O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
jaro175
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 04 mar 2009 15:29

Kto bral pozyczke w Natwest?

Postautor: jaro175 » 12 maja 2009 09:31

Witam, Zastanawiam sie nad wzieciem niewielkiej pozyczki w Natwest do 8000 funtow. Czy ktos ma jakies doswiadczenie z braniem pozyczek w tym banku. Czy bank probowal pobierac jakies nieuzgodnione wczesniej oplaty lub w jakikolwiek inny sposob was naciagac na dodatkowe koszty zwiazane z pozyczka. Ile czekaliscie na przelanie pieniedzy na konto? Czy warto brac pozyczke u nich? Dzieki z gory.

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 12 maja 2009 12:56

Nat West jest jednym z najwiekszych bankow w uk pozyczka by byla napewno pewna i ok oczywiscie kiedy jestes pewny mozlowosci splaty co miesiac i bez opoznien , dopiero kiedy spozniasz sie to moga zadac cos extra jako penalty. ale przepatrz inne banki jesli chodzi o oprocentowanie itp,itd zanim podejmiesz decyzje , powodzenia zycze :)

jaro175
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 04 mar 2009 15:29

Postautor: jaro175 » 12 maja 2009 14:02

Pytam nie przypadkiem, bo wczesniej probowali mnie kantowac na oplatach za konto lub wciskac jakies trefne oferty nie podajac szczegolowych Terms&Conditions, wiec po prostu chce byc ostrozny. Wtedy zwalali wine na pracownika, piodczas gdy ja wiem ze oni celowo kazali pracownikom naciagac klientow na rozne oplaty. Kwestia splaty to dla mnie nie problem, raczej kwestia tego jak obsluguja klienta.

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 12 maja 2009 15:06

Zamow sobie wizyte/rozmowe z osobistym doradca /personal banker i wtedy wypytaj go o wszystko co chcesz wiedziec i nie zapomnij wziasc wizytowki od niego zebys mial jego nazwisko jako rferencje i nie bedzie w stanie zwalic nic na kogos innego bo on osobiscie ci doradzal . :wink: trzymaj sie .

aleksandra76
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2009 16:41

Postautor: aleksandra76 » 13 maja 2009 14:55

:?:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2010 20:22 przez aleksandra76, łącznie zmieniany 1 raz.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 13 maja 2009 15:18

widac niezrozumienie funkcjonowania bankow

ty wcale nie jestes dla banku dobrym klientem bo oni wcale nie chca zebys ty splacala swoja pozyczke na czas, oni chca na tobie zarobic jak najwiecej kasy

twoj profil to profil osoby ktora nie potrzebuje pozyczki bo ma kase wiec nie dziw sie ze nie chca ci dac

splac minimum z karty przez 2 miesiace, miej ich pare, konta nie musisz miec najdrozszego - wazne zeby bylo puste :) tzn wplywa i wyplywa bez tysiecy oszczednosci itd. po jakims czasie nie bedziesz musiala aplikowac tylko sami beda chcieli ci dac kase

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 13 maja 2009 15:57

Dokladnie tak jak banita mowi. Dodatkowo brak wpisu na electoral roll sporo obniza credit score.

aleksandra76
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2009 16:41

Postautor: aleksandra76 » 13 maja 2009 16:34

teraz to mi sie smutno zrobilo.... paradox.. musze oszukiwac na swoja niekorzysc i kryc kase w skarpecie by dostac pozyczke....

:cry: :cry: :cry: :cry:

aleksandra76
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2009 16:41

Postautor: aleksandra76 » 14 maja 2009 18:10

skasowalam
Ostatnio zmieniony 11 gru 2010 20:24 przez aleksandra76, łącznie zmieniany 1 raz.

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 14 maja 2009 23:00

Moze Zopa?

Sprawdzalas tutaj? Tylko pamiedaj ze kazde zapytani o pozyczke zostawia slad w credit score i lepiej nie pytac po bankach za czesto.

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 15 maja 2009 00:49

Sprawdz: AA Personal Loan, Sainsbury Bank , albo Alliance&Leicester ale co bym ci polecala sprawdz swoj credit report na Experian (oni daja obecnie 30 dni probki za darmo ! i mozesz sie wylogowac i nic nie kosztuje chyba ze pozniej sie odnowisz )oni maja dobre oferty dzis dostalam przez nich oferty od powyrzszych miejsc i to dobre oferty ! lol a anglicy HEMOROJDOW dostaja bo maja CREDIT CRUNCH :lol: POWODZENIA

PS WOO ma racje iesli bedziesz mial /a aplikacje o pozyczke odrzuconom to obniza twoje credit rating bo oni to wysylaja do credit rating agencys "" to taki angielski skam ""a bank zanim da ci pozyczke sprawdzi twoj credit rating >>>> skammmm

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 15 maja 2009 07:01

Aleksandra76 pisze:na 56% w skali roku!!! hahahahah!!!!


moja "najlepsza" oferta to byl provident i chcieli mi dac iles tam na 196,78 % - bierzesz pozyczke a ona zamiast malec to ciagle rosnie :)

Aleksandra76 wybralas ciezkie czasy na branie pozyczki gotowkowej na super warunkach, ja bym sprobowal w "mniej znanych" instytucjach a zaczol od polecanej juz zopy. Ostatnio przyslali mi oferte z MBNA na karte z duzym limitem i mozliwoscia przelania sobie kasy z karty na konto za jakis smieszny procent.

amc
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2009 13:39

Postautor: amc » 15 maja 2009 14:03

Pani Aeksandro, to że Pani ma duzo wpływów na konto jeszcze nie swiadczy o tym żeby bank mógł dać Pani pożyczke. Banki tracą wiele milionów funtów z powodu nieściągalnych długów i na prawde nie partrzą na to, zeby Pani nie miała jak oddać, tylko zeby właśnie była Pani w stanie oddać. Nikt nie będzie patrzył na Pani zapewnienia tylko na skalę ryzyka, a prawda jest taka, że (bez obrazy) pożyczka na 10tys to oprocentowanie rzedu 14.9% w normalnym banku a roczna spłata to jesli taki kredyt chce Pani wziac tylko na rok, to 901 funtow miesiecznie. Za pare miesiecy nie bedzie Pani juz pracowac, poniewaz jest Pani w ciazy, a Pani zasilek macierzynski to max 500 funtow na miesiac. Bank nie bierze pod uwage tego, ze Pani moze ten kredyt splacic wczesniej np. z pieniedzy po sprzedazy domu w Polsce lub spzedazy samochodu, poniewaz nie jest Pani w stanie udowodnic, ze ten np. dom ktos kupi. Dodatkowo, jesli planuje Pani wziąć kredyt osobisty a nie wspolny z małżonkiem lub partnerem, to do oceny Pani możliwości utrzymania takiego kredytu bierze sie pod uwagę tylko Pani przychody, a nie wasze wspólne. Opłata za konto osobiste nie ma nic do rzeczy. Konto osobiste jest zawsze za darmo, a Pani placi tylko za dodatkowe uslugi czy ubezpieczenia które ma Pani w pakiecie z kontem. Dodatkowo bank NatWest to jeden z mniejszych, nieliczących sie banków angielskich, który został wykupiny przes RBS (Royal Bank of Scotland) w 2000 roku. Oba banki bardzo ucierpialy w zeszłym roku a i w tym maja duże problemy. Dodatkowo, bank może odmówic Pani kredytu ze względu na cel kredytowania, czyli w zależności na co te pieniążki są Pani potrzebne.

aleksandra76
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2009 16:41

Postautor: aleksandra76 » 15 maja 2009 19:46

po pierwsze przepraszam autora tematu ze wtracilam mu sie w parade ze swoimi zmartwieniami... no i dziekuje za odpowiedzi... (choc nie sa pocieszajace)... we wtorek chyba przepadnie mi zaliczka za samochod... trudno... chyba za mocno sie napalilam...jak to niemal kazda babka :D
Poczekam jeszcze... pozamawiam karty i zobacze co bedzie.
p.s. nie zamierzam isc na zadne macierzynskie, nie ma mowy.. moja firma jest jak narkotyk dla mnie i jak juz trzeba bedzie mnie turlac do biura, obcinac brzegi biurka, powiekszac drzwi do lazienki to tak bedziemy wlasnie robili.. a jak juz sie turlac jak dropsa mnie nie da, to klienci beda przychodzili do domu...
pozdrawiam wszystkich cieplutko i jeszce raz dziekujeza za poswiecenie czasu na porady!!!!

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 15 maja 2009 20:11

Alekszndra nie daj sie turlac ! jakos sie przemiescisz a do b a za samochodem sie nie ogladaj bo chyba obecnie spacer ci lepiej zrobi , pozdrawiam.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 59 gości

cron