O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Bandit
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2009 08:00

Brytyjskie prawo jazdy a policja Polska

Postautor: Bandit » 09 cze 2009 08:03

Witam

Wybieram sie na urlop do Polski i niewiem jak moje brytyjskie prawko bedzie traktowane w Polsce bo mieszkam juz 4 lata w UK nie posiadam juz polskiego prawka. Czy wedle prawa moge byc potraktowany tylko mandatem bez przyznania pkt. karnych czy jednak z racji ze ciagle jestem polakiem pkt. mi sie naleza ?

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 09 cze 2009 08:21

...jedyna roznica jest tylko taka za dla miska ktory sie "zaczepi" bedziesz powowdem do pogadania jak to nam dobrze jest i inne ble ble i moze nawet cie puscic a drugi misiek skasuje cie z gornej polki mandatowej...

Bandit
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2009 08:00

Postautor: Bandit » 09 cze 2009 12:58

a pkt. mogami przyznac ??

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 09 cze 2009 13:10

a jedziesz odrazu z zamiarem lamania prawa?

Bandit
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2009 08:00

Postautor: Bandit » 09 cze 2009 15:03

no widomo ze nie ;) ale mam juz 9pkt w UK i nie chce dorobic kolejnych w polsce. Najbardziej w olsce boje sie fotoradarow ktorych nasadzili ostatnio jak ziemniakow oraz nie oznakowanych patroli z videorejestratorem.

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 09 cze 2009 17:39

Jak sie boisz to jedz tak jak przepisy nakazuja. Wyjdzie na zdrowie tobie i wspoluzytkownikom drog.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 09 cze 2009 22:07

...tak, daja punkty...

zebik
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2009 21:06

Postautor: zebik » 22 sie 2009 21:25

darekzlondku pisze:...tak, daja punkty...


A na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

Z tego co wiem to kazdemu, ktory legitymuje sie zagranicznym prawem jazdy daja mandat, bez punktow. Tym bardziej, ze punkty w kazdym kraju sa nieco inne, tzn. rozna ilosc za rozne wykroczenia.

muzzy2500
Gastarbeiter
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2008 00:08

Postautor: muzzy2500 » 23 sie 2009 06:41

yo, bylem w polandii 5 tyg temu, autem na ang blachach i z ang prawkiem, i szczerze mowiac zaskoczony bylem ze nikt mnie nie zatrzymal, a przejechalem przez cala polske bo mieszkam w podkarpackim, raz mi nawet wyskoczyl z lizakiem ale potem machnal ze mam przejechac, moze sie obawial rozmowy w obcym jezyku nie wiem, innym razem jade sobie i widze policjanta na srodku jezdni ktory machal lizaczkiem, w okolicy byl wypadek wiec informowal kierowcow o objezdzie, ale gdy zwalnialem i powoli do niego dojechalem jego mina, czerwona twarz...............bezcenna, pewnie sobie pomyslal......... ku...a jak ja mu wytlumacze gdzie ma jechac, to mowie pierwszy dzien dobry panie wladzo, to odetchnal i zmienil kolor twarzy na normalny - bezcenne

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 23 sie 2009 08:42

muzzy2500 pisze: i powoli do niego dojechalem jego mina, czerwona twarz...............bezcenna, pewnie sobie pomyslal......... ku...a jak ja mu wytlumacze gdzie ma jechac, to mowie pierwszy dzien dobry panie wladzo, to odetchnal i zmienil kolor twarzy na normalny - bezcenne


no niesamowite jak miłosierny byłeś i nie wydukałeś heła ju

W Polsce puki co na obcej licencji dają mandaty, bez punktów przy czym trzeba zapłacić gotóweczką w złotówkach od ręki, albo jedzie się z patrolem do bankomatu, albo na posterunek i tam czeka na dostarczenie odpowiedniej gotówki.

nie rozumiem jak wy jeździcie że aż tyle punktów nazbieraliście, ja robię co najmniej ponad 20 000 mil rocznie od prawie 20 lat, po mieście, a jak jeździłem w trasy to i dwa razy tyle, i mam na koncie tylko jeden mandat jakieś 17 lat temu,
A w Uk to przecież kamery oznakowane na kilometr, do tego GPSy pokazują miejsca gdzie są ruchome kontrole, wy chyba sobie to specjalnie zbieracie i fotki w ramki.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości

cron