O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

pytanie do hydraulika

Postautor: Malgosia » 22 mar 2009 18:24

witam serdecznie.Mam problem,cieknie mi woda po zewnetrznej stronie domu z jakiegos chyba urzadzenia wyrownawczego albo jakiegos....z domu wychodzi mala rurka pcv iz niej cieknie strumien!czy ktos wie,zna sie na tym co i gdzie mam sprawdzic,dokrecic???zakrecalam po jednym zaworze i dalej leci,czasem mocniej a czasem tylko kapie.Prosze o konkretne porady jesli sie ktos zna:).Landlord nie wchodziw rachube!Dziekuje i pozdrawiam Londynczykow.A swoja droga co to jest ta wypustka i czemu ma sluzyc????chyba wilgoci na murach..

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 22 mar 2009 20:10

nie ma to jak kobiety, zawsze cos sprobuja ponaprawiac na wlasna reke, ja probowalam kiedys naprawic boiler :lol:

mamy tu naszych meznych chlopcow co to wiedza wszystko, napewno sie jakis hydraulik znajdzie

Powodzenia Malgosiu!!

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 23 mar 2009 08:27

nie hydraulik ale ... :) te smieszne rurki na zewnatrz to "ostatnie deski ratunku" zeby nie zalac sasiadow, czyli np jak nalewa ci sie za duzo wody do spluczki w toalecie to wyplynie tamtedy, moja stara wanna miala ta "gorna dziurke" ( :) ) podlaczona do takiej rurka na zewenatrz, boilery maja tez cos takiego - wiec niestety ale mozlowsci masz pare ale mozesz wykluczyc droga "testow" :)

obstawiam ze w wannie nie masz caly czas wody do pelna wiec odpada, sposc wode i zobacz czy cos ci wyleci "druga strona" :) jesli boiler - to juz wyzsza szkola jazdy :)

user495070
Gastarbeiter
Posty: 54
Rejestracja: 09 mar 2009 11:56

Postautor: user495070 » 23 mar 2009 20:05

Malgosia, obok mnie wybudowano nowy blok. Wychodza z niego rurki z ktorych woda leje sie ciurkiem po scianie. Sciana juz jest porosniata jakims czyms typu mech czy glon :p Tak tu wyglada budownictwo w tej naszej Angli.

Dodam jeszcze, ze w zimie nad przejsciem dla domownikow zrobil gigantyczny sopel lodu, ktory zabilby slonia gdyby nagle spadl. :?

Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

Postautor: Malgosia » 24 mar 2009 20:47

o Matko Boska!! zaczne tak,owszem ze zbiornika WC sie przelewa ale rureczka cieknie do wanny....chyba ze jest jeszcze jakies rozgalezienie i poza wanne,wypywa na zewnatrz(?).Boiler mam nieczynny poniewaz montujac nowe lampy cos zle podlaczylam i jak walnelo....tak juz nie dziala hihi Korzystam z elektrycznego prysznica!! Landlord jak wroci kiedys to mnie udusi,ale na razie jeszcze dlugo go nie bedzie wiec moge szalec;)!Prosze teraz o wskazowki z cieknacego boilera.Poniewaz z niego nie korzystam wiec moze jakos go wylaczyc z obiegu???Tylko jak???Zakrecam jeden zawor to nie leci do kranu ale do boilera leci a jak zakrece inny to zupelnie nic nie leci....Gdyby nie te wynalazki angielsie czlowiek by zanudzil sie na smierc!!Mnie tez tak cieklo po scianie ale genialnie zrobilam sobie przedluzenie rurki i podlewa mi trawke :).Wszystkim dziekuje za rady ktore skrzetnie stosuje!!pozdrowka

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 24 mar 2009 21:24

Malgosia, ty jestes lepsza niz ja, no sie ubawilam czytajac twoje przygody z angielska technika, z bojlerem se nie poradzisz kochana, wezwij sluzby fachowe na pomoc :lol:

baslejndim0n
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2009 14:51

Postautor: baslejndim0n » 28 mar 2009 09:06

Na moje oko to jest odprowadzenie skroplin od klimatyzacji jakiejś.

Ja bym to na Twoim miejscu zatkał w cholerę jakimś tamponem, po tygodniu znajdzie się właściciel rurki i dowiesz się z czego ta woda :)

Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

Postautor: Malgosia » 29 mar 2009 21:49

ta rurka odprowadz wode z mojego mieszkania jesli ja przydkam to mi sie gdzies woda zofnie ale moze to sposob na sprawdzenie ?a jak mi sie cos pozalewa?przemysle ten pomysl....dzieki


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości