O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
junior_pl
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2009 20:43

RODZAJE MĄK!

Postautor: junior_pl » 04 lut 2009 20:53

witam

od jakiegoś czasu próbuje się z tym uporać ale nie do końca mi to wyszło
Otóż chodzi mi o rodzaje mąk tj chce przypisać polskie typy mąk do angielskich odpowiedników.
Prosiłbym o pomoc jeśli ktokolwiek wie, może jakieś wskazówki lub swoje doświadczenia:

najbardziej interesują mnie mąki:

pszenna 450 ew 500 lub 550 - ? najbardziej pasuje mi tu plain flour

żytnia typ 720 - wiem że żytnia to RYE FLOUR ale w Anglii nie znalazłem jeszcze odpowiednika 720, znalazłem tylko wyższy typ.

pszenna typ 800 -850 - u nas chlebowa a u nich? podobna może być Strong White Bread

to samo tyczy się typu 1050 - znalazłem informacje że to również jest Strong White Bread Flour

pszenna typ 600-650 - ?

Pszenna razowa typ 2000 - w anglii? wholemeal ? to nie wygląda na typ 2000

mam nadzieje że znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która zainteresuje się tym zagadnieniem

Pozdrawiam

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 04 lut 2009 21:50

radze podszkolic angielski
do poziomu wystarczajacego na handel maka
w przeciwnym razie bedzie pan/pani musial/a liczyc na pomoc forum
a to moze byc zwodne 8)

aczkolwiek moge sie mylic.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 04 lut 2009 22:12

Ja nwet nie wiedzialam ze jest tyle rodzai mak :shock:

Ale i tak maka nie jest zdrowa, maki trzeba unikac.... :lol:

milicjant
Emigrant
Posty: 188
Rejestracja: 27 lut 2008 00:42

Postautor: milicjant » 04 lut 2009 23:06

In the United States and the United Kingdom, no numbered standardized flour types are defined, and the ash mass is only rarely given on the label by flour manufacturers. However, the legally required standard nutrition label specifies the protein content of the flour, which is also a suitable way for comparing the extraction rates of different available flour types.
wiecej na http://en.wikipedia.org/wiki/Flour

junior_pl
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2009 20:43

Postautor: junior_pl » 05 lut 2009 05:00

nigdzie nie ucza rodzajow mąk ;]


co do wypowiedzi z wikipedii to na niej temat bardziej sie skupia do amerykanskich odpowiednikow - juz to sprwadzalem ;)

AgnieszkaZebra
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2020 10:41

Re: RODZAJE MĄK!

Postautor: AgnieszkaZebra » 02 cze 2020 11:07

Niestety mam ten sam problem z maka, a, droga i radzaca EWO Z RAJU, znam angielski bardzo dobrze i podszkalac sie w jezyku nie musze...
Juniorze_PL, niestety nie moge pomoc z wiekszoscia, ale kupilam ostatnio wholemeal extra coarse... jakiez bylo moje zdziwienie kiedy otworzylam torebke i zobaczylam ze to po prostu ziarno lekko skruszone... do pieczenia nie polecam, chyba ze jako dodatek do wypiekow.
niektore maki mozesz znalezc tutaj:
https://przepisynadomowyserichleb.blogspot.com/2018/01/porownanie-typow-maki-pszennej-w.html
sa tam tez inne linki w komentarzach.

Powodzenia w wypiekach!


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości