesz bardziej szczesliwy i rzeczy zaczna sie ukladac powoli i samotnosc nie bedzie doskwierac i rodzine bedziesz mial znow przy sobie...

PS: co do wyborow...pokaz mi kraj w ktorym sie nie kloca i nie walcza miedzy soba.POLITYCY, w Pakistanie zabito 136 osob bo Benazir Bhutto smiala wrocic do swojego kraju i chce cos tam politycznie jeszcze dzialac......wiec o czym my tu mowimy........???? Swiat jest popieprzony i nie tylko w Polsce.. :wink:

Pozdrawiam

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 20 paź 2007 13:14

Jakie bezrobocie????!!!!!!!!
wszędzie brakuje rąk do pracy, a Ci co nie pracują sami wybierają takie życie. Wiadomo, że nie wszędzie są zaraz kokosy, ale pracy jest masa. Poniżej przedstawiłem schemat polskiego"bezrobocia".

2,4 mln. oficjalnych bezrobotnych -1,5 mln. "na czarno" = 0,9 mln faktycznie bezrobotnych. Z tego dajmy na to 0,2 mln. młodych matek, które pracy podjąć nie mogą, to bezrobocie = 0,7 mln. Teraz od tej liczby odejmijmy "towarzystwo spod sklepu" i inne niebieskie ptaki, np. 0,35 mln. więc zostaje nam 0,35 mln. faktycznie bezrobotnych. Ta wyliczanka oparta na założeniach to zabawa, ale przyznajmy, że niezbyt daleka od prawdy! W tej chwili faktyczne bezrobocie w Polsce mniejsze niż np. w Niemczech. Gorzej u nas z pensjami, ale na przysły rok deficyt pracowników bedzie większy, więc i te nieuchronnie wzrosną!

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 20 paź 2007 14:46

a mowilam ze sie uaktywni!!!! :lol:
Zgadzam sie Gonzo tym razem z toba w 100% :P

user1838436
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2007 15:46

Postautor: user1838436 » 20 paź 2007 16:55

Kazdy z was ma racje.Ogolnie bezrobocia nie ma.Wiekszosci bezrobotnych pracuje na czarno.
A czy chce wracac do Polski? Teraz nie.Tutaj zarabiam niezle wiec na razie odpuszczam.
Co do tolerancji to w Polsce nie ma zadnej!Tez nie jestem katoliczka.Najciekawsze jest ze jak mowie(polakom,anglikom) ze nie jestem katoliczka robia "wielkie oczy"oczywiscie z innych powodow.A zeby pomodlic sie w UK czasem chodze do kosciola katolickiego.Bledne kolo.
A na wybory pojde,bo jestem Polka!

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 20 paź 2007 17:51

Tolerancja...hmmm widzę,że Cię to"uwierało"w Polsce.Ja sądzę,że poziom tolerancji np.religijnej zależy od regionu w PL.Nie mam pojęcia jak z tym jest np.na Zamojszczyznie czy na Pomorzu ale na Dolnym Śląsku a konkretnie w promieniu 100 km od Wrocławia nie zauważyłem nigdy takiego problemu ani nawet nie słyszałem od nikogo czegoś podobnego o czym Ty piszesz.To jest indywidualna sprawa każdego i nikt w to nie wnika.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 20 paź 2007 17:57

W UK istnieje poziom życia jako taki.Wszyscy są syci ,więc"obcy"im nie wadzą w życiu.Ale hossa w gospodarce nigdy nie trwa wiecznie.Brytyjska tolerancja(szczególnie w stosunku do Islamu)skończy się wraz ze spadkiem koniunktury.Wtedy gniew brytyjskiego ludu skieruje się w pierwszej kolejności na nieeuropejczyków pobierających zasiłki.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 20 paź 2007 21:49

zauważyłem że często ludzie którzy przyjechali do UK dla kasy dopisują do swojego wyjazdu ideologie. Ze to przez kaczyńskich, mohery, komuchów, nietolerancje, kler, komary, że w lecie za mało słońca :wink: . Myślę że gdyby w Polsce zarabiało się tyle co w UK nikomu by te drobne niedogodności nie przeszkadzały. Dlatego nie róbcie z siebie emigrantów politycznych bo może tylko jakaś licealistka łyknie ten tekst, nikt odrobinkę znający życie w to nie uwierzy.
Co do bezrobocia to z tego co wiem nie jest tak różowo jak propaganda głosi, w większych miastach owszem, poprawiło się, ale w pozostałej części kraju wiele się nie zmienia. Nie jestem taki pewny czy pensje w Polsce będą dalej rosły, bo rosną też koszty pracy.
Co do tolerancji wobec radykalnego islamu, to obawiam się że UK może obudzić się trochę za późno.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 20 paź 2007 22:40

[quote="Artur79"] może tylko jakaś licealistka łyknie ten tekst, nikt odrobinkę znający życie w to nie uwierzy.
[quote]

Artutr! Skoncz pieprzyc i mow za siebie.

Ja wyjechalem mimo iz w PL zarabialem, po odliczeniu kosztu domu wiecej niz w UK. Wyjechalem bo rzygac mi sie chcialo jak wlaczalem TV czy radio.

Wiec mow za siebie.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 21 paź 2007 04:27

kazdy jakis tam powod mial ze wyjechal....uogolnianie tego jest bez sensu. Jeden wyjezdza bo rzyga polityka i ogolna sytuacja w kraju, drugi dla kasy, iny z pobudek osobistych....jakie to ma znaczenie. Wazne zeby nie narzekac, cieszyc sie ta chwila ktora teraz jest, czerpac z niej jak najwiecej fajnych rzeczy a nie cofac sie w tyl pt a tam bylo tak zle, bezrobocie,katolicyzm i cholera wie co jeszcze..........
Co do islamu........
Gonzo,najwiecej pobierajacych zasilki w UK znajdziemy wsrod czarnych i Polakow,pewnie wsrod nich muzulmanie tez sa, ale ludzie z Indii czy Pakistanu to ekipa, ktora uczciwie i ciezko tu pracuje....wiekszosci (ci ktorzy nie posiadaja obywatelstwa UK) nie wolno brac zasilkow ani pobierac zadnej pomocy z UK bo maja to zastrzezenie w momencie ubiegania sie o rezydenture, wiec nie uogolniaj prosze...Poza tym za lata kolonializmu UK jest im cos winna wiec niech placi:-) a co do radykalnego Islamu i tolerancji...zgadzam sie, ale w kazdej religii radykalizm jest niezdrowy i przynosi nieciekawe efekty,i w islamie i w judaizmie i w katolicyzmie itp itd....trzeba by bylo zaczac pietnowac wszelkie objawy niezdrowego radykalizmu (np w niektorych naszych wypowiedziach rowniez :wink: ) gdzie jest madrosc?? Kto wie..........

KRYSTIAN
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 08 wrz 2007 07:10

Postautor: KRYSTIAN » 21 paź 2007 05:42

Zgadzam się z przedmówcami (Gonzo-ty to jednak niezła przechera jesteś, wiesz). Każda wiara ma swoje prawa. Każdy z nas jest z innego rjonu świata i targa ze soba swe "regionalne" przyzwyczajenia. Każdy z nas ma inne cele, inne powody które spowodowały emigrację.

Ale ja chciałem nawiązać do Islamistów. Chłopaków z Indi, Pakistanu, Turcji, Iranu i reszty tamtych regionów. Możcie uznać mnie za rasistę, ale ja po prostu patrzeć na nich już nie potrafię. Nie mam im za złe, że w większości podają sie za uchodźców politycznych, co strasznie ualtwia im zakładanie własnej działalsności. Potrafią kombinować-niech to robią. Mnie zniechęciło do tej nacji ich podejście do kobiet. ZERO ale to ZERO poszanowania kobiety. I nic mi do ich życia rodzinnego, tylko krew mnie zalewa, jak idę drogą a grupa Turasków z rocznym zaopatrzeniem Bootsa w gel zaczyna mi oficjalnie zaczepiać moją żonę. Owszem, mogę dać jednemu czy drugiemu dać w pomyjok...potem najprawdopodobniej trafię na najsilniejszego z całej ekipy i będę kombinowac gdzie się z pociągiem zderzyłem :)
Ale poważnie...Londyn jest całkiem niezłym miejscem-jest co robić, każdy potrafi znaleźć coś dla siebie. Ale obecność Islamistów....nie chcę uogólniać "arabusów" mnie dobija. Psy na kpobiety, a każdy facet, którego żona kończy pracę po zmroku wie o czym mówię. Zresztą naprawdę z tego co słyszę, to na szybki numerek Ci przebojowi macho made in Azja Mniejsza namawiają każdą kobietę....w szzcególności Polki. Wqrzające...że nie powiem dosadniej

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 21 paź 2007 08:41

MarcFloyd: nie napisałem że wszyscy, tylko że często, ludzie zamiast powiedzieć wyjechałem zarobić, mówią "uciekłem z tego kaczogrodu" bo to brzmi tak męczenniczo, polacy mają do tego skłonności.

kaslawka: Gonzo,najwiecej pobierajacych zasilki w UK znajdziemy wsrod czarnych i Polakow, Polakow ? wsrod pobierajacych zasilki NAJMNIEJ bedzie polaków.
Poza tym za lata kolonializmu UK jest im cos winna wiec niech placi:-)
Nie widze związku, kasa idzie dla ludzi którzy już nie pamiętają o koloniach i mieszkają tutaj, a nie do zajmowanych dawniej krajów.
Kolonie grabiły okupowane kraje ale jest też druga strona medalu, wtedy one się także całkiem nieźle rozwijały. Nie popieram kolonializmu ale gdy brytyjczycy byli w Afryce, przynajmniej był tam jako taki porządek.
Pisałem już co myslę o socjalach, jestem za, ale nie za sposobem ich dawania. Nie powinno być że kasa do łapy i rób co chcesz, kup sobie telewizor większy albo nowszą komórke. Powinno iść zwłaszcza na edukacje.

KRYSTIAN: fakt są w tym cholernie upie.rdliwi, ale nie są niebezpieczni

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 21 paź 2007 11:34

ha ha ha.....usmialam sie tylko po przeczytaniu tych wypowiedzi na temat zaczepiania kobiet przez "islamistow" a moze to byli Hindu albo inna wiara??? A co powiedziec o POLAKACH ktorzy gwizdem reaguja na kazda przechodzaca obok kobiete (oczywiscie jak sa w grupie,bo facet w pojedynke to juz nie jest taki odwazny),a co powiedziec o tych polskich kolesiach np na roznego rodzaju komunikatorach internetowych nie sa w stanie nic zaproponowac oprocz seksu, jakie to puste prawda? A jaki szacunek do kobiet z tego wionie,uuuu
Znam mase mezczyzn z Pakistanu, Indii i dostalam od nich duzo wiecej szacunku niz wy mozecie sobie nawet wyobrazic, i nie mowie tu swoistej wymianie szacunek za seksik bo to myslenie jest prostacko proste....
Arti, z kolonializmem zartowalam, widziales tam usmiech?? Nie uwazam ze do konca zycia UK ma placic za okupowanie ich kraju, tak okupowanie moj drogi....kolonializm ladniej brzmi i latwiej go mozna wytlumaczyc. My tez bylismy ktoras tam republika ZSRR przez wiele lat.....Kazdy kraj powiniem miec szanse na swoj wlasny rozwoj,a nie ciagle sie tam wpieprzaja wielkie mocarstwa i probuja stworzyc zachod na wschodzie.....bez sensu
Uchodzcy polityczni??? Z Indii?? A skad ty wziales te dane?? Ciekawi mnie to bardzo i bez sarkazmu.... :)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 21 paź 2007 12:07

No fakt jednego ciapatym nie można odmówić, tej pewności siebie, potrafią zagadywać do kobiet w pojedynkę a znakomita większość polaków dopiero po paru piwach i kiedy są w większej ekipie :) A to czego facet chce od kobiety to myślę że jest niezależne od pochodzenia :P

tak okupowanie moj drogi. milo mi że jestem Ci drogi, ale nawet to pochlebstwo nie przeszkodzi mi w zwróceniu uwagi, że pierwszy w tym temacie użyłem słów kolonializm i okupacja jako synonimów :wink:

Co do kolonializmu to był on zły, ale też miał przy okazji pozytywne cechy jak niesienie przy okazji zacofanym ludom zdobyczy cywilizacji, technika, medycyna, uczłowieczanie ich przez tępienie różnych okrutnych lokalnych obyczajów i ogólnie zaprowadzanie jako takiego porządku. Ktoś pewnie zripostuje że te zdobycze cywilizacji to np. kałasznikow, cóż każdy kij ma dwa końce :)

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 21 paź 2007 12:27

pomoc w likwidowaniu barbarzynskich zachowan a wykorzystywanie kogos dla swoich celow i rozwoju swojego panstwa to tez zupelnie dwie rozne kwestie....
Tak to prawda,wykorzystales slowo "okupowanie", nie dosc uwaznie czytalam twoj post :wink:

A to czego facet chce od kobiety to myślę że jest niezależne od pochodzenia
hmmm........ale co? Ze tylko tego? czyzbyscie tak prosci byli.....??? :lol:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 131 gości

cron