O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Weterynarz(paszport dla kotecka)

Postautor: czarnas » 03 mar 2009 13:26

Hej wiem że takie tematy były poruszane ale nie moge sie doszukac na forum :cry: a mianowicie chodzi mi o paszport dla kiciusia, czy u kazdego weterynarza go mogę wyrobic i jakie sa koszty wizyt związanych ze szczepieniami i później z paszportem.Pomóżcie co? :cry:

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 03 mar 2009 14:17

Ja przechodzilam cala procedure z 2 fretkami. Z fretkami jest o tyle latwiej, ze nie potrzebuja badan na przeciwciala (serologicznych). Za chip zaplacilam 50GBP, szczepienie przeciwko wsciekliznie 22GBP a sam paszport 49GBP (taka jest kolejnosc)

Nie kazdy vet ma uprawnienia do wystawienia paszporty (wiecej szczegolow na stronie defry), jednak spora wiekszosc ma.

Jest gdzies na londynky przyklejony temat "Z psem po Europie"- zajrzyj tam, dla psow i kotow precedury sa takie same.

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 03 mar 2009 14:43

Oj dzieki za odpowiedź juz mi to przyblizyło sytuacje.Zajrzałam tez do tematu" pies po europie" myslałam że koszty wszystkiego sa wieksze ale to fajnie że sie miło rozczarowałam.Jednak czytajac to wszystko teraz wiem że oprócz tego że mój pupil będzie miec paszport nie mogę spoczac na laurach, bo przed palnowanym opuszczeniem wysp musze zrobic odrobaczenie.Nio nic zwierzatka nie zostawie kiedys samego więc będe go chciała zabrac do Polski w przyszłości, nic mi nie pozostaje jak podejść do najblizszego wet i spytać czy u nich zrobie paszport :)

kama15
Emigrant
Posty: 102
Rejestracja: 23 lip 2008 20:51

Postautor: kama15 » 03 mar 2009 23:50

Kotecek musi miec :
chip
paszport
szczepienie na wscieklizne (wszytko w takiej kolejnosci).
Potem (ok.miesiaca od szczepienia) pobierana probka na p/ciala wscieklizny. Jesli jest ok. to po odczekaniu 6 m-cy od pobrania probki mozna WJEZDZAC DO UK.
Dodatkowo jest wymagane odpchlenie i odrobaczenie (preparaty podane miedzy 24 -48 godzina przed wjazdem DO UK), z pieczatka i podpisem weta, oraz jego podpis w paszporcie o stanie zdrowia futrzaka.
Procedure mozesz zaczac w UK, tak by planowany termin powrotu wypadal po tych 6 m-cach karencji.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 155 gości