O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Plany wakacyjne czas zaczac, konkwista 2008!!!

Postautor: mówcie_mi_255 » 11 paź 2007 12:02

Jak co roku na jesieni nadchodzi czas planowania wypadów i urlopów na następny rok, to najlepszy czas by znaleźć coś za niewielkie pieniądze.

Moja propozycja
ogólny pierwszy zarys, jak co roku, w tym roku podjęliśmy decyzje ze wrócimy do Szwajcarii i na Ibizę, myślimy o Sycylii, ale nie Palermo ewentualnie tylko miejsce gdzie wylądować a potem zobaczyć wulkan? no i ta pizza i wino mmmh

- pierwsze miesiące nie zachęcają do latania po plaży w europie, ale narty i śnieg mi nie odpowiada, wiec raczej kierunek południową Hiszpania, włochy Grecja, miasta i miasteczka historycznie bogate.

Wiosna, tu kąpieli też nie za wiele bo morze śródziemne dość chłodne ale można już pochodzić po górach, wiec szwajcara, ale dobrym pomysłem są inne miasta i miasteczka południowej europy, ładne słońce dobre światło dla fotografów no i wspaniałe jedzenie :) może portugalja?

Lato tutaj znowu kolejne miejsca europy południowej, Na pewno lipiec lub sierpień Ibiza, wiadomo poza zwiedzaniem również kąpiele słoneczne i bajkowe kolorowe morze.
jesień również coś można znaleźć, znowu można zaglądnąć do jakiegoś miasta i wpaść na chwile na plaże bo przecież morze jeszcze ciepłe.
na miejscu zawsze wypożyczamy samochód, gdyż inne środki komunikacji w sumie okazują się nie tylko czasochłonne ale i bardziej kosztowne.

na razie to zarys, w tym roku byliśmy kilka razy w rożnych miejscach było wspaniale, świetny sposób na odreagowanie deszczowego Londynu, poznanie nowych miejsc, posmakowania nowych rozkoszy dla podniebienia, wypady najczęściej 3-5 dni od czwartku/piątku do niedzieli/ poniedziałku.
jeżeli są tu pasjonaci zwiedzania i fotografii zapraszam do dyskusji, bo do tej pory nawet gdy w końcu udało się zebrać chętnych, a nawet dawali pieniądze by kupić im bilety, to był słomiany zapał i jeździmy we dwoje lub troje.
Wszystkich zapalonych konkwistadorów zapraszam do dyskusji. :D

rafnie
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2007 13:35

Postautor: rafnie » 11 paź 2007 12:49

Hej,

Ja też lubię krótkie i częste wycieczki. W tym roku jedziemy do Pizy, Walencji i Nowego Jorku na pewno i pewnie jeszcze w parę innych miejsc. Często trudno nam znaleźć kogoś z kim można by pojechać a miłoby było nie być tylko we dwójkę. Do Pizy jedziemy w grudniu a do Walencji w Lutym przyszłego roku. Nowy Jork pewnie na wielkanoc. Późniejszych miesięcy jeszcze nie planowałem i jestem otwarty na propozycje. Tylko tego urlopu tak mało...

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 11 paź 2007 13:09

tak w tym roku byliśmy tez własnie w lutym w valencji, wspaniały Hotel w centrum miasta, niedrogi i wspaniałe jedzenie!! polecam Cristall palace!
Ten rok drugą połowę poświęciliśmy na poważne inwestycje dlatego ostatni wyjazd był w lipcu na ibize, a święta po raz pierwszy od wielu lat w Polsce, wiec już odpada, ale od lutego .... do Valencji z przyjemnościową bym wyjechał jeszcze raz, jest tam fajne oceanarium, warto zarezerwować obiad przed czasem w podwodnej restauracji, kiedy dokładnie lecicie?

rafnie
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2007 13:35

Postautor: rafnie » 11 paź 2007 21:27

Wylatujemy w piatek 29 lutego, a wracamy w poniedziałek 3 Marca. Hotelu jeszcze nie zarezerwowaliśmy. Jeśli taki termin by Wam odpowiadał i rzeczywiście chcielibyście jeszcze raz polecieć to chętnie się spotkam, żeby omówić szczegóły.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 12 paź 2007 12:34

A ja w listopadzie Cancun :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 73 gości

cron